Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

2 latek kontra nocnik

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: 2 latek kontra nocnik (!!!!!)

    A ja poczekałam aż mała dorośnie do nauki i sukces mieliśmy po dwóch dniach.Marlenka miała wtedy 2 lata i 1 miesiąc.


    Skomentuj

    •    
         

      Odp: 2 latek kontra nocnik (!!!!!)

      Napisane przez Nusiakova Pokaż wiadomość
      Z pieluchami chyba nie będzie tak prosto, że maluszek sam powie, mamo
      od dziś siusiam na nocnik i sam zrezygnuje z pampków. Jemu po prostu
      jest wygodniej siusiać w pampka, nie przerywać zabawy.
      Chyba bez wycierania, gadania, prania i znowu wycierania, gadania i prania
      się nie obejdzie. Tzn może się obyć, ale to raczej rzadko kiedy się zdarza
      A wiesz,wczoraj w czasie podróży samochodem mały mimo że miał pampk założonego sam powiedział jak zachciało mu się sisi.






      Skomentuj


        Odp: 2 latek kontra nocnik (!!!!!)

        Tak Bazumik, ale najpierw uczyłaś, że trzeba wołać. A nie uczyłaś go na nocnik jak latał w pampkach, więc to są dwie różne sytuacje. Bo on już
        wiedział, że ma wołać więc czy pampek cyz majtk woła siusiu

        Monika spokojnie ale konsekwentnie do celu. I ciesz się z takich małych
        sukcesów. Bij małemu brawo, niech się czuje dumny z siebie. Mów mu
        jaka to jestes z niego dumna, że już jest duży chłopak. Że zadzwonić
        do taty, babci, cioci, wujka, dziadka (niepotzrebne skreślić ) żeby im o tym
        powiedzieć. MOja Julia na początku zawsze musiała dzwonić do babci,
        żeby jej powiedzieć że zrobiła siusiu. Wiesz, dla nas się to wydaje banał -
        siusiania a dla dziecka to ważne.
        Oczywiście wiesz, na początku to na 10 sikań jedno trafi do nocnika. Ale
        zawsze lepiej jedno niż wcale


        Skomentuj


          Odp: 2 latek kontra nocnik (!!!!!)

          Niusiak dokładnie my też do taty dzwonimy i zawsze bijemy brawo. Właściwie Majka zaczyna bo ona jak zaczyna siusiać do nocnika to bije już brawo nim skończy i się cieszy i skacze koło tego nocnika jakby tam był 8 cud świata, no a my z nią oczywiście.

          No ale np. w sobotę moje dziecko w przeciagu pół godziny 5 razy sikało a tylko raz zawołała, chyba po manadrynkach tak jej się sikać zachciało bo w niedzielę już normalnie ,dziś też.


          JULA

          MAJA

          OLGA

          Skomentuj


            Odp: 2 latek kontra nocnik (!!!!!)

            Majek chyba mamy bardzo podobne poglądy metody na nocniczek


            Skomentuj


              Odp: 2 latek kontra nocnik (!!!!!)

              Trzy dni temu postanowiłam ostro zabrać się za odstawianie pieluch. Pierwsze dwa dni były ok. Tzn. Łukasz rano wołał juz z łóżeczka o nocnik - to jego sposób na szybkie wyjęcie z łóżka. I sukcesy. Pieluche zakładałam dopiero na spacer o 10. Po spacerze znowu bez pieluchy do wieczora. Pierwszego dnia zasikane łóżko (nasze), dywan i podłoga. Zero wołania o nocnik. Drugo dzień różnił sie tylko tym, że tym razem zasikane krzesło zamiast łóżka.
              A dziś dziecko chyba postanowiło się zbuntować. Raz zawołał, ale nic z tego nie wyszło. Za to pół godziny później musiałam szybko ściągać poszewki z naszej pościeli i wycierać łóżko. Później przez większość czasu był w pieluszce, bo najpierw spacer, po obiedzie wyszedł z tatą i juz wieczorem został w pampersie. A co do buntu, to zaczęłam go podejrzewać, jak moje dziecko zażądało rano założenia pieluszki spowrotem!
              Nie wiem jak go zmotywować do wołania. Chwalę, podziwiam, biję brawo, przypominam, proszę, umawiam się na wołanie. A słyszę raz tak, raz nie. I wycieram te podłogi i piorę majtki.
              Wytrzymam jeszcze ze 3 dni i jak się nie zmieni nic, to chyba odpuszczę na jakis czas.
              Łukasz 11.10.2007

              Skomentuj


                Odp: 2 latek kontra nocnik (!!!!!)

                Mogę wreszcie powiedzieć-u nas KONIEC z PIELUCHAMI.Mały ładnie woła wreszcie.Tylko na dwór trzeba będzie jeszcze zakładać bo chłodno jest dla małej pupci.






                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: 2 latek kontra nocnik (!!!!!)

                  Napisane przez bazumik Pokaż wiadomość
                  Mogę wreszcie powiedzieć-u nas KONIEC z PIELUCHAMI.Mały ładnie woła wreszcie.Tylko na dwór trzeba będzie jeszcze zakładać bo chłodno jest dla małej pupci.
                  BRAWO BRAWO
                  Amelia 12.03.08

                  Skomentuj


                    Odp: 2 latek kontra nocnik (!!!!!)

                    Napisane przez bazumik Pokaż wiadomość
                    Mogę wreszcie powiedzieć-u nas KONIEC z PIELUCHAMI.Mały ładnie woła wreszcie.Tylko na dwór trzeba będzie jeszcze zakładać bo chłodno jest dla małej pupci.
                    NO TO GRATULACJE ZDOLNY CHLOPIEC ....

                    Skomentuj


                      Odp: 2 latek kontra nocnik (!!!!!)

                      Napisane przez bazumik Pokaż wiadomość
                      Mogę wreszcie powiedzieć-u nas KONIEC z PIELUCHAMI.Mały ładnie woła wreszcie.Tylko na dwór trzeba będzie jeszcze zakładać bo chłodno jest dla małej pupci.
                      Gratulacje dla synka.
                      Moja jak juz nauczyła się sikać na kibelek to za chiny ludowe niechciała już w pampersa np.jechałam z nią na zakupy i założyłam pampersa to i tak musiałam szukac toalety albo trzymala tak długo aż dojechałysmy do domu


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: 2 latek kontra nocnik (!!!!!)

                        A u mnie pojawiła się taka nieśmiała nadzieja, że może też mamy sukces. Po kilku dniach walki, kiedy już odpuściłam, Łukasz wczoraj nie zasikała ani jednej pieluchy i ani jednej pary majtek. Za każdym razem wołał. Nawet w nocy sie obudził na siku. Dziś było podobnie, tylko wieczorem wybraliśmy się do sklepu i ta ostatania pielucha była mokra. No i raz mi sie do szafy schował i częściowo nie zdążył na nocnik. Ale tylko trochę.
                        Zobaczymy jak będzie dalej.
                        Łukasz 11.10.2007

                        Skomentuj


                          Odp: 2 latek kontra nocnik (!!!!!)

                          No to i my się w końcu możemy pochwalić małym sukcesem

                          2 tygodnie temu zaczęliśmy naukę nocnikowania - nie będę ukrywać, że nie było łatwo. Kręcił się na nocniku po czym wstawał po 5 sekundach dosłownie.
                          Stwierdziłam, że chyba nocnik jest niewygodny więc wysłałam męża po drugi bądź po nakładkę na sedes i przyniósł taką:
                          http://allegro.pl/item824231034_tega...es_miekka.html
                          Co prawda nie pasuje ona na nasz sedes, ale pasuje idealnie na małą miskę, którą miałam w kuchni Skonstruowałam więc sama nocnik ale jaki wygodny !!!! Synio siedział na nim nawet i pół godziny i było mu wygodnie... ale "nocnik" nadal niczego nie widział, ani si ani kupy. Za to podłogi stykały się ze wszystkim i to kilka razy w ciągu dnia No ale nic... po przeczytaniu tego wątku nie spodziewałam się, że odpieluchuję dziecia w ciągu jednego dnia.
                          Po 4 dniach zrezygnowałam, miałam już dość obkupkanych podłóg, skarpetek i spodni - zresztą mały wcale nawet nie próbował wołać na nocnik, gdyby to jeszcze były siuśki, ale on nie oddawał moczu wcale w ciągu dnia !!!! ANI RAZU NIE ZROBI SIKU, natomiast w nocy gdy miał pileuchę nadrabiał tak, że aż pampersa przesikiwał.
                          Założyłam z powrotem pieluchę ale za każdym razem pytałam czy chce si, aż w końcu (chyba tydzień temu) zaczął pokazywać, że chce siku, po ściągnięciu pampersa okazywało się, że on owszem woła, ale po fakcie.
                          Dla mnie to był sukces bo w końcu jest jakaś z nim komunikacja, za każdym razem gdy pokazywał, że coś robi przynosiłam nocnik i dzisiaj w końcu !!!! Jest nasze pierwsze siku w nocniku !!!!!!!!!!
                          Ależ jestem dumna z niego !!!!!! Muszę zpisać sobię tę datę.
                          Julek: 10/3/2008

                          Skomentuj


                            Odp: 2 latek kontra nocnik (!!!!!)

                            Tree gratulacje dla Ciebie no i dla Julka. Dzielny chłopak.


                            Skomentuj


                              Odp: 2 latek kontra nocnik (!!!!!)

                              No ja wlasnie sprzet zakupilam ale mam dylemat czy w obecnej chwili jest sens na nauke bo w grudniu wybieramy sie do Polski . Podroz samolotem ,potem stres ze zmiana otoczenia no i ogolne zamieszanie jakie towarzyszy naszym wyjazdom chyba poczekam do stycznia
                              Wszystko co w zyciu dobre jest nielegalne ,niemoralne lub powoduje tycie.

                              Skomentuj


                                Odp: 2 latek kontra nocnik (!!!!!)

                                Dziewczyny normalnie nie wierzę !!!! Tylko jedno siku w pampersa było ... na spacerku a tak, wszystko lądowało w nocniku (chyba 6 razy ) Natomiast nie było dzisiaj kupy mam nadzieję, że się nie wystraszył. Zrobiłam mu wczoraj pierwszy raz kaszy manny na krowim mleku, wyszła dość gęsta - może stąd ten brak kupy.

                                Hanta masz rację... ja to sobie dzisiaj myślałam tak: a jak on faktycznie oduczy się walenia w pieluchy to jak to wszystko będzie funkcjonowało na podwórku ?? On na ubierany w kombinezony na zewnątrz minusowa temp. i co jak mu się
                                zachce?? Trochę głupi moment na nocnikowanie, ale czuję, że u niego właśnie jest ten moment, zaczął chętnie korzystać z nocnika. Jeszcze tydzień temu jak go pytałam czy usiądzie na nocnik to kręcił przecząco głową. A dzisiaj .... nawet sam nocnik opróżnia do sedesu widać jak się cieszy, jaki jest dumny
                                Last edited by FamilyTree; 24-11-2009, 20:38.
                                Julek: 10/3/2008

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X