Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Angielski dla dzieci

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #91
    Odp: Angielski dla dzieci

    Napisane przez Beatrice001 Pokaż wiadomość
    Jestem za Sama jestem dwujęzyczna i tak samo moje dziecko. Na początku miałam wątpliwości, ale kiedy moje dziecko skończyło 2 lata i chętnie mówi w dwu językach widzę ciekawe efekty. Tzn. wszystko, co do tej pory czytałam na ten temat się potwierdza. Dziecko dwujęzyczne szybciej i chętniej się uczy i łatwiej mu zrozumieć wiele rzeczy...
    A od kiedy zaczęłaś uczyć dziecko? I jak uczyłaś? Moje dziecko ma 7 miesięcy i na razie puszczam mu kołysanki w języku angielskim, czy to wystarczy?

    Skomentuj

    •    
         

      #92
      Odp: Angielski dla dzieci

      Zawsze mówiliśmy w domu po angielsku, więc od początku była naturalna nauka języka Czasem mówiliśmy też po polsku. Po ok. 8 mies. zaczęliśmy mówić więcej po polsku i zaczęliśmy tez wyjeżdżać i mówić tylko po polsku tygodniami, więc była i intensywna nauka polskiego.
      Z piosenek, najczęściej od zawsze słuchamy i śpiewamy MotherGoose Club (ze strony albo z youtube).
      Książki mamy generalnie po angielsku, bo te po polsku zazwyczaj mają niestety żenujący poziom... (sama jestem przerażona po takiej lekturze )
      Ps. i nie czytaliśmy małej codziennie, z tego powodu, że po prostu się nie dało ma za dużo energii, żeby usiąść i słuchać przez więcej niż parę sekund. A teraz gada jak najęta, więc też czytanie ciągle przerywa i wychodzi z tego dyskusja.

      Skomentuj


        #93
        Odp: Angielski dla dzieci

        Napisane przez Beatrice001 Pokaż wiadomość
        Zawsze mówiliśmy w domu po angielsku, więc od początku była naturalna nauka języka Czasem mówiliśmy też po polsku. Po ok. 8 mies. zaczęliśmy mówić więcej po polsku i zaczęliśmy tez wyjeżdżać i mówić tylko po polsku tygodniami, więc była i intensywna nauka polskiego.
        Z piosenek, najczęściej od zawsze słuchamy i śpiewamy MotherGoose Club (ze strony albo z youtube).
        Książki mamy generalnie po angielsku, bo te po polsku zazwyczaj mają niestety żenujący poziom... (sama jestem przerażona po takiej lekturze )
        Ps. i nie czytaliśmy małej codziennie, z tego powodu, że po prostu się nie dało ma za dużo energii, żeby usiąść i słuchać przez więcej niż parę sekund. A teraz gada jak najęta, więc też czytanie ciągle przerywa i wychodzi z tego dyskusja.
        Aha ja niestety aż tak dobrze po angielsku nie potrafię, no i jeszcze jest kwestia akcentu. Ale z piosenek na pewno skorzystam dzięki

        Skomentuj


          #94
          Odp: Angielski dla dzieci

          Napisane przez kotek_85 Pokaż wiadomość
          Aha ja niestety aż tak dobrze po angielsku nie potrafię, no i jeszcze jest kwestia akcentu. Ale z piosenek na pewno skorzystam dzięki
          oprócz piosenek polecam jeszcze bajki w języku angielskim ale to dla starszego ,ty przecież też możesz oglądać filmy czy jakieś programy w języku angielskim to i akcent sobie poćwiczysz i łatwiej ci będzie dziecko uczyć

          Skomentuj


            #95
            Odp: Angielski dla dzieci

            Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
            oprócz piosenek polecam jeszcze bajki w języku angielskim ale to dla starszego ,ty przecież też możesz oglądać filmy czy jakieś programy w języku angielskim to i akcent sobie poćwiczysz i łatwiej ci będzie dziecko uczyć
            Masz jakieś konkretne tytuły na myśli? warto już się wyposażyć
            Mam pewne obawy co to tego bo nie ma mnie kto skontrolować, a nie chciałabym żeby później dziecko źle się uczyło

            Skomentuj


              #96
              Odp: Angielski dla dzieci

              Myślę, że korepetycje z języka angielskiego dla dzieci to bardzo dobry pomysł. Warto jednak zdecydować się na wypełnienie testu, który dostępny jest na stronie http://www.e-korepetycje.net/baza-testow . Dzięki temu, w łatwy sposób możemy określić poziom naszego języka, przez co łatwiej będzie wybrać dobrego korepetytora, którego także można znaleźć w portalu e-korepetycje. Ja wypełniając powyższy test miałam 86%, także uważam, że warto go sobie sprawdzić.

              Skomentuj


                #97
                Odp: Angielski dla dzieci

                Napisane przez kotek_85 Pokaż wiadomość
                Masz jakieś konkretne tytuły na myśli? warto już się wyposażyć
                Mam pewne obawy co to tego bo nie ma mnie kto skontrolować, a nie chciałabym żeby później dziecko źle się uczyło
                Jak wpiszesz w youtube piosenki dla dzieci po angielsku to wyświetli ci się mnóstwo piosenek Moje uwielbiają Old McDonald bo to rytmiczne piosenki zobaczysz dzieci je bardzo polubią bo i szybko wpadają do ucha

                Skomentuj

                •    
                     

                  #98
                  Odp: Angielski dla dzieci

                  Moim zdaniem naukę angielskiego warto zacząć bardzo wcześnie ale chyba jak dzieco zacznie mówić. Mój synek niestety jeszcze nic nie mówi i nie chcę mieszać mu w głowie innymi językami.

                  Skomentuj


                    #99
                    Odp: Angielski dla dzieci

                    Lara5 dzięki, choć już tam sprawdzałam i jest tam tego tyle, że ciężko wybrać


                    Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
                    Moim zdaniem naukę angielskiego warto zacząć bardzo wcześnie ale chyba jak dzieco zacznie mówić. Mój synek niestety jeszcze nic nie mówi i nie chcę mieszać mu w głowie innymi językami.
                    Z tego co wiem to właśnie małe dzieci uczą się najszybciej języków, bo osłuchują się z wymową i akcentem.

                    Skomentuj


                      Odp: Angielski dla dzieci

                      Napisane przez kotek_85 Pokaż wiadomość
                      Lara5 dzięki, choć już tam sprawdzałam i jest tam tego tyle, że ciężko wybrać




                      Z tego co wiem to właśnie małe dzieci uczą się najszybciej języków, bo osłuchują się z wymową i akcentem.
                      Tak, tak, wiem, jednak moje dziecko jeszcze nie mówi nim poza mama, tata, baba a już ma prawie dwa latka ;( więc chcę aby najpierw zaczął się lepiej komunikoać po polsku

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Angielski dla dzieci

                        Moje córki chodzą dwa razy w tygodniu na angielski i poza tym mają zajęcia w przedszkolu. Całkiem nieźle już mówią w tym języku a mi jest głupio, że znam tylko podstawowe słówka. Dlatego myśle o zapisaniu się do szkoły językowej. Zrobiłam sobie dzisiaj darmowy test na http://www.e-korepetycje.net/test-jezyk-angielski i wiem, że mój poziom języka jest po prostu żałosny. Musze koniecznie to zmienić.

                        Skomentuj


                          Odp: Angielski dla dzieci

                          Napisane przez amerylia Pokaż wiadomość
                          Moje córki chodzą dwa razy w tygodniu na angielski i poza tym mają zajęcia w przedszkolu. Całkiem nieźle już mówią w tym języku a mi jest głupio, że znam tylko podstawowe słówka. Dlatego myśle o zapisaniu się do szkoły językowej. Zrobiłam sobie dzisiaj darmowy test na http://www.e-korepetycje.net/test-jezyk-angielski i wiem, że mój poziom języka jest po prostu żałosny. Musze koniecznie to zmienić.
                          Super, dzieci faktycznie szybko łapią nowy język. A w jakim wieku dałaś córki na angielski? Ja też mam plan podciągnąć się trochę bo mam duże braki ;/

                          Skomentuj


                            Odp: Angielski dla dzieci

                            Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
                            Moim zdaniem naukę angielskiego warto zacząć bardzo wcześnie ale chyba jak dzieco zacznie mówić. Mój synek niestety jeszcze nic nie mówi i nie chcę mieszać mu w głowie innymi językami.
                            Dokładnie. Dziecko musi się najpierw nauczyć języka ojczystego (chyba że rodzice są dwujęzyczni - to każdy mówi do dziecka w swoim ojczystym języku) żeby nauczyć się poprawnie języka obcego. niestety ludzie którzy oferują naukę dla niemowląt nie wiedzą że może to doprowadzić do wad wymowy. Naukę powinno zacząć się dopiero po ukończeniu 3 lat, chyba że dziecko jeszcze wtedy nie mówi pełnymi zdaniami to lepiej odłożyć to na później

                            Skomentuj


                              Odp: Angielski dla dzieci

                              Starszym dzieciom na pewno warto puszczać angielskie piosenki dla dzieci oraz pozwolić mu czasem obejrzeć bajkę w innym języku

                              Skomentuj


                                Odp: Angielski dla dzieci

                                Można puszczać bajki, piosenki. Nie musi od razu posługiwać sie nowymi słowami, wystarczy , ze się obsłucha nowych słówek.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X