Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wrzesień 2013

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Wrzesień 2013

    Dobrze się mamusia odżywia

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Wrzesień 2013

      Cześć

      Beti, nie sugeruj się zbytnio ta wagą. Moja koleżanka w dniu porodu miała USG wg którego jej mały ważył 3,7kg, gdy się urodził miał 4,5kg W którym tygodniu jesteś Beti? Ja mam wizytę za dwa tygodnie, jestem ciekawa jak duży jest już mój chłopak Dzisiaj byłam na pobraniu krwi.

      Skomentuj


        Odp: Wrzesień 2013

        Agusia jestem w 30 tygodniu ciąży. Mój pierwszy syn miał 4200 g, lecz wtedy sobie pozwalałam na zbyt wiele także mnie to wcale nie dziwiło. Teraz u mnie rozsądek zwyciężył i nie jem słodyczy ,fast foodów stosuje zdrową dietę, nie pozwalam sobie na za wiele, zresztą nawet nie mam zachcianek tak jak w pierwszej ciąży, więc mam ułatwioną sprawę. Najgorzej boję się o mój kręgosłup będzie na pewno mi doskwierał, ale wówczas pomyśle sobie ,że to najsłodszy ciężar jaki mogę dźwigać...

        Skomentuj


          Odp: Wrzesień 2013

          Z tego co piszesz Beti wynika, że masz tendencję do dużych chłopców Mój mały w 29tyg miał 1434g. Też mi wszyscy mówią, że będzie duży, bo mam duży brzuch. Trochę się tego obwiam, bo wiadomo poród cięższy. Zobaczymy jak to będzie. Z moim kręgosłupem nie jest jakoś najgorzej, bardziej nogi odczuwają dodatkowy, tak jak mówisz, najsłodszy ciężar na świecie <3

          Last edited by agusia11-88; 05-07-2013, 20:27.

          Skomentuj


            Odp: Wrzesień 2013

            Dziewczyny a w jakim rozmiarze kupujecie ubranka dla dzieciątek? Ja kupuje w rozmiarze 62, lecz z tego co się orientowałam warto też posiadać po 2-3 sztuki w rozmiarze 56. Pomimo że mam syna kompletuje wyprawkę od początku, bo różnica wieku to 10 lat, żadne rzeczy mi po nim nie pozostawały rozdałam w rodzinie. Od nowa wszystko sobie przypominam, to jest tak jakbym znowu miała pierwsze dziecko. Pozdrawiam, miłego dnia życzę

            Skomentuj


              Odp: Wrzesień 2013

              Hey dziewczyny,
              dawno mnie nie było a to chyba fb którego sobie założyłam i on mi tyle czasu zajmuje.
              Kurczaki, widzę, że Wy już nieźle przygotowane, Ja chyba jestem w najmłodszym wieku ciążowym z Was U nas minęło 28 tygodni, brzunio mam mały i niektórzy moi znajomi dopiero spostrzegli, że jestem w ciąży
              Ja ostatnio miałam wizytę w poniedziałek i ogólnie wszystko ok, z wyjątkiem spadającej hemoglobiny, biorę jakieś żelazo (Tardyferon) ale prawdopodobnie go nie przyswajam, mam dokończyć i zmienić na inny.
              Ostatnio też byliśmy na basenie, a właściwie takim małym Spa, miałam pewne obawy, ale zjadłam trochę żurawinki i było ok.
              Kolejne i ostatnie usg mamy 22.lipca wtedy okaże się czy wszystko ok.
              Pozdrawiam nieco chłodniej ze względu na i tak męczące upały

              Skomentuj


                Odp: Wrzesień 2013

                Mamy to szczęście, że sporo ciuszków dostaliśmy od rodziny i znajomych, więc zawsze przyoszczędzimy. Większość rzeczy to wspomniany przez beti r.62, ale i mniejsze też wpadły. Chyba tak naprawdę nigdy niewiadomo, jak duży maluszek przyjdzie na świat, pomimo nowoczesnego usg i tak dane są głównie szacunkowe. Lepiej być przygotowanym na różne opcje, niż później w panice wysyłać tatusia na zakupy

                A propos zapobiegliwości, dziewczyny kupujecie laktator? Czy poczekacie na "rozwój akcji"? Co mama, to opinia. Ja się waham,ale chyba jednak zainwestuję w jakiś prosty, ręczny, w razie W.

                Last edited by bazylianna; 06-07-2013, 12:57.

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Wrzesień 2013

                  Hej dziewczyny. Co do laktatora to przy pierwszej ciąży nie kupiłam od razu i mąż biegł do apteki zaraz po powrocie do domu także polecam go mieć wcześniej, choćby używany. Bardzo się przydaje. Co do ubranek to te na 62 to rozmiar 0-3m więc na noworodka są za duże, warto mieć ubranka po 5 kompletów np pajacyki, body, śpiochy, kaftaniki po 5 szt. Nawet jeśli dziecko będzie miało 57-58 cm to i tak będą pasować. Mój synek miał 57cm po porodzie a i tak przez 3 tygodnie nosił ubranka w rozmiarze 56 szczególnie body i kaftaniki. Natomiast nie warto kupować mniejszych np 50.

                  Skomentuj


                    Odp: Wrzesień 2013

                    Co do ubranek to również kupowałam w rozmiarze 56, bo wydaje mi się, że 62 będą za duże.
                    Jeśli chodzi o laktator to też się zastanawiam nad kupnem i tak w sumie nie wiem, czy kupować czy nie, hmmm... ale jak już kupię to pewnie jakiś ręczny, bo na elektroniczny szkoda mi kasy

                    Last edited by agusia11-88; 07-07-2013, 13:17.

                    Skomentuj


                      Odp: Wrzesień 2013

                      Te elektroniczne laktatory to są kosmicznie drogie, ja miałam oczywiście ręczny zapomniałam wczoraj dopisać. W zupełności mi wystarczył, ale są także miejsca gdzie można wypożyczać sprzęt dla kobiet w ciąży jak i po porodzie tylko nie w każdym mieście coś takiego jest.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Wrzesień 2013

                        Witajcie po krótkiej przerwie... byłam w szpitalu bo ciśnienie miałam za wysokie i leżałam na obserwacji ale na szczęście już jest wszystko dobrze i wczoraj wyszłam do domu. 4 lipca nasz maluszek ważył już 2,2 kg więc rośnie jak na drożdżach ale powiem wam, że już naprawdę coraz ciężej się poruszam hehe. Co do szpitala - ogólnie było ok bo i lekarze i położne dawały super opiekę ale najgorsze jest to, jakie tam widzi się przypadki. Współczuje tym wszystkim kobietom które tam trafiły z gorszą sprawą niż moje ciśnienie bo przeżywają nieustanny strach o swoje maleństwa także trzeba Bogu dziękować za każdy spokojnie przeżyty dzień


                        Skomentuj


                          Odp: Wrzesień 2013

                          Ewelka współczuję tobie ja również zmagam się z wysokim ciśnieniem, dobrze że już wszystko ok. Ja na całe szczęście jeszcze takiego punktu krytycznego nie osiągnęłam, jestem pod stałą opieką lekarską dwa razy w tygodniu mam wizyty i cały czas na lekach , no i oczywiście oszczędny tryb życia. Dziewczyny wam też się tak dłuży czas? Co do laktatora też się zastanawiałam, ale zakupie sobie go wcześniej, bo czuję że sytuacja się powtórzy i znów będę miała nadmiar pokarmu już zdarzają mi się wypadki typu "mokra bluzka". Pozdrawiam dziewczyny
                          Last edited by beti2314; 09-07-2013, 18:19.

                          Skomentuj


                            Odp: Wrzesień 2013

                            Ewelka, dobrze, że wszystko jest już w normie. Ja na szczęście, 'odpukać' mam dobre ciśnienie.
                            Jeśli chodzi o czas, to jakoś mi leci, chociaż bardzo się nudzę Chciałabym już sprzątać, przygotowywać wszystko na przyjście malucha na świat, lecz w moim przypadku nie ma to jeszcze sensu, bo w połowie lipca czeka mnie mały remoncik Ale jak już się skończy to biorę się ostro do roboty, o ile będę się w miarę dobrze czuć. Już nie mogę się doczekać urządzania pokoiku, prania i prasowania ubranek Jak dla mnie to mógłby już być wrzesień

                            Pozdrawiam, dużo zdrówka życzę

                            Skomentuj


                              Odp: Wrzesień 2013

                              Współczuję Wam z tym ciśnieniem, u mnie z kolei niskie... I też ociężała jestem, nie mogę znaleźć sobie wygodnej pozycji na dłużej.
                              Z tym czasem to tak względnie. Dzień za dniem się dłuży, ale z dłuższej perspektywy to jakby nie patrzeć już ostatnia prosta No i mogę już odliczać w tygodniach Ech dziewczyny niedługo nie będzie nas widać zza sterty tych wytęsknionych bodziaków śpiochów pieluch i innych maleńkich skarpecioszek
                              Last edited by bazylianna; 09-07-2013, 21:59.

                              Skomentuj


                                Odp: Wrzesień 2013

                                Hey!
                                Nie wpadam tu za często ale podczytuję. Mi jeszcze parę rzeczy do kupienia zostało i muszę już się brać za zakupy.
                                Byłam dziś u lekarza, wszystko ok, mały waży około 1600-1700 g. Jest ułożony główką do dołu, ale jak mówi mój lekarz - dopóki są wody płodowe może się przekręcić
                                Męczy mnie palenie w przełyku wieczorami...
                                Pozdrawiam!
                                Adaś - 15.09.2009 3220g/56cm


                                Michaś 11.09.2013 3920g/53cm

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X