Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

witamina D3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Napisane przez jaka_ja Pokaż wiadomość
    kochane, czy dziecko karmione piersią musi dostawać witaminę D3???...przyznam, że mam prawie 3 tygodniową córeczkę, ale nikt w szpitalu nie wspomniał nawet o podawaniu dziecku wit.D 3...natomiast słyszałam ostatnio, że przy karmieniu piersią jest to konieczne...
    Przy karmieniu piersią dawałam malcowi wit. 3D przechodząc na butlę już ja odstawiłam bo w mleku modyfikowanym jest już wszystko
    Pozdrawiam

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      ja początkowo podawałam Devikap, potem Vigantol,
      podawałam codziennie, 1-2 kropelki prawie do 20 miesiąca życia synka, ponieważ zbyt wolno zarastało mu ciemiączko i takie zalecenia były pediatry,
      Julek 15.o2.2oo7r



      Skomentuj


        #33
        Odp: witamina D3

        Teraz są w spreju tez widziałam gdzieś Vita D o ile dobrze pamiętam. tez podawałam, ale podobno do 3 lat powinno sie podawać, prawda to?

        Skomentuj


          #34
          Odp: witamina D3

          wegług najnowszych zaleceń w naszej strefie klimatycznej ze słabym nasłonecznieniem całe życie powinno się brać wit. D

          Skomentuj


            #35
            Odp: witamina D3

            Napisane przez Dorota225 Pokaż wiadomość
            wegług najnowszych zaleceń w naszej strefie klimatycznej ze słabym nasłonecznieniem całe życie powinno się brać wit. D
            Czyli jednak nie pomyliłam bo wydawało mi się że nawet do pełnoletności ale jak na szybko wpisałam w google to wyskoczyło że do roku-dwóch.

            Skomentuj


              #36
              Odp: witamina D3

              Branie witaminy D jest wskazane przez całe życie. JA moim dzieiaczkom obecnie podaję w kapsułkach bo dostaliśmy, a jak sie skończy to przejdziemy na devikap

              Skomentuj


                #37
                Odp: witamina D3

                nio teraz sie zalecenia do do dawkowanie witaminy D3 zmieniły i ja rowniez nadal podaje ja mojej Zosi

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: witamina D3

                  A jaką dawkę podajecie dzieciom? Jeden lekarz kazał mi dwukrotnie zwiększyć liczbę jednostek jak synek skończy pół roczku ale jego pediatra nic takiego nie mówiła i dalej podaję tylko jedną kapsułkę.

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: witamina D3

                    pradip ja podaje jedna wedlug zalecenia

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: witamina D3

                      mi lekarka powiedziała, że musi, też karmię piersią, ale to chodzi o kości, także lepiej by miało. wszyscy dają jedną dziennie d3 dla niemowlaków.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: witamina D3

                        Ja ostatnio na wizycie u pulmonologa dostałam receptę na Vigantol (D3) i mamy stosowac 2 krople dziennie przez 3 miesiące i potem znowy od września/październkia

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X