Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

marzec 2013

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: marzec 2013

    KALA widzisz a moj Cypi na 5 miesiecy wazyl 8kg Olo jest na piersi i moim zdaniem jest wszystko ok, tym bardziej ze kawal chlopa z niego i dlugi a nie jest spasiony tylko pulchny jak na niemowlaka przystalo , co widac na,zdjeciach po prostu Pola i Iga to drobiny bo moja wazy 5kg tylko

    Dziewczyny moj X LANDEREK przyszedl jest za************************* , wogole nie czuc wagi prowadzi sie jedna reka, duzy kosz dodatkowa siatka na oparciu i mini torba wszyta w budke z przegrodkami, niepotrzebnie torbe dokupywalam:/ jestem mega zadowolona wyglada jsk nowka!





    Skomentuj

    •    
         

      Odp: marzec 2013

      Widocznie taka uroda Olusia, tym bardziej że jest na samej piersi to nie powinno to dziwić.
      Zresztą jak zacznie chodzić trochę zgubi.

      Ja mam siostrzenicę, która na 3 miesiące ważyła prawie 8 kg a teraz ma 22 miesiące i waży 15 kg przy czym moja córka 28 mies a waży 13 kg. A ta i ta zdrowa, dobrze się rozwija

      Jeśli pediatra nie ma zastrzeżeń a mały dobrze się rozwija na piersi to taka waga nie stanowi problemu.



      Skomentuj


        Odp: marzec 2013

        kala czy uraziłaś? a jak myślisz z pewnością tak, nie pozwole obrażać własnego dziecka...... Ponieważ widze, że na wielu wątkach uwielbiasz wyrazać swoje powątpiewania to odpowiem ci.... Mnie to nie boli, ani nie martwi, że mój synek przybiera tak pięknie na piersi. Lekarka mówi, że nie wolno czepiać sie dzieci karmionych piersią zarówno tych co przybieraja bardzo duzo jak i tych co przybierają na dolnej granicy, bo to jest najzdrowszy pokarm dla dziecka. Dzieci karmi sie piersia na żądanie i to jest lepiej trawione mleko niż mm, wiec nie można nim dziecka "przekarmić". Mam poprostu widocznie bardzo bogaty pokarm. I wyobraź sobie że mój Olus nie wisi cały dzień na piersi (bo moze tak sobie to wyobrażasz) tylko ssie 3-5 min i je co 3-4h, a w nocy śpi po 6h ciągiem.....A jeśli chodzi o siatkę centylową to masz racje jest nad nią jak wiekszość dzieci u nas w rodzinie i co ??? mam dziecku nie dać piersi, bo jest nad górną kreską wykresu???? Nie żartuj....... Jeśli chodzi o jego rozwój jest bardzo silny i duzy- ale nie jest grubaskiem, jak kruszyna zauważyła tylko jest pulchny i poprostu też bardzooooo długi. Mnie to cieszy bo córcia była przeciwieństwem i tu musiałam walczyć o każdy wypity ml mleka, żeby przybierała troche wiecej.REASUMUJĄC: NIE MARTWIE SIE, ŻE MAM PIEKNEGO, ZDROWEGO I ŚWIETNIE ROZWIJAJĄCEGO SIĘ SYNKA!!!!!!!!! I myśle, że tyle na ten temat wystarczy.....

        ulcia dokładnie też tak myśle. Jak zacznie chodzic to szybko ta waga stanie, albo i jeszcze spadnie.... Każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Moja córcia była drobna, ale szybko sie rozwijała. Teraz jest i wysoka i waży sporo bo 19kg, tak więc nie martwie się.....

        kruszyna no to widzisz wózek przypasował, z tego co wiem to są bardzo wygodne i zwrotne. Niech wam słuzy jak najdłuzej




        Skomentuj


          Odp: marzec 2013

          Z ta wagą u dzieci to jest tak, że jeśli dziecko jest na butelce to powinno się mieścić w siatce centylowej. Jeśli jest karmione tylko piersią to siatka centylowa jest tylko odnosnikiem ale dziecko nie musi się w niej mieścić i nie ma wtedy nadwagi. Miałam kolezankę której synek ważył 8 kg jak miał dwa miesiące. Teraz mały 2 lata i waży 14 kg. Wtedy był wyłącznie na piersi i pediatra powiedziała że nie ma zastrzeżeń bo wszytsko jest ok. Oli poprostu taki jest i pewnie tak jak większość wszystko zgubi gdy pójdzie na nogi. Marcelek też jest na krańcu siatki centylowej i nie ma się czym przejmować.

          Bagnes ja teraz waże 70 kg, nie czuję się najgorzej ale chcę z nów mieć rozmiar 38 Fajne macie te wycieczki. My tez lubimy gdzieś pojechać ale teraz to mało czasu bo każda sobota na działce więc ammy tylko niedziele i teraz jak już gdzieś jedziemy to blisko. Bo wiadomo szkoda jechać gdzieś 3 godziny aby pobyć tam 2...

          BGKM Jakiś wredny ten Twój sąsiad, co go obchodzi jak wyglądasz? Jeśli Tobie odpowaida Twój wygląd i Twojemu mężowi to w czym problem? Nie lubię takich ludzi. A najgorsze jest to że my będziemy mieć właśnie takiego sąsiada jak sie wprowadzimy. Nie dość że niemiły i uszczypliwy to jeszcze tak potrafi dać w kość że je tam jeszcze nie mioeszkam a już mam go dość

          Kruszyna Bardzo się cieszę że jesteś zadowolona z wózka.


          Aha Julka już się nie moczy w nocy. I poweim Wam ze dziś byłam bardzo miło zaskoczona jej zachowaniem.Była z nią i Marcelkiem sama od rana. Pojechałam z nimi na zakupy, do banku, na pocztę, a Julka wszedzie grzecznie wchodziła, czekała na mnie. Nie biegała, nie krzyczała, płaczu też nie było. Później poprosiła o loda więc powiedziałam że za to ze była tak grzeczna to go dostanie. wróciliśmy do domu poszła grzecznie spać. i cały czas grzeczna jest. Zauważyłam że te jej wszystkie płacze i krzykli to są wtedy gdy jest więcej osób w domu i wtedy wie, że zawsze ktoś jej "pomoże" aby dostała to czego chce...








          Skomentuj


            Odp: marzec 2013

            Kala jeśli pediatra nie widzi problemu tzn że wszystko jest ok. Możemy tylko pozazdrościć BGKM treściwego pokarmu.
            BGKM sąsiadowi to bym do d..y nakopała A co go obchodzi jak ty wyglądasz????
            Agatkofajnie że z wózka jesteś zadowolona
            Monika super że Julka już się nie moczy co do grzeczności to z moimi jest to samo najgrzeczniejsi są jak są tylko ze mną albo tylko z babcią. Im więcej osób tym gorzej
            Nam wyjazd się udał super było ciepło ale nie grzało słońce więc Olgę mogłam spokojnie nosić cały czas w nosidełku. Choć muszę przyznać że plecy trochę to odczuły. Jeszcze chwila i tata ją będzie nosił...


            Skomentuj


              Odp: marzec 2013

              Napisane przez BGKM Pokaż wiadomość
              kala czy uraziłaś? a jak myślisz z pewnością tak, nie pozwole obrażać własnego dziecka...... Ponieważ widze, że na wielu wątkach uwielbiasz wyrazać swoje powątpiewania to odpowiem ci.... Mnie to nie boli, ani nie martwi, że mój synek przybiera tak pięknie na piersi. Lekarka mówi, że nie wolno czepiać sie dzieci karmionych piersią zarówno tych co przybieraja bardzo duzo jak i tych co przybierają na dolnej granicy, bo to jest najzdrowszy pokarm dla dziecka. Dzieci karmi sie piersia na żądanie i to jest lepiej trawione mleko niż mm, wiec nie można nim dziecka "przekarmić". Mam poprostu widocznie bardzo bogaty pokarm. I wyobraź sobie że mój Olus nie wisi cały dzień na piersi (bo moze tak sobie to wyobrażasz) tylko ssie 3-5 min i je co 3-4h, a w nocy śpi po 6h ciągiem.....A jeśli chodzi o siatkę centylową to masz racje jest nad nią jak wiekszość dzieci u nas w rodzinie i co ??? mam dziecku nie dać piersi, bo jest nad górną kreską wykresu???? Nie żartuj....... Jeśli chodzi o jego rozwój jest bardzo silny i duzy- ale nie jest grubaskiem, jak kruszyna zauważyła tylko jest pulchny i poprostu też bardzooooo długi. Mnie to cieszy bo córcia była przeciwieństwem i tu musiałam walczyć o każdy wypity ml mleka, żeby przybierała troche wiecej.REASUMUJĄC: NIE MARTWIE SIE, ŻE MAM PIEKNEGO, ZDROWEGO I ŚWIETNIE ROZWIJAJĄCEGO SIĘ SYNKA!!!!!!!!! I myśle, że tyle na ten temat wystarczy.....

              ulcia dokładnie też tak myśle. Jak zacznie chodzic to szybko ta waga stanie, albo i jeszcze spadnie.... Każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Moja córcia była drobna, ale szybko sie rozwijała. Teraz jest i wysoka i waży sporo bo 19kg, tak więc nie martwie się.....

              )
              że cooooo ja niby obrażam twoje dziecko , chyba coś ci się pomyliło delikatnie mówiąc , może hormony tak działają jeszcze ,

              porostu nie sądziłam że taki maluch może aż tyle ważyć, i nic więcej , a ty tu jakieś historie dopisujesz , może lekki dystans by się przydał

              w każdym razie uznajmy że nie było mojego pytania skoro tak cie to uraziło , smieszne po prostu

              a co do moich powątpiewań jak to określiłaś na wielu wątkach, to wg mnie po to jest forum żeby wyrażać swoje zdanie , zadawać pytania lub powątpiewać w coś i dyskutować , a nie wszystkim przytakiwać i na siłę przymilać się wszystkim nawet jak ma się inne zdanie
              Last edited by kala8; 25-07-2013, 19:22.
              Pola 27.03.2009 godz 18 10, 2400g i 49cm miniaturka moja



              Skomentuj


                Odp: marzec 2013

                No właśnie apropo przymilania i przytakiwania to nie w moim stylu i nie czytam spokojne posta w którym ktoś próbuje zasugerować że z moim dzieckiem jest cos nie tak tia histerie, hormony, dystans..... a może Ty spróbuj lepiej wyważać słowa, żeby inni nie czuli sie obrażani To tyle reszta bez komentarza.




                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: marzec 2013

                  hej witam przy kawce
                  Kurcze wczoraj m był z Piotrkiem u tego laryngologa i wniosek nr 1 tata nie może z dziećmi chodzić do lekarza..... znowu zabłyszczał: przyjechali i ten sie mnie pyta : A Piotrek nie chrapie? prawda bo się pytała to powiedziałem że nie" a Piotrek chrapie od dawna i dwa dni wcześniej jak jechaliśmy autem i zasnął to tak dawał czadu że się aż śmialiśmy z niego.... ale m oczywiście zapomniał o tym bo on nie zwraca uwagi na takie rzeczy.ręce mi opadły, bo to nie pierwszy raz kiedy wprowadza lekarza w błąd bo nie wie czegoś o dzieciach, bo zapomniał i następnym razem jadę z nimi trudno najwyżej małą weźmiemy ze sobą
                  a poza tym to w szoku jestem bo stwierdziła Ze Piotrek ma katar jak dla mnie to on jest zdrowy, nic mu z nosa nie leci nie smarka no ale w nosie ma wydzielinę,wszystko przez tą przegrodę skrzywioną tylko w tej sytuacji skąd ja mam wiedzieć że on ma katar skoro wszystko mu się zatrzymuje w nosie, z buzią otwartę to on zawsze chodzi. dostał krople za 5 tyg kontrola migdał powiększony i powiedziała m że mamy mu "nie rozszerzać diety białkowe" m oczywiście nie dopytał o co chodzi muszę naszej dok zapytać bo nie mam pojęcia o co jej chodziło.....


                  Skomentuj


                    Odp: marzec 2013

                    hej...

                    przepraszam was że nie pisałam ale nie mialam chwilki. M ma urlop i cały czas jestesmy albo na spacerze, w parku, bylismy tez pare dni na wsi. Swoją drogą to szok, że moje dzieci mają babcię na wsi a ja za wyjazd na wies muszę płacić... no cóż ja chyba tego nigdy nie zrozumiem...

                    kruszyna
                    Ciesze się że Ci się podoba wozek ja też kupiłam Zojce nowy. Nie mieściła się już w gondolce dlatego kupiliśmy graco evo. świetny jest bardzo dobrze się prowadzi i jest leciutki więc jestem zadowolona, Zochna tez
                    Ciesze się że zabieg się Cypriankowi udal, może dzieki tym drenom rózwiąze się wasz problem z infekcjami ucha.

                    Aga
                    Mój mąż to samo. To jest chyba wałsne wyobrażenie o dziecku.
                    Mój Antek też ma często otwartą buzię i oddycha przez buzię.. Chyba tez się przejdę do laryngologa..

                    BGKM
                    Mój Antek jak miał 4 miesiące ważył 8400. A ile ważył Olus jak się urodził? Dzieci z duza wagą urodzeniową mają po prostu lepszy start. Inaczej będzie ważyć dziecko które urodziło się 2,5 kg inaczej które wazyło 4 kg.
                    Dobrze, że Olus ma apetyt i ładnie przybiera. Ja mam z Zojką odwrotnie. Mało je. Ostatnio tak się cieszyłam że przybrała 350 g przez dwa tygodnie a teraz 130. W ciągu miesiąca przybiera mi tylko 500 do 700 g. Martwię się trochę bo Antek był "podręcznikowy"

                    Zofka dzisiaj niespokojna. Marudzi troche przez sen, budzi się i zasypia, może gazy... Wczoraj ładnie spałam
                    Wprowadzamy po woli nowości do diety. Najbardziej zasmakowala jej kaszka malinowa. Marchewka może być, najmniej chyba sok jabłkowy choć pije.
                    Ja nadal karmie mieszanie. Czyli bebiko AR i moje melczko. Po tym jak zasmakowała jej ta kaszka mam ochote sprobowac tak żeby moje mleko zagęszczać łyzką kaszki malinowej albo zwykłe bebiko.
                    To AR chcialbym wycofać po woli, po pierwsze jest dość drogie bo 30 zł za 350g a po drugie nie ulewa juz tak bardzo.
                    Kupiłam bobotic na kolki i jest lepszy niz infacol.
                    Moja Krolowa nadal panuje nad moim Mężem. Jest jej najwierniejszym i najbardziej zauroczonym poddanym.
                    Jest wesoła i bardzo kontaktowa.
                    Odwraca się z brzuszka na plecki ładnie, na boczki i próbuje już na brzuszek z plecków chociaż nie bardzo jej to wychodzi. Łądnie łapie raczkami grzeczotki, potzasa nimi i pakuje do buźki. No i odkryła swoje nogi i stopy. Podciąga je i łapie łapkami, ogląda. Śliczny to widok.

                    Może dzisiaj pojde do fryzjera. Strasznie mi włosy wypadaja i plączą się są nie do rozczesania. Macie jakieś domowe sposoby? Po Antku też mi wychodziły. I tez ściełam. Z resztą mam odrosty na końcach, ktore mnie denerwują.
                    Kupiłam sobie szamponik ziołowy, zobaczymy

                    Uciekam bo Zochna się obudziła no i obiecałam Antosiowi bajke.
                    A własnie musze się pochwalic bo mój synek coraz lepiej się zachowuje. Nie jest już taki niegrzeczny. Slucha się bardziej i jest spokojniejszy. Ładnie ćwiczy zadania od pani logopedy.

                    Mam nadzieje że będę częściej zaglądać o ile czas pozwoli.
                    "Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjatkowym i niezastąpionym"












                    Skomentuj


                      Odp: marzec 2013

                      Pamka ja to nazywam "MĘSKA ŚLEPOTA I GŁUCHOTAczyli wadliwy gen męski- SCHORZENIE WYSTĘPUJĄCE U 90% POPULACJI MĘSKIEJ"
                      fajnie że jesteś
                      a jak kolki u Zosieńki? lepiej coś próbowałaś ten espumisan? mojej jakoś (odpukać) przeszło po nim ale kupy robi ciągle regularnie co 6 dni....... ja już więcej pić nie moge bo wypijam ze 3 litry wody + mleko, herbata.
                      przed każdym karmieniem pije dwie szkl. wody.
                      na wypadające włosy nic nie mam, mnie lecą ale ja kudłata jestem więc wielkiej różnicy mi to nie zrobi. po chłopcach było to samo, a nawet gorzej. Ale słyszałam że skrzyp jest dobry


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: marzec 2013

                        Hej!
                        Mój em wyruszył do pracy na drugą zmianę. Fajnie spędziliśmy poranek, wybyliśmy się na sniadanie-piknik na stadion leśny Później podjechalismy na zakupki, obiadek i tak czas szybko zleciał.
                        Mój Olinek od wczorajszego wieczoru ma stan podgorączkowy 37-37,2 chyba po pneumokokach. Nie widać po nim tego, ale jednak jego organizm walczy... Mam nadzieje ze mu szybko przejdzie ta temperatura.

                        AGA szukamy właśnie nosidła dla Olinka, a pamietam ze to co kupiłaś było fajne. Mogłabyś podesłać link, bo niemoge odnaleźć tego posta .... Co do męża no to lipa troche ze niepamiętał, u nas jest to samo w kwestie dzieciaczków-wizyty, objawy, leczenie, nazwy leków to ja jestem bardziej zaangażowana, pamietam co kiedy, jak sie działo.... em z nami jeździ, ale to ja raczej wszystko mówie i tłumacze, bo on zwykle coś zamota, niedopowie,niedopyta.... A Piotrus ma faktycznie typowe objawy powiekszonego trzeciego migdałka, jak ma pysio otwarty i chrapie....

                        PAMKA Oli nie był jakis duzy jak się urodził, za to juz w szpitalu przybierał dużo po 60-70g na dobe i lekarze byli zadowoleni że tak pięknie na piersi przybywa... Wiec ja dlatego zupełnie się nie martwię.

                        Dziewczyny mnie też włosy lecą. Biore witaminy, ale to mi raczej nie pomaga. Umówiłam siebie i Gabi do fryzjera na poniedziałek. Mam włosy prawie do pasa, a skróce je chyba do ramion zaszaleje, no i mam nadzieje że troche odżyją...




                        Skomentuj


                          Odp: marzec 2013

                          ja mam takie i jestem z niego zadowolona, przewiewne, mała sie w nim nie poci
                          http://www.womar.com.pl/section2.php...osidelka&zm3=4
                          a Piotrek ma tą buzię otwartą i chrapie przez silnie skrzywioną przegrodę nosową,tak twierdzą laryngolodzy przynajmniej przez to też ma wiecznie ten nos zawalony..... wyczyszczenie u niego tej mniejszej dziurki graniczy z cudem.....


                          Skomentuj


                            Odp: marzec 2013

                            Dzieki Aga. Fajne to nosidło i chyba nawet jak dziecko przyśnie to ma gdzie główke oprzeć... Chyba sobie je zamówimy, jeszcze tylko pokaze em.
                            Mnie laryngolog właśnie powiedział ze te dwie rzeczy mogą świadczyć o powiekszonym migdałku gardłowym. Gabi nie chrapie i nie ma buźki otwartej i faktycznie ten migdałęk jest u niej nie powiększony, natomiast dwa podniebienne są delikatnie przerosniete. Mamy przyjść we wrześniu na kolejną konsultację i podejmiemy decyzje czy je podciać czy lepiej nie ruszać.
                            A jeśli chodzi o skrzywioną przegrodę to faktycznie ciężko jest wytepić katar i to u was napewno moze powodować chrapanie. A jak nosek zatkany to pysio sie sam otwiera...




                            Skomentuj


                              Odp: marzec 2013

                              Hej kochane, jak milo was czytac

                              My szczepienie mamy znowu odwolane - naszej pielegniarki nie ma, druga moglaby to zrobic ale mowila zeby lepiej przeczekac te upaly wiec w,srode mamy sie odezwac i diwiedziec co i jak. Cypu byl dzisiaj z ciotka pare godzin na basenie, a my z Iga tez po dworze krazylysmy bo w donu nie,szlo wytrzymac, wozeczek prowadzi sie super po naszych bezdrozach , nawet em sie podoba to nie lada wyczyn ha ha,zeby mu dogodzic, z nowosci to w niedziele ode z em na,8 godz do pracy, moglabym caly nastepny tydzien chodzic ale niestety nie mam po 5 rano zadnego dojazdu do miasta, a szkoda bo pareset zl by wpadlo

                              BGKM mi moja matka dokucza ze wygladam jak bym byla w ciazy znowu i zebym w koncu cos z soba zrobila:// a ja w te upaly to na nic nie mam ochoty, i tez lubie duzo jesc ja,zawsze wazylam 55kg przy 164cm wzrostu, ale teraz bym chciala tak 57_58 czyli 5 kg w dol...
                              To nosidelko z,womaru jest super my mamy bardzo podobne i swietnie sie sprawdza

                              BAGNES z facetam tak to jest hi hi moj do mnie dzwonil jak byli w szpitalu i rozmwaialam.z lekarzami przez telefon.... my tez mamy krzywa przegrode, wiecznie otwarty pyszczek, chrapanie i wieczny katar a po usunieciu migdala nie slysze chrzakania, chrapie nieraz bardzo cichutko i slyszy super wiec same plusy.

                              BGKM podciecie bocznych migdalow jest bardzo bolesne - lerzal.z cypriankiem chlopak 4 letni mial wycinany i podcinane boczne, bidulek ledwo co mowil i ciagle kroplowki z przeciwbolowymi i lezy sie dzien dluzej, cypiego w sumie to nic prawie nie bolalo. Co do wlosow to mi leca strasznie:/ nie przejmowalsm sie do dzis gdy odkrylam ze lysieje.... zakole mi sie robi z jednej strony, co prawda nowe rosna ale musze to jakos maskowac, tez mam wlosy dosc dlugie ponizej lopatek i mialam robic trwala...

                              Uciekam na drina





                              Skomentuj


                                Odp: marzec 2013

                                witam przy kawce
                                BGKM tak moźe przysnąć i główka nie lata Olga spała w nim i przodem do mnie i tyłem nie marudzi czyli jej wygodnie bo moja księżniczka bardzo wrażliwa
                                piszę na raty bo z tel i jak za długo piszę to mnie wywala
                                AGATKO fajnie że wózek się spisuje i m zadowolomy ja na szczęście nie mam z moim problemów bo on się nie miesza do takich spraw zawsze mu pokażę co wybrałam ale on i tak zdaje się na mnie
                                my na szczepienie w piątek idziemy już się boję jaką tym razem histerię odstawi
                                Last edited by bagnes; 27-07-2013, 10:08.


                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X