Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

2 latek kontra nocnik

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Jak oduczyć dziecka robienia w pampersa?

    Napisane przez antalis Pokaż wiadomość
    Coz ja tez musze dojrzec do nocnikowania - bo w koncu moj maly synek staje sie juz duzym chlopcem co dla mnie nie jest taki eproste do zaakceptowania
    Gopi oj Gopi odetnij w końcu tę pępowinkę
    Julek: 10/3/2008

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Jak oduczyć dziecka robienia w pampersa?

      Ja się kierowałam względami ekonomicznymi Głównie. Dwa chciałam
      wykorzystać sytuację, że jeszcze trzy koleżanki Julci uczyły się nocnikowania
      więc tak jakoś poszło.
      W sumie dobrze, bo mała może pojdzie od stycznia do przedszkola, a to
      jest jeden z podstawowych warunków, zeby przyjac tak male dziecko.


      Skomentuj


        Odp: Jak oduczyć dziecka robienia w pampersa?

        Ja Sławcia planuje wyslac do przedszkola od wrzesnia 2010!mam nadzieje ze juz na pewno bedzie siusial do kibelka!w sumie szkoda ze idzie zima bo tak to w dalszym ciagu latalby w majteczkach albo z gola dupcia!!kiedys stierdziismy z mezem ze powinien nazywac sie Adam bo najchetnej czuje sie na golasa:P


        [url=http://****************][img]http://****************/zabki/img5-

        Skomentuj


          Odp: Jak oduczyć dziecka robienia w pampersa?

          monisub synek Nudysta
          FROCH

          Skomentuj


            Odp: Jak oduczyć dziecka robienia w pampersa?

            Tree tu nie o pepowinke chodzi a o czas ktory zaiwania jak cholerka - przeciez dopiero co przywiozlam malego ze szpitala a teraz ... taki duzy chlop.Ciuchy kupuje na 92/98, buty wkrotce bedzie mial wieksze niz ja ... jakos nie wierzylam mamie jak mowila bym cieszyla sie kazdym dniem jak byl malutki.Teraz to wszystko sam, gadac zaczyna w koncu wiec i jasno zaprotestuje i mnie sprzezywa po swojemu

            monisubtylko sie nie gniewaj - musisz pisac kazde zdanie wykrzyknikowe ?

            Skomentuj


              Odp: Jak oduczyć dziecka robienia w pampersa?

              szczerze mowiac nawet tego nie zauwazylam. juz tak odruchowo, nawet teraz juz kilka razy sie poprawialam zeby nie wstawic tego wykrzyknika:P


              [url=http://****************][img]http://****************/zabki/img5-

              Skomentuj


                Odp: Jak oduczyć dziecka robienia w pampersa?

                My też w trakcie. Mój Dwulatek od daaawna ma nocniczek, ale do oswajania, a robić do niego zaczął teraz.

                Trzy sposoby zapożyczone od doświadczonych:

                1. Korupcja. Kupiła koleżanka żelki i za każde siusiu/ee się należało. No i zaczął synek jej z łakomstwa korzystać Wady wiadome, ale zaletą jest to, że nocniczek się dobrze kojarzy.

                2. Sadzać, sadzać, sadzać, dawać dużo pić i znów sadzać. I chwalić wniebogłosy, jak zrobi Na początek na chwilę przy każdej zmianie pieluszki, później zakładać majteczki i też często proponować siusianie, żeby nie przegapić. Podobno tetra pomaga, bo dzieci nie lubią, jak im takie mokre wisi

                3. Zaangażować w sikanie wszystkie misie, kaczki, rybki, słonie, krowy i żyrafy, jakie są w domu. No, one też sikają do nocnika, nie? Bo takie duże i mądre już są.....

                No, dobra. U nas początki dopiero. Nieźle, ale tylko, jak się posadzi Malucha na czas, a ja jakaś niezorientowana jestem i przegapiam zawsze dobry moment... Z wołaniem to ni hu hu nie idzie, nawet nie zauważa, że coś zrobił, a spodnie i dywan wyglądają jak po powodzi..

                Skomentuj

                •    
                     

                  Jak oduczyć siusiania w pampery ??

                  Mój synek ma 2 latka i 9 miesięcy umie korzystać z nocniczka ale często o nim zapomina. W domu chodzi bez pampera ale gdy idziemy na spacer to mu zakładam bo na dworzu zupełnie zapomina o wołaniu siusiu.
                  Może macie jakieś pomysły na pozbycie się pampersów ?

                  Skomentuj


                    Odp: Jak oduczyć dziecka robienia w pampersa?

                    My zaczynamy odstawianie pampków.Różnie z tym jest.Możnaby małego sadzać co pół godz dosłownie
                    Też chciałabym zaoszczędzić finansowo a zresztą mały już niedługo skończy 2 lata.Moja córka w jego wieku nie potrzebowała ich ale zupełnie nie pamiętam bo jest starsza o 10 lat.






                    Skomentuj


                      Odp: Jak oduczyć dziecka robienia w pampersa?

                      Ja poczekam do 2 latek i już
                      Amelia 12.03.08

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Jak oduczyć dziecka robienia w pampersa?

                        Napisane przez ColorWomen Pokaż wiadomość
                        Ja poczekam do 2 latek i już
                        No nie!!!Dziewczynki się szybciej uczą,powinnaś spróbować.Tylko czasu trzeba sobie dać ale warto.






                        Skomentuj


                          Odp: Jak oduczyć dziecka robienia w pampersa?

                          Moja corka ma rok i 4 miesiace i od ok 10 miesiaca kupilam nocnik i jak tylko bylysmy w domku to ja poprostu sadzalam mimo ze ona mysle malo z tego wiedziala gdzie siedzi i po co JA JA SADZALAM I MOWILAM SIUSIU SIUSIU I TAK W KOLKO i W KAZDEJ WOLNEJ CHWILI jak tylko mala nie miala nic do roboty czy ja se nudzialam JA SADZALAM CZY CHCE SIUSIU CZY NIE PROSTEST NA POCZATKU BYL ALE pozniej sie przyzwyczaila ze sobie kilka razy dziennie tak siedzi nocnik tez zawsze stal w jednym miejscu nigdy gdzie indziej i nie wolno bylo sie nim bawic (zakladac na glowe pchac nogi) nic tylko sluzyl do siusiu jak byly jakies proby zabawy BYLO NIEWOLNO! i tak sie nauczyla teraz jak tylko chce siusiu mowic nie mowi bo jeszscze nie umie ale wie gdzie stoi nocnik ze zawsze tam jest to poprostu podchodzi i proboje usiac oczywiscie w spodniach ale wtedy mamusia czy tatus leci z pomoca i sciaga spodenki nikola siada i zachwile sama sobie bije brawo BO NOCNIK GRA bicie brawa bylo od samego poczatku nawet jak miala te 10 miesiecy i zrobila siku calkiem nieswiadome do nocnika to mamusia na caly DOM BRAWOOOO BRAWOOO SLICZNIE I tak zostalo do dzis tylko juz dzis mala zaczyna sobie sama bic brawo na spacery tez od jakis 2 tyg zaczynam z nia wychodzic bez pampersa zaczelam od 30 min teraz juz jest 2 gpodznine narazie tak po troszke bo nie wiem ile jest w stanie rzetrzymac" ale mysle ze juz jest dobrze ma ponad rok a pampersa zakladam tylko na noc pomalu i z nocy tez zrezygnuje

                          jak cos to podaje moje gg w razie pytan - 10992526

                          Skomentuj


                            Odp: Nocnik...

                            A u nas już niedługo koniec pampków będzie ale muszę małego pilnować jak w domu jestem co pół godz,. trzeba go sadzać.No i jeszcze na spacerze lub na dłuższych zakupach się zsika.






                            Skomentuj


                              2 latek kontra nocnik (!!!!!)

                              Mój synek ma 2 latka i miesiąc.. nadal nosi pampersa, moje wszystkie próby nauczenia go korzystania z nocnika, albo wc legły w gruzach. Przekonywanie, proszenie, zachęcanie, pokazywanie... nic nie skutkuje, raz udało się zrobić kupkę, ale tylko jej 1/2 była w nocniku, reszta na podłodze... najgorsze jest to, że gdy uda mi się go zastać przy próbie załatwiania swojej potrzeby do pieluszki (bardzo skutecznie chowa się gdzy chce to zrobić) no i już spróbuję go wysadzić... wstaje po 30 sec. a chęci a kupkę odchodzą... i to nawet potrafił wstrzymać tą potrzebę na 3 dni...niewiem już, jak go nauczyć. On nawet sygnalizuje ze "be" (najczęściej na parę sekund przed zrobieniem) więc jest szansa żeby go zanocnikować, ale co z tego jak jeśli nawet już usiądzie to najczęściej kończy się to wstrzymaniem...pomijając fakt, że ciągle słyszę od jego babci, że to nasza wina że on ciągle z pieluchą chodzi... ale co mam zrobić ???- zmusić się go nie da, bo dopiero go zniechęcę..ale pomijając babcię...chodzi o to żeby dziecko się nauczyło...

                              Mamusie pomóżcie wymyśleć coś co przekona mojego zbuntowanego 2-latka!!
                              Dziękuję z góry :*

                              Skomentuj


                                Odp: 2 latek kontra nocnik (!!!!!)

                                http://www.mamacafe.pl/forum/showthr...hlight=pampers



                                Dawniej Marti

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X