Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czerwiec 2013

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Czerwiec 2013

    Hej
    Izula.
    A powiedz mi, ile latek ma Robercik, że idzie do cięcia? Bo Kornel też ma/miał z tym problem, smarowałam cutivte i pomagało, od czasu do czasu mu posmaruje, ale ładnie schodzi.
    Oj, nie dziwię się, że do nas nie zaglądałaś, tyle problemów.
    A Alusiowi zrobili badania tak wcześnie? Na co ma alergię, skaza czy co? Moja Karolinka też ma skaze.
    A z Kornelem idziemy na testy alergiczne w marcu bo podejrzewają astme oskrzelową

    później dokończe


    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Czerwiec 2013

      Robcio ma 2 latka. Ja smarowalam bedicort od sierpnia i lekarz stwíerdzil,ze nie przynosi efektow. Za kilka dni sproboje mleko wypic i bedzie widac. Jesli to skaza bialkowa to mam nadzieje,ze z czasem przejdzie. Alus ma dwa zabki i narazie stop. Slabo przewraca siena boki choc juz pewnie siedzi


      Skomentuj


        Odp: Czerwiec 2013

        Izula, nam też nie za bardzo pomagało, ale kazała cały czas smarować i pomogło. Ale i tak jestem zaskoczona, bo większość lekarzy nie każe nic z tym robić do 2 lat, dopiero po tym czasie sprawdzają. A w Anglii ponoć dopiero po 12 roku.

        Ja miałam rozbieżność z tym, bo lekarz pediatra (sąsiad) nie kazał ruszać siusiaka do 2 roku życia , a nasza pediatra babka ruszyła napletek jak mały miał 2-3 miesiące i kazała odciągać przy każdej kąpieli. Miałam dylemat ale zrobiłam tak jak mama mi kazała, czyli tak jak nasza pediatra, bo moja mama ma dwóch synów i z nimi też od maleńkości tak robiła.

        A Aluś dobrze sobie waży, panna moja 7400.


        Skomentuj


          Odp: Czerwiec 2013

          No jak to panienka drobniutka:-) u nas tez tak bylo. Raz jak jezdzilismy do chirurga to jak byl facet to kazal tylko smarowac. Jak byla kobieta to kazala ruszac. Mysle,ze jednak dobrze,ze tak wyszlo bo maly praktycznie codziennie mowi:mama boli i pokazuje na siusiaka. Zdejmuje mu pampersa na troche. Jak juz mu opadnie to bol znika. Boje sie strasznie. A Alus zaczal pic z butelki herbatke i soczek. Dawalam mu wczesniej z niekapka. Z aventa pije z loviego i innych nie. Choc smoczek ma Nuka kauczukowy,kupilam taki sam na butelke i narazie nie chce. Alus ma zaparcia. Lekarka stwierdzila,ze"ten typ tak ma". Podaje czasami lactulosum. Daje píc,klade na brzuszku nawet rowerek robimy. Choc jak ostatnio zaczal wiecej pic(wczesniej dawalam z lyzeczki) to bez wielkiego krzyku sie wyproznia. Mysle,ze to przez alergie? A co u Was dziewczyny,jak maluszki?


          Skomentuj


            Odp: Czerwiec 2013

            Hej

            Izula, no to jak boli Robercika to nie dobrze, grunt że macie chirurga i coś z tym zrobi.

            Moja Karolinka pije z butelki Avent, nie daję jej niekapków, bo mam uraz po Kornelu. Zrobiła mu się wada zgryzu, ale już jest oki. Jak już to będę uczyć na kubeczek, szklankę.

            Co do zaparć to współczuje, znajoma ma też problem z synem, bo mały boi się robić kupkę i musi mu robić lewatywy. Dawaj duuuużo przegotowanej wody, śliwki, owocki i warzywka. Jabłko tarte z marchewką też są dobre.

            Mój mąż poszedł z Karolinką na spacerek, a Kornel ma nadal gorączkę, lekką ale ma


            Skomentuj


              Odp: Czerwiec 2013

              o jej. Wiesz od czego Kornelek ma gorączkę? u nas nieciekawa pogoda. Kurczaczek się piecze. Zostaliśmy z tatą i Alusiem bo Robercika na spacer wzieła bratowa. Malutki dzisiaj robił kupkę,płakał ,ale nie tak jak ostatnio


              Skomentuj


                Odp: Czerwiec 2013

                Izute, może spróbuj z olejem lnianym? On działa od środka jak balsam na jelita, może pomoże. Ja go daje dzieciom i też sama jem.

                Nie mam pojęcia od czego gorączka, wczoraj poszedł na pole i za chwilkę przyszedł z gorączką. Właśnie znowu zaczęła rosnąć, ma 38,2.


                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Czerwiec 2013

                  Cześć. Kornelkowi przeszła temperatura??? Aluś zaczyna sie normalnie wyprozniac,bez bolu jutro kupuje mu sinlack i nan pro 2. bede mu na nanie robic zupki mleczne o ile bedzie chcial je jesc:] mam tez przepis na jogurt bez mleka z płatków owsianych. jesli mam je gdzies w domu to zaczne robic dzisiaj,jak nie to jutro. Malutki robi sam koci koci łapci:P


                  Skomentuj


                    Odp: Czerwiec 2013

                    Hej

                    Izute przeszła tempka, ale mnie coś bierze bo kaszle i boli głowa.

                    Super, że Aluś nie ma już problemu z kupkami, ból też i dla ciebie był. Gratki za koci, koci.
                    Ja moją próbuję nauczyć ale nic z tego, coś tam robiła wcześniej dosyć dobrze, ale przestała.


                    Skomentuj


                      Odp: Czerwiec 2013

                      Widzę, że się rozpisałyście
                      Byliśmy wczoraj u kuzynki, dzieciaczki trochę się pobawiły.

                      Izutek u nas Zosia jak była mniejsza miała problem z wypróżnianiem, do tego ból brzuszka i kolki. Nacierpiała się niestety, ale pocieszenie takie, że przeszło. Najgorzej było w pierwszych miesiącach, jak piła tylko mleko. Teraz juz możesz podać małemu gruszki, śliwki - bardzo dobrze działają.

                      Marek sam nie robi koci-koci, ale bardzo się cieszy jak ja mu robię Markowi ostatnio znudziło się siedzenie, także nie mogę ostatnio nic zrobić. Zabawkami zajmie się tylko na chwilę, a później sam nie wie co chce. Chyba już pora, żeby sam zaczął się przemieszczać, chociaż na razie się na to nie zanosi.





                      http://adaslodkieprzepisy.blogspot.com/

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Czerwiec 2013

                        To moze Kornelek cos zlapal:-( no wlasnie Alus tez siedzi juz dosc pewnie. Zaczyna nudzic sie po jakims czasie zabawkami,ale do raczkowania to jeszcze jeszcze. Co prawda na brzuchu tam odrobinke pelza,ale to prawie nic. Choc i tak wszystko udaje mu sie mczesniej(jak narazie) niz Robciowi. A u Was jak z roznica w rodzenstwie?


                        Skomentuj


                          Odp: Czerwiec 2013

                          Mój na brzuchu nie lubi leżeć, od razu się przekręca na plecy.
                          U nas różnica wieku niecałe 3 lata, a dokładniej 2 lata i 8 miesięcy
                          Ale dziś piękna pogoda, zaraz szykujemy się na spacer





                          http://adaslodkieprzepisy.blogspot.com/

                          Skomentuj


                            Odp: Czerwiec 2013

                            Hej

                            Kornelek poszedł dzisiaj do przedszkola, kaszle i ma katar ale to ta niby astma więc jakby zdrowy.

                            Moja Karolinka nie raczkuje, ale łapie pozycje do skoku na nartach, buja się jak Stoch przy belce. Za to pełza po całej chałupie, wszystkie kable jej, szczególnie od lapka, i trzeba pilnować. Zajdzie wszędzie. Wczoraj dorwała się szuflady, wysypała z niej brokat do bombek, była calutka świecąca I też nudzi jej się siedzenia, najchętniej to właśnie pełza. Ale diabołek nie siada sama.

                            A Mareczek i Aluś siadają sami z płaskiego?

                            U nas różnica 4 latek.

                            Dzisiaj piękne słoneczko i ciepło, spacerek zaliczony, teraz mała śpi już 1,5h i pewnie za chwilkę się obudzi. Ja gotuję zupkę pomidorową na ryżu, drugie danie jest ze wczoraj.


                            Skomentuj


                              Odp: Czerwiec 2013

                              Marek na razie tylko próbuje się podnieść, ale na razie mu nie idzie.
                              Widzę Karolinka bardzo sprawna A musiała super w tym brokacie wyglądać chociaż miałaś pewnie dużo sprzątania i do śmiechu Ci nie było.





                              http://adaslodkieprzepisy.blogspot.com/

                              Skomentuj


                                Odp: Czerwiec 2013

                                Hej

                                Ada, co do siadania, to myślałam że spoko, ma jeszcze czas aby sama sie podnieść. Ale nie, bo był pediatra u nas dzisiaj (Kornel=angina), i powiedział, że się cofa w rozwoju skoro sama nie siada, ale , ale skoro sama siedzi i sama podnosi się do stawania czy sama stoi w łóżeczku to nie ma powodu do niepokoju, taki tym i dał nam miesiąc na poprawę.

                                No z brokatu to ja się śmiałam, świeciła sie jak księżniczką, fakt że sprzątania było trochę ale zła nie byłam.

                                Dzisiaj jadła winogronka, bez skórki i pestek, smakowało jej.


                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X