Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Angielski dla dzieci

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Angielski dla dzieci

    Napisane przez estera27 Pokaż wiadomość
    Małe dzieci uczą się języka obcego bardzo naturalnie, więc jeżeli w przedszkolu jest angielski, najlepiej z lektorem, to naprawdę warto. Tak właśnie mają maluchy w prywatnym przedszkolu Hocki-Klocki http://hocki-klocki.com.pl/ w Częstochowie. Nawet trudno sobie wyobrazić, jak szybko taki przedszkolak łapie nowe słówka.
    U mnie niestety w przedszkolu nie ma angielskiego a szkoda, masz rację dzieci w tym wieku uczą się języków bardzo szybko, bez jakichkolwiek problemów.

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Angielski dla dzieci

      Dokładnie tak, wiek przedszkolny chyba najlepiej służy takiej nauce - dzieci są chłonne niczym gąbki Jeśli przedszkole nie prowadzi takich zajęć, może warto zapisać pociechę na jakiś kurs? Osobiście mogę polecić krakowskie kursy językowe organizowane przez CE Lingua - mój synek uczęszcza na jeden z nich i muszę przyznać, że robi bardzo szybkie postępy.
      Krakowska agencja pracy - polecam!

      Skomentuj


        Odp: Angielski dla dzieci

        U nas w przedszkolu był angielski, w szkole też jest. Ale moim zdaniem to za mało. Zastanawialiśmy się z mężem, czy nie wysłać dzieci na jakieś dodatkowe zajęcia, bo jednak sami widzimy, ile nauka języków ułatwia. Zapisaliśmy ich do empik school, ceny mają niezłe, a dzieciaki uczą się przez zabawę, a na tym mi właśnie zależało, bo nie odczuwają tych lekcji jako obowiązku po szkole.

        Skomentuj


          Odp: Angielski dla dzieci

          Ja próbuje coś uczyć mojego maluszka angielskiego włączając filmiki na YT. Ostatnio znalazłam bardzo fajną stronę, na której mogę pobrać film na dysk http://sciagara.pl/ - tak żeby nie wyszukiwać go cały czas

          Skomentuj


            Odp: Angielski dla dzieci

            niedawno zapisaliśmy naszego 4latka do empik school na kurs dla maluchów, nieźle mu idzie, szybko łapie słowka i widzę ile ma z tego frajdy, wczoraj biegał i powtarzał że robimy tent i mnie też co chwila pyta o jakieś słówko albo mówi czego sam się nauczył, w tym wieku dzieci dużo szybciej się uczą i warto z tego korzystać, tym bardziej ż ena tym kursie nauka to raczej taka zabawa, a to potem procentuje

            Skomentuj


              Odp: Angielski dla dzieci

              Takie kursy dla dzieci są świetne. Dzieci mają to do siebie,że bardzo szybko uczą się języków obcych. Znacznie łatwiej chłoną wiedze niż ludzie dorośli tak więc szkoda byłoby tego nie wykorzystać

              W Warszawie mogę polecić szkołę Your Choice:
              http://www.yourchoice.edu.pl/angiels...tkujacych.html - prowadzą zajęcia dla dorosłych ale również i dla maluchów. Ceny kursów nie są wysokie. Zajęcia prowadzone są w niewielkich grupkach i stawiają tam głównie na rozmowę oraz inne sposoby komunikacji.

              Skomentuj


                Odp: Angielski dla dzieci

                Obecnie bardzo wiele szkół językowych prowadzi specjalne kursy, dla dzieci zobaczcie sobie w Lucky Luke - http://www.luckyluke.edu.pl/kursy/dla-dzieci znajomi posłali tam dzieci i są bardzo zadowoleni z efektów, a dzieciaki tak się wciągnęły, że nawet w domu mówią głównie po angielsku - póki co starają się.

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Angielski dla dzieci

                  Moja córka ma angielski w przedszkolu, głownie ucza sie przez śpiewanie i zabawę, ale myślę, ze takie małe dzieci taka forma najbardziej zachęca do nauki innego języka i słowa łatwiej sie dziecku zapamiętuje

                  Skomentuj


                    Odp: Angielski dla dzieci

                    Najważniejszy w nauce języka jest jak najczęstszy z nim kontakt. moje dzieci chodzą do Helen Doron na angielsku i w ramach kursu słuchają codziennie płyt CD i oglądają bajki po angielsku.

                    poza tym przykład zawsze idzie z góry. jeśli rodzice mówią po angielsku, mają anglojęzycznych znajomych i wyjeżdżają na wakacje, gdzie posługują się angielskim, to dziecko samo będzie się chciało go nauczyć.
                    u mnie w domu właśnie tak jest. kiedy jedziemy na wakacje, to nie korzystamy z tzw. ofert all inclusive, gdzie wszystko załatwia biuro podróży i już nie trzeba się nic odzywać po angielsku.

                    poza tym mamy wielu znajomych obcokrajowców, z którymi się spotykamy i rozmawiamy po angielsku. dzieci w tym uczestniczą i też próbują mówić :-)

                    Skomentuj


                      Odp: Angielski dla dzieci

                      Myślę, że nauka angielskiego ma sens jak dziecko jest już starsze.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Angielski dla dzieci

                        Moim zdaniem im szybciej tym lepiej Mój synek baaardzo mało mówi ale mają w przedszkolu angielski i też na niego chodzi bo tam lekcje dla maluszków polegają tylko na obejrzeniu jakiejś bajki, piosence itp

                        Skomentuj


                          Odp: Angielski dla dzieci

                          Nauka dzieciaków ma sens i wcale nie trzeba czekać, aż dziecko podrośnie. Przecież jest mnóstwo rodzin, które wychowują dzieciaczki dwujęzyczne. Jak na przykład jeden rodzić jest obcokrajowcem i mówi do dziecka w swoim języku, a drugi rodzic mówi w innym Wiek ma znaczenie bardziej przy zajęciach, bo wiadomo, że na kursy językowe lepiej wysłać dzieciaczka, który już chociaż trochę coś kojarzy. Moja córcia ma trochę ponad 3 latka i śmiga do empik school na zajęcia dla dzieciaków. Trwają tak z 30 minut, więc mała się nie męczy, a wszystko jest przez zabawę. I moim zdaniem właśnie tak powinno być jak dziecko jest małe, żeby nie czuło, że to nauka, tylko żeby mu to sprawiało frajdę. I co najważniejsze lektor musi mieć podejście do dzieciaków, bo bez tego ani rusz. Nasz jest rewelacyjny, zawsze uśmiechnięty, widać że lubi dzieciaki. No i warto jeszcze bajki puszczać w obcym języku, bo to też w domu się zawsze osłucha.

                          Skomentuj


                            Odp: Angielski dla dzieci

                            Angielski dla dzieci jak najbardziej. Moje dziecię chodzi i są super efekty. Bardzo chwalą zajęcia u nich http://gbenglish.com.pl/zajecia-dla-dzieci/. Im wcześniej tym lepiej. Dzieci bardzo szybko się uczą, tym bardziej że zajęcia są w formie zabawy.

                            Skomentuj


                              Odp: Angielski dla dzieci

                              A czy w przedszkolach już jest teraz angielski? Czy dopiero od podstawówki?
                              Hack MSP

                              Skomentuj


                                Odp: Angielski dla dzieci

                                Ja słyszałam, ze empik school ma fajną ofertę dla najmłodszych, sama uważam, że im szybciej tym lepiej. dziecko ucząc się poprzez zabawę łapie bardzo szybko, a jak będzie miało angielski w szkole to jest już osłuchane i ma lepszy start. Sama się zastanawiam czy mojej czterolatki nie dać na angielski.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X