Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

komputer i dziecko

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: komputer i dziecko

    cięzko dziecku ograniczyć komputer gdy juz tkwi w tym głęboko, w takim momencie najlepiej pomoże specjalista, osoba wykwalifikowana do takiej pomocy

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: komputer i dziecko

      W dzisiejszych czasach bardzo łatwo jest się uzależnić od komutera dlatego powinniśmy być bardzo czujni i ograniczać dostęp dzieciom

      Skomentuj


        #48
        Odp: komputer i dziecko

        Moje dziecko nie jest wielkim fanem komputera. Często woli wybrać książkę niż komputer dlatego raz na jakiś czas przeglądam xxx i zamawiam mu parę pozycji. Z tego, co wiem, to jest zadowolony
        Last edited by disne; 16-07-2020, 19:40. Powód: link

        Skomentuj


          #49
          Odp: komputer i dziecko

          Może synek znajdzie sobie na takich wakacjach jakieś hobby. Teraz kiedy ma już 13 lat, to trudno go odzwyczaić. Nie wnikam, czemu Państwo mu pozwalają na takie przesiadywanie. Dziecko powinno mieć jasno określone zasady korzystania z komputera - określone godziny i oczywiście nie codziennie.

          Skomentuj


            #50
            Odp: komputer i dziecko

            Moja corka ma 4 i pol roku i poki co nie potrafi sama sobie wlaczyk kompurta. Tableta tez nie moze brac sama jak chce to musi poprosic i zawsze my jej wlaczamy swinke peppe i po 3 odcinkach koniec. Nie mozna dziecka uczyc do komputera i tableta za szybko

            Skomentuj


              #51
              Odp: komputer i dziecko

              Oczywiście - komputer nie może być jedyną rozrywką w czasie wolnym. Jednak to ile czasu dziecko spędza przy komputerze i co przy nim robi musi być kontrolowane przez rodziców. Do tego myślę, że w kwestii rodziców należy ukazanie dzieciom, że czas wolny to nie tylko komputer i telewizor. To mogą być również twórcze i kreatywne zabawy. Wszystkim rodzicom mogę polecić książkę "Ja i mój uczeń pracujemy aktywnie" autorstwa Edyty Brudnik i Anny Moszyńskiej, która jest kierowana do pracy nauczyciela z uczniem jest ogromną skarbnicą tego, jak aktywnie i kreatywnie można spędzić czas z dzieckiem. Do tego proponuje odwiedzenie strony xxx, jest to kolejne miejsce, w którym możemy znaleźć ciekawe inspiracje na to jak w nietypowy sposób spędzić czas ze swoim dzieckiem.
              Nawet jeśli mieliśmy ciężki dzień w pracy lub czujemy się gorzej, warto chociaż trochę wolnego czasu poświęcić na rozmowę z dzieckiem - ono musi czuć się potrzebne i ważne dla nas.
              Last edited by disne; 16-07-2020, 19:39. Powód: link

              Skomentuj


                #52
                Odp: komputer i dziecko

                Dzieci teraz uczą się bardzo szybko i już od wczesnego wieku zaczynają ogarniać technologię, ale też jestem zdania, że najlepiej jest ten stan opóźniać, choć mój syn już w wieku trzech lat potrafił wziąć mój telefon i odpalić konkretne aplikacje i nawet nie wiem kiedy się tego nauczył. Najlepiej jest nałożyć jakieś ograniczenia.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: komputer i dziecko

                  Tez mam 13 latka i wiem, że trzeba z tym jak najszybciej skonczyć. Najlepiej gdyby rodzic sam sobie poradził poprzez rozmowe, ale gdy nie mozna to trzeba próbować innych metod. O złym wpływie TV itp. piszę więcej tutaj xxx
                  Last edited by disne; 16-07-2020, 19:39. Powód: link

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: komputer i dziecko

                    Ja bym spróbowała jeszcze temu zaradzić samodzielnie. Można zablokować komputer tak, żeby chłopiec mógł grać sobie na nim np. od godziny 19:00 do 20:00, po odrobieniu lekcji. A w zamian, bo pewnie będzie odczuwał brak rozrywek, można zaproponować mu klocki Lego, klejenie modeli, wyjście na rower itd., żeby nie odczuwał tak bardzo braku komputera. Myślę, że w końcu by się odzwyczaił od siedzenia godzinami przed ekranem.

                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: komputer i dziecko

                      Komputer potrafi wyrządzić spore szkody tym bardziej jak dziecko młodsze lub starsze ma problem z nawiązaniem znajomości w szkole. Wtedy maszyna staje się jego drugim życiem. Ja z mężem aby odgonić młodego od komputera i tabletu przejrzeliśmy jakie zajęcia dla dzieci w Olsztynie są organizowane i zdecydowaliśmy się go wysłać tu xxx. To była dobra decyzja
                      Last edited by disne; 16-07-2020, 19:39. Powód: link

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: komputer i dziecko

                        Ja uważam że komputer dla dziecka jest ok, ale tylko wtedy gdy osiągnęło już wiek nastolatka. My kupiliśmy synowi laptopa ( Nie jakiś wygórowany model, tylko taki w przystępnej cenie:xxx i korzysta z niego tylko w wyznaczonych godzinach i w naszej obecności. Wie że priorytetem jest nauka, więc najpierw obowiązki szkolne a później granie na komputerze.
                        Last edited by disne; 16-07-2020, 19:39. Powód: link

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: komputer i dziecko

                          Tak jak wcześniej posoby pisały polecam specjaliste odwiedzić a dopiero póżniej myśleć o ośrodkach.

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: komputer i dziecko

                            Pół godziny do godziny dziennie

                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: komputer i dziecko

                              Komputer tak,ale nie dla 4-latka. W wieku szkolnym się zgodzę,bo wiem,że kumple będą się chwalić co to nie robią przed komputerem i nie chcę żeby moje dziecko od nich odstawało. I uważam,że trzeba odpowiednio rozplanować czas ile i kiedy może dziecko być przed komputerem. Na pewno nie pozwolę przesiadywać każdego dnia a np. w weekend. To pożeracz czasu a o nałóg komputerowy nietrudno. Wolę żeby moje dziecko czerpało radość z zabawy na świeżym powietrzu,majac realnych znajomych a nie wirtualnych

                              Skomentuj


                                #60
                                Odp: komputer i dziecko

                                Czy nie lepiej wysłać dziecko na jakieś zajęcia? Zastanawiam się czy nie zapisać synka na zajęcia z xxx Czy sztuki walki są odpowiednie dla małych chłopczyków?
                                Last edited by disne; 16-07-2020, 19:40. Powód: link

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X