Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Termin

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Termin

    hej

    Sylwia wow no to nieźle Ci się udało upolować,jak będziesz miała okazje to wrzuć zdjęcie,pooglądamy,pochwalimy

    Ja też oglądałam-narazie w necie ale ja już bardziej na wiosenne kurteczki,marynarki...i nie ma nic ciekawego

    Tiramisu robisz? Słyszałam opinie że tiramisu powinny robić osoby które naprawde wiedzą jak to się robi( żebyś mnie kochana źle nie zrozumiała ) dlatego ja nawet nie zaczynam....hehe...ale jak masz jakiś sprawdzony przepis to podziel sie,może zaskoczę mojego kiedyś hehe

    Tak,tak widze że i jest różowy ale mój teść by powiedział że jest czarna haha napewno by tak powiedział.....moja Julka to już ma taką awersje że jak zakłada cos ciemnego to "mamo,to nie bo dziadziu....."

    A my za chwilę wybywamy na ten dzień dziadka i babci

    Sylwia miłego wypadu

    i miłej niedzieli dla Was kochane

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Termin

      hej
      właśnie piję kawkę, Majka zasnęła a Filipek w przedszkolu.
      Nadusia śliczna w tym przebraniu ale ja bym dała jej miotełkę i jako czarownicę zrobiła bo ten kapelusz tak bardziej do tego pasuje
      Co do drzemek to to Majka też śpi już tylko raz 1-2 godz tylko.Poza tym Majeczka ostatnio zaczyna się rozgadywać troszkę a jej ulubione słowo to niema wypije coś zje to pokazuje i mówi nie ma mówi jeszcze lala, papa(panda),ajes(ares) czyli pies mojej mamy, ciocia i czasem pojedyńcze słówka jej się już wymykają
      Mam problem z Filipkiem strasznie pobolewa go brzuszek ostatnio i nie wiadomo od czego.Zastanawiamy się czy to możne nie na tle nerwowym po operacji,ale mam nadzieję że poszedł do przedszkola i to mu pomoże szybciej zapomnieć bo dl niego to też było duże przeżycie. Do tego muszę zrobić mu wszystkie badania tak na wszelki wypadek.
      Co do smoczka to już dawno nie używamy
      miłego dnia

      Skomentuj


        Odp: Termin

        Wczorajszy wypad do Ikei koszmarny ze względu na Ignasia. Szalał krzyczał i piszczał jak mu czegoś nie pozwalałam...ehhh....potrafi się na ziemię ze złości rzucić skubany. Tego to mi jeszcze nie robił nigdy w sklepie. Urwis!
        Na pocieszenie pojechaliśmy do KFC na kolację

        jogobella Tak tak miotełka...ale Nadia nie chce. Chce różdżkę i koniec...więc mamusia posłuszna.
        Ignaś też od jakiegoś czasu mówi nie ma...też ulubione Poza tym...nie...tak...kok( na kotka)...Gaja( też na kotka)...mama...tata...papa...oko...da(daj)...więc małe postępy są.

        kamila Głupoty gadasz z tym tiramisu Nie obraź się
        Haha...żeby Cię bardziej zdenerwować powiem Ci że moje wyszło za*****************************************************************iste...a na ciastach to ja zupełnie się nie znam.Wczoraj się zajadaliśmy.Dzisiaj była koleżanka na kawie i też wychwalała pod niebiosa więc chyba rzeczywiście dobre wyszło. Przepisów na necie pełno....Spróbuj i zaskocz M

        Miłego dnia.

        PS. Kamilka dla Ciebie...wirtualnie...kawałeczek mojego tiramisu
        Attached Files
        Last edited by jaka_ja; 04-02-2013, 17:01.


        Skomentuj


          Odp: Termin

          hej Wam

          Justyna to koniecznie zrób mu badania bo jak brzuszek boli dziecko i jeszcze jak piszesz że strasznie to moga byc różne tego powody,oczywiście może to też być ze zdnerwowania ale lepiej chuchać na zimne....
          ja z Julką tak miałam że tez sie skarżyła,pediatra podejrzewała robaki (owsiki) ale na szczęście to nie było to,dostała tylko diete na kilka dni i przeszło
          teraz znowu mówi że ją nóżki bolą,kurde...
          słyszę od znajomych rodziców że też się tak dzieci skarżą,że "rosną" i mogą pojawiać sie takie bóle,ale jak będzie to długo trwało to tez sie wybiore do lekarza

          moja Natalka też już zaczyna coraz więcej mówić
          mama,tata,baba,ciocia,
          Juju,tak woła Julkę hehe
          bardzo ładnie woła dziadziu,dzidzi,dzieci
          ota tu,chodz tu
          jak się zapytam,jak się nazywasz? odpowiada AJA albo ALA hehe
          tak,nie,nie ma,daj ale to daj to najczęściej daaaaaaaj
          wie jak zwierzątka robią,kot,pies,krówka,kogut,kura itp
          no i przede wszystkim zaczyna powolo łączyc te pojedyncze słówka
          np mama tu, juju ota tu,
          także jestem dumna z mojej małej gaduły

          Sylwia,chyba źle mnie zrozumiałaś,nie sugerowałam że Ty nie wiesz jak się to robi,tylko o siebie samą mi chodziło,bo podobnie jak Ty ciasta i wogóle wypieki nie są moją dobrą stroną (narazie )
          i nie gniewam się,no co Ty
          a na internecie tysiące przepisów,ale ja jak coś robie to wole korzystać ze sprawdzonych wypróbowanych przepisów,

          ech,wczoraj wieczorem odwoziłam brata do domu i miałam bliskie spotkanie ze słupkiem,od naszej bramy wjazdowej
          także pierwsza rysa zaliczona
          ale mój M to już taki wesoły nie był hehe

          piszcie dziewczyny

          Skomentuj


            Odp: Termin

            kamila Ja Ciebie Kochana dobrze zrozumiałam... Naprawdę nie umiem piec ciast i nie wierzę też w wypróbowane przepisy...już nie raz robiłam z takiego ''wypróbowanego''przepisu i nie wyszedł. Teraz jak coś chcę zrobić otwieram laptopa i szukam...

            Współczuję rysy...wierzę że mąż zadowolony nie był...

            Nadusia u sąsiadów z dołu bawi się ze swoim rówieśnikiem a my z Ignasiem czekamy na tatusia i oglądamy książeczki.

            Brawo dla Małej. Niezła gaduła!!!
            Mój nawet połowy z tego nie mówi...Aaaa mówi jeszcze ''jedzie''jak się bawi autkami i ''mniam mniam'' na jedzenie i picie i jak chce spać to ''aaaaa''Jak coś ładnego mówi ''aja'' a jak coś go denerwuje ''bebe''.Pewnie coś tam jeszcze ale nie przypominam sobie.
            Ze zwierzątek to wie tylko jak robi kotek krowa i świnia. Nic innego nie powtórzy.
            Martwi mnie że na Nadię jakoś w żaden sposób nie woła...Wydaje mi się że powinien.
            Fajnie że Twoja już składa. Mojemu raz się udało "Mama da'' i to tylko raz
            Wydaje mi się że Nadia już w jego wieku dużo więcej mówiła...
            Last edited by jaka_ja; 04-02-2013, 17:16.


            Skomentuj


              Odp: Termin

              Co do tiramisu to też za mną ostatnio chodzi ale ja kupiłam sobie gotowy i teraz trzeba go tylko upiec, ale myślę dopiero pod koniec tygodnia go zrobić
              Sylwia co do mówienia to się nie przejmuj chłopcy dużo później zaczynają mówić.A co do łączenia słówek to Majka też zaczyna i zazwyczaj jest to tata nie ma, no i jestem dumna z mojej malej bo zaczęła wołać sisi choć nie zawsze zawoła to i tak jestem z niej dumna. a jak u was z częściami ciała pokazują maluszki, moja tak.Do tego jak toś śpi to podchodzi tak śmiesznie wkłada paluszek prawie do noska i woła ciii zabawnie to wygląda
              A czy wasze pociechy lubią malować? bo u mnie ani jedno nie za bardzo Majka uwielbia oglądać książeczki a Filip robić wszystko co jest związane z wyklejaniem ale rysować to wcale nie chce
              Dziewczyny podsuwajcie jakieś pomysły na obiad. Oj strasznie nie lubię zastanawiać się co zrobić jakby ktoś mi tak dziennie powiedział dziś ma być to i to, to by mi się lepiej gotowało.

              Skomentuj


                Odp: Termin

                Witajcie!

                U nas taka brzydka pogoda że nawet na spacer nie wyjdziemy. Pada co chwilę...Robiliśmy wyklejanki i kolorowaliśmy a teraz Ignaś drzemie a my zrobiłyśmy sobie kawkę

                jogobellaU mnie dzieciaczki malują...jedno i drugie lubi. Ignaś swoje bazgrołki a Nadii ostatnio ulubionym tematem są wróżki.
                Ignasiek gdy pytam o części ciała to wskazuje
                I jeszcze ułożyłam taką pioseneczkę o częściach ciała to fajnie z nami pokazuje. Uwielbia się bawić w kółko graniaste i starego niedźwiedzia. Lubi się gonić. No właśnie mówi też ''goni'' i ucieka
                Ostatnio tylko nie chce sam zasypiać i z tym mam największy problem. Nie wiem co mu się poprzestawiało.Tak pięknie sam zasypiał.Ja po całym dniu nie mam na tyle cierpliwości...więc mój m kładzie się w pokoju dzieci na kanapie i czeka aż mały zaśnie. Ignaś zerka z łóżeczka na niego i zasypia...ale trochę to trwa.
                Ja w tym czasie już odpoczywam.

                Ja bardzo lubię wymyślać w kuchni i nigdy w życiu nie zgodziłabym się na taki układ że ktoś mi mówi co mam zrobić...co to to nie...ale każdy ma inaczej

                Dzisiaj mam buraczkową zupkę od wczoraj. Wielki gar zrobiłam i spokój...Dorobię może jakieś naleśniczki czy placuszki ziemniaczane.

                Ostatnio zrobiłam kotleciki z mielonej piersi kurczaka z sosem z fety i śmietany.Do tego podałam kaszę gryczaną zmieszaną z jęczmienną. Na przystawkę gotowana marchewka z cynamonem.
                Mój m za kaszą nie przepada ale z tym sosem zjadł i powiedział PYCHA!
                Staram się więcej kaszy wprowadzić do naszego jadłospisu bo zdrowa.

                Miłego dnia dziewczyny.
                Last edited by jaka_ja; 05-02-2013, 13:48.


                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Termin

                  Jak fajnie że jest co czytać

                  Sylwia hehe to dobrze że mnie "dobrze" zrozumiałaś
                  ja znowu wolę jednak te wypróbowane bo zawsze wychodzą-bynajmniej mi a jak coś wynajde z neta,to sama jem....

                  Co do mówienia naszych małych szkrabów to sama widzisz ile Ci się jeszcze dzis przypomniało a i pewnie to nie wszystko.....
                  też słyszałam że niby chłopcy zaczynają poźniej mówić ale nie mam porównania
                  ale weź się nawet nie zamartwiaj bo nie ma co porównywać,każde dziecko inne,nawet rodzeństwo może się w innym tempie rozwijać
                  teraz czekamy na każde nowe słówko a za jakiś czas każdemu jednemu buzia nie będzie się zamykać od rana do wieczora

                  Justynka u mnie też codzienne głowienie się co by tu dziś gotować żeby wszystkim smakowało,mi pomysły często podsuwa Julka,no i nie ukrywam mąż też ma swoje zachcianki akurat dziś mam pomidorówke i gołąbki
                  a co do pokazywania części ciała,no to chyba wszystko pokaże,oczy,buzie,język,ząbki,uszko,włosy, itd nawet cyci hehe
                  no i wogóle przynosi sama pampersa jak wołam żeby zmienic,wyrzuca smieci do kosza,robi "no,no" jak ktos ją skarci,a ze słowek to jeszcze na chlebek mówi "papa" a jak idzie do dziadka to woła "dziadziu,ciuciu" cukierka....cwaniara
                  ale Twoja Maja to wymiata,kurczę taka malizna a juz załapała,naprawde gratuluje i podziwiam
                  moja Natalka też najbardziej lubi książeczki przeglądać,potrafi sama przez 15 minut siedzieć i "czytać" i rysować tez lubi swoje bazgroły o czym się przekonała nasza ściana w salonie

                  A Filipkiem się nie przejmuj,widzisz upodobał sobie wyklejanie,nie ma sensu chyba go zmuszać żeby rysował,zobaczysz sam złapie za kredki,może zakup mu jakąś kolorowanke z samochodzikami,może przyjdzie mu ochota zamienić je w super fury hehe

                  dobra,kończe bo poemat wyjdzie
                  piszcie

                  Skomentuj


                    Odp: Termin

                    A I Sylwia,chyba wczoraj nie zauważyłam...
                    no jak mogłam takiego pysznego ciacha nie zauważyć
                    dzięki

                    Skomentuj


                      Odp: Termin

                      kamila U nas tak samo z tym przynoszeniem pampersa i wynoszeniem brudnego Mówi przy tym bebe...i aa

                      Dzisiaj znowu mi się rzucał na ziemię- na spacerze. Gdy nie chciał iść w tym kierunku co ja to ''na glebę'' Co ja mam robić???Nadia mi czegoś takiego nie odstawiała!Pewnie że czasami się buntowała ale nie do tego stopnia żeby się rzucać!
                      Może coś poradzicie dziewczyny? Chociaż pewnie Wasze dzieci grzeczniejsze i nie macie tego problemu...
                      Dzisiejszy spacer był bardzo krótki i niezbyt przyjemny.

                      Zmykam do mojej książki ''50 twarzy Graya'' Wciągająca baaaaaaardzo.
                      Dobrej nocy.


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Termin

                        byłam dziś Filipkowi porobić badania mocz, tarczyca i morfologia jutro mają być wyniki. Jejku gdybyście widziały jego histerię jak miał mieć pobieraną krew, krzyczał wrzeszczał wyrywał się masakra.
                        Po południu jadę z Majką do lekarza na kontrolę ciekawe co lekarz powie bo nadal ma brzydki kaszelek, oj te jej choróbska mnie przerażają te ciągłe antybiotyki troszkę mnie martwią.
                        Złożyłam ostatnio wniosek w pracy o zapomogę na leczenie dzieci bo rachunki za leczenie zaczynają mnie przerastać pod koniec miesiąca czy uda się coś załatwić.
                        Sylwia co do foszków Ignasia to najważniejsze byś była konsekwentna bo jak mu popuścisz to katastrofa będzie ja to przerabiałam z Filipem niestety czas i konsekwencja to jedyna rada. Najgorsze jest tylko ze obcy ludzie się wtrącają kiedy próbujesz wyegzekwować posłuszeństwo.
                        Dziewczyny jutro tłusty czwartek robicie same pączki lub inne przysmaki czy będziecie kupować? Ja raczej pójdę na łatwiznę i kupię pączki
                        Mam jeszcze problem z Filipem bo nie chce przebrać się w strój na bal przebierańców mam nadzieję że w piątek jak zobaczy przebrane dzieci w przedszkolu to zmieni zdanie

                        Skomentuj


                          Odp: Termin

                          cześc dziewczyny!

                          Justyna ja Ci wierze kochana,teraz do lekarza pojść to stówe trzeba mieć min w kieszeni a u Was co chwilke coś,także trzymam kciuki aby było wszystko po Twojej myśli
                          ja nie robię,teściowa robi,moja mama robi zawsze obydwie przyniosa tyle że cały tydzien potem do kawy mam pączki

                          Sylwia uwierz nasze panienki też rózki pokazują,zgodzisz się ze mną Justyna?
                          moja zwykle na spacerze jest tak zaaferowana tym wszystkim dookoła że jest spokojna,
                          ale za to w domu dokazuje,wyciągnie paluszka i "to" "to" "mama to" a zwykle to "TO" jest dla niej zakazane i wtedy darcie nie do uspokojenia
                          a Ignaś robi tak jak moja Julka ale ona wtedy miała ok 3 lat,może i więcej najczęściej w sklepie jak na cos sie nie zgodziliśmy to na podłoge,tylko że jej szło jakoś wytłumaczyc,
                          nie wiem czy to pedagogiczne podejście ale ja bym próbowała jak najszybciej odwrócić jego uwage,np chodz tam jest Nadia,albo idziemy do sklepu po lizaka

                          Lena,kiedy wyjeżdzasz? coś mi się wydaje że jakoś teraz,daj znać jak dzieciaczki czy wyzdrowiały
                          Iza co u Ciebie kochana?

                          miłego dnia

                          Skomentuj


                            Odp: Termin

                            Cześć Kochane!

                            Jestem taka dzisiaj szczęśliwa. Odebrałam Nadię z przedszkola i pojechałyśmy na badanie słuchu i do laryngologa.
                            Już na badaniu pani powiedziała że jest lepiej...a od pani laryngolog usłyszałam że jest dużo lepiej. Uszko prawe w granicach normy! Wróciły odruchy!W uszku lewym też niewielka co prawda ale poprawa.
                            Kontynuujemy branie leków i za miesiąc do kontroli. Z tym że Dicortineff tylko do lewego uszka już. Boże jaka jestem szczęśliwa! Tak dzisiaj bez entuzjazmu podeszłam do tego badania. Zupełnie się nie spodziewałam że będzie poprawa i to taka! Nadia też szczęśliwa że ma prawe uszko zdrowe.

                            Jutro ma bal przebierańców. Tylko tym żyła cały wieczór

                            jogobella Oby Ci się udało coś w pracy załatwić.Współczuję histerii Filipa. Daj znać co lekarz powiedział w sprawie Majki.

                            kamila U nas takie odwracanie uwagi zupełnie nie działa. On jest w takim szale i wrzasku że nic do niego wówczas nie dociera
                            Może to już bunt dwulatka? Sama nie wiem co myśleć o tych jego histeriach.

                            M usypia Ignasia tzn. leży na kanapie a Ignaś w łóżeczku i patrzą na siebie... Ciekawe kiedy zaśnie...i kto pierwszy

                            Co do pączków to chyba sama zrobię ale takie bez drożdży...takie malutkie.Zobaczę jeszcze.

                            Miłego wieczorka!


                            Skomentuj


                              Odp: Termin

                              hej mamusie

                              oj,ale się dziś czuje fatalnie...pogoda nie nastraja do niczego,zjadłam pączka zaraz po sniadaniu i mnie mdli do teraz,ble a na dodatek @ się zbliża i hormony mi szaleją bo,kurde zła jestem na siebie za to,Natalka dostała po łapkach,dorwała znowu pisaki Julki-zawsze ją proszę żeby schowała jak skończy malować ale nie pomoże,tak więc sciana wymalowana,pufa też,ech........

                              Sylwia cieszę się razem z Tobą!
                              Od razu człowiek lepiej się czuje jak usłyszy że dziecko zdrowieje,że jest postęp,super,oby tak dalej
                              Julka tez tak przeżywała,chyba 4 razy w nocy sie budziła i pytała czy juz wstajemy
                              wrażliwe te nasze dziewuszki,nie ma co
                              Kochana całkiem możliwe że zbliża się bunt dwulatka,w końcu to juz pótoraroczniaki,no niestety ja tez zauważam jak Natalka się zmienia,do teraz była naprawde grzecznym dzieckiem,a teraz histeria goni histerie jakaś beksa sie z niej robi
                              identyko to samo co przechodziłam z Julką

                              Jezu,ja Was podziwiam za taki sposób usypiania,naprawde
                              ale jak dziecko od małego uczone tak właśnie to tylko same zalety są
                              u nas mogę się załozyć że pierwszy padł by mój M,on 3 minuty i chrapanie....

                              lecę włosy suszyc,bo zebranie dziś w szkole


                              piszcie kochane

                              Skomentuj


                                Odp: Termin

                                Przed południem wpadła moja Ania z córeczką i ....z faworkami. MniamDobrze mieć taką sąsiadkę
                                Ja zrobię pączusie angielskie.

                                Odebrałam Nadię z przedszkola.Bardzo zadowolona po balu przebierańców. Nie mogę się doczekać zdjęć.
                                Ignaś dzisiaj przechodzi sam siebie. Śpi już 3.5 h. Śpioch

                                kamila Jak Twoja Natalka zasypia? Ignaś do jakiegoś czasu pięknie sam zasypiał i o 20:00-20:30 mieliśmy czas dla siebie z m. Niestety się zbuntował i chce żeby ktoś z nim był w pokoju...Mam nadzieję że mu to minie. Jednak potrzebuję czasu tylko z m. i lubię mieć o tej porze już spokój jeśli mam być szczera


                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X