Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kwiecień 2010

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Kwiecień 2010

    A co do kadry nauczycielskiej to miałam się nie wypowiadać, ale co mi tam, powiem co myślę, ale proszę się nie obrażać, bo to nie wszystkich dotyczy. ja Alinko mam takie zdanie jakie Ty krytykujesz. Mam w rodzinie nauczyciela informatyki, pracował na pół etatu tj. dwa dni w tygodniu po parę godzin (nie 8 oczywiście) zarabiał ok 800 zł - to chyba nie źle jak na parę godzin pracy oczywiście pełne ubezpieczenie siebie i rodziny. Do tego wolne wakacje, ferie zimowe, mam wrażenie że coraz dłuższe przerwy świąteczne, wolny dzień nauczyciela, wolne dni matury i testów semestralnych. O ile dobrze pamiętam, to jak ja chodziłam do szkoły, to podczas matury czy dnia dziecka mieliśmy normalne lekcje, tylko jak dobrze poszło, nie byliśmy odpytywani. Poza tym mojego męża córka skończyła w zeszłym roku liceum i mam obraz oświaty i poziomu nauczania od podstawówki przez gimnazjum do liceum i uwierzcie mi za moich szkolnych lat ona by tych szkół nie skończyła. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że są nauczyciele z powołania i dla nich szacunek, zdaje sobie sprawę, jak trudno być nauczycielem i użerać się z dzisiejszą młodzieżą, (ja bym pozabijała) ale każdy ma prawo wyboru. I rozumiem, że trzeba się przygotować, zmieniają się przepisy, których nie popieram (chocaiżby to, że uczeń może wszystko a nauczyciel niewiele) ale kto wymyśla te przepisy??? Kuratorium to chyba nauczyciele co?? i mają na to wpływ, nie bardzo się orientuję. A wogóle z przerażeniem czekam, na kogo Robert trafi w pierwszej klasie, bo ta, co jest teraz to nie powinna wogóle z dziećmi pracować i tak patrzę jaki to ma olbrzymi wpływ na moje dziecko!!!! Oni się tam normalnie leją, są chłopcy, którzy biją W ZERÓWCE!!!!, a pani nic nie widzi, stwierdza, że to taka zabawa, a co niektórzy płaczą bo się boją jakiegoś Michała czy Piotra i nie chcą iść do szkoły. Z kolei u dziewczynek jest liderka , która rozkazuje, jakie kto ma przynieść zabawki, bo inaczej zostanie wykluczona z grupy i nie będą się z nią bawić HORROR!!!! Różnica między przedszkolem a szkołą jest kolosalna a przecież to mijają dwa miesiące. Wiem też, ze życie nie *****ajka i muszą sobie te dziciaki jakoś radzić, co by później miały lżej, ale mówię Wam, nie jest lekko. No to się wywnętrzniłam. miłego dzionka!!


    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Kwiecień 2010

      No wszystko zależy od punktu widzenia... ja to zawsze mówię tym, co zazdroszczą nauczycielom, że mają tak dobrze, żeby się zamienili ale nie bronię, wiem że są dobrzy i źli nauczyciele... niestety... oby nasze dzieci trafiały na tych lepszych

      A moja mała wczoraj w nocy spała 6 godzin (zawsze śpi przynajmniej 11) Jakiś dziad dzwonił domofonem 5x i ją rozbudził wieczorem i nam brykała do północy a wstała o 6 rano. Więc dzień ciężki... no ale się już kończy. Mężuś mecz ogląda, a ja chyba idę spać, a co tam

      A co do ortopedów, to u mnie też alpejskie kombinacje z tymi skierowaniami... ja w sumie z małą byłam tylko raz po urodzeniu... no ale teraz muszę iść koniecznie skontrolować... nie powiem że aż mi się coś robi;] może prywatnie pójdę... zobaczę... no i czekam jeszcze... ponoć to tak ze 3 miesiące powinno dziecko chodzić... więc za miesiąc - dwa pójdę.

      Skomentuj


        Odp: Kwiecień 2010

        ej no, Gosia...pewnie, że się nie obrażę. Jak pisalam pracowalam w szkole i niezbyt dobrze czulam się w towarzystwie nauczycieli. To bardzo specyficzna grupa zawodowa Ale z drugiej strony jest na serio dużo obowiązków takich nadprogramowych i o tym już nikt specjalnie nie mówi. A zarobki po tylu latach nauki, ciąglego doksztalcania są na serio kiepskie. Mój mąż przynosi 1510zl. Uważam, że nie są to kwoty którymi można się chwalić. Ale tak jak napisala Ola każdy ma prawo wybrać sobie zawód. Kto zazdrości nauczycielom nich pójdzie do szkoly, a kto jest niezadowolony z pracy w szkole nich idzie gdzie indziej. Tyle ode mnie, bo nie chcę tu wszczynać jakiś glupich dyskusji.

        A u nas zaczyna się coś dziać w sprawie mieszkania... chyba mamy chętną na wymianę. Trzymajcie kciuki. Jutro idę zobaczyć to mieszkanko. Jejku, żeby bylo fajne i zeby sie udalo




        Skomentuj


          Odp: Kwiecień 2010

          Napisane przez Lutek Pokaż wiadomość
          A zarobki po tylu latach nauki, ciąglego doksztalcania są na serio kiepskie. Mój mąż przynosi 1510zl. Uważam, że nie są to kwoty którymi można się chwalić. )
          sorry ale tyle to zarabia nauczyciel stażysta , czyli osoba która dopiero zaczyna pracę jako nauczyciel, a jak ma dodatek motywacyjny to zarabia troszkę wiecej , wiem bo jestem gł księgową w przedszkolach i byłam w szkołach, nauczyciele ze stażem i z wyższym awansem zawodowym zarabiają więcej a pracuje 4-5 godz w przedszkolu 3 godz dziennie w szkole i to jest cały etat a za każde godziny dodatkowe tzw ponadwymiarowe ma dodatkowo płatne
          ja rozumiem że nie są to zawrotne kwoty ale mało kto pracując w budżetówce super zarabia, myśle o zwykłych posadach a nie o prezydentach miast np.
          Last edited by kala8; 09-06-2011, 22:08.
          Pola 27.03.2009 godz 18 10, 2400g i 49cm miniaturka moja



          Skomentuj


            Odp: Kwiecień 2010

            No tak prezydenci mają lepiej

            A zarobki w większych miastach są większa a mniejszych miejscowościach są mniejsze, bo dodatki są mniejsze...

            Alinka trzymamy kciuki za mieszkanko!!

            Skomentuj


              Odp: Kwiecień 2010

              oj Kala, Ty to zawsze wszystko wiesz najlepiej Mój mąż od paru lat jest nauczycielem kontraktowym ( w tym roku ma egzamin na mianowanie). Jego etat to 19 godz plus 2 razy w roku 6-dniowe obozy z mlodzieżą (24h), rady pedagogiczne nieraz do 22, sobotnie sks-y i inne ponadwymiarowe godziny pracy (np. kilka dni zalewania lodowiska dla dzieciaków przy szkole-oczywiscie wieczorami). On to wszystko robi bo chce, bo lubi, więc ja nie narzekam , tylko stwierdzam fakty. Dodatek może dostać raz w roku i jest przyznany na 3 miesiące. Tak jest u nas i szczerze napisalam ile wplywa na konto.




              Skomentuj


                Odp: Kwiecień 2010

                i jeszcze jedno...nie wiem skąd jesteś, ale u nas żadna dodatkowa godzina nie jest platna, chyba, że są to zastępstwa za nieobecnego nauczyciela.




                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Kwiecień 2010

                  Cześć laski
                  Znowu kilka dni i brak czasu na cokolwiek. Co do systemu oświaty nawet o tym nie myślę na dziś dzień, będę się martwić za jakieś 6 lat jak zacznie mnie dotyczyć ten problem.
                  Gratulacje dla Franusia.
                  Ja to miło wspominam czas jak Dawid nie chodził teraz jest moim cieniem chodzi krok w krok za mną, no i broi strasznie tyka się wszystkiego czego nie powinien.
                  Ale duży plus to że już nie pije mleka w nocy już od jakiś 3 tygodni. Jak się przebudzi nad ranem to bierzemy go do nas i tak przekima różnie czasem do 6,7,8.
                  Więc wysypiam się znacznie lepiej.
                  Napiszcie co ciekawego potrafią Wasze dzieci pytam o rzeczy typu "papa" "kosi kosi" Dawid nauczył się przykładać paluszek do ust i robić "ciii" no i robi "brum brum" na widok samochodu albo jak się jakimś autkiem bawi. Tatuś nauczył go też podnosić rękę na okrzyk "goool" no i daje "cześć"
                  Widzę że ładnie przyswaja takie gesty ale nie mam pomysłu czego jeszcze go uczyć.

                  Skomentuj


                    Odp: Kwiecień 2010

                    Moja jeszcze bije brawo - np jak w telewizji, to ona też, pokazuje sroczkę no i zwierzątka, mówi pieska, kotka, krówkę,kurkę - ogólnie uwielbia zwierzątka. Lubi się jeszcze bawić w chowanego. Zakrywa oczka i mów nie ma nie ma.. a później odkry wai mów aaajjjjj tzn. jest. Lubi chować coś np pod poduszkę i j.w.


                    Skomentuj


                      Odp: Kwiecień 2010

                      hej
                      Mój Franek przybija piątkę zwykłą i tzw high five (piątkę do góry), robi papa, kosi kosi, pokazuje jak się jeździ na motorze i naśladuje nasza gesty, ale to z naśladowaniem to chyba normalne... umie dmuchać na łyżkę jak zupa jest ciepła, podciąga się na drążku jak tata. nie wiem co jeszcze... odkąd załapał o co chodzi w chodzeniu to trzyma się psiego ogona - śmieję się, że wyprowadza psa na ogonowej smyczy.
                      Niestety dalej przynajmniej dwa razy w nocy budzi się na mleko co jest dziwne bo w ciągu dnia zjada bardzo dużo normalnego jedzenia, no a jak się nie budzi to pół nocy nie śpi. Także jak mam pracowity dzień i pół noc a on resztę nocy marudzi to śpię max 2 do 3 godzin. I już powoli przestaję wyrabiać.
                      No i przestał uderzać głową w ściany i podłogi, ale teraz wkłada paluchy do gardła jak chce na siebie uwagę zwrócić albo jak nie chcę go na ręce wziąć... ja nie wiem co on jeszcze wymyśli
                      aha a z obrzydliwych rzeczy to ostatnio zrobił w łóżeczku kupkę "bobki", wyciągnął bokiem z pampersa i się nimi bawił... samej mi się niedobrze zrobiło jak to zobaczyłam... mam nadzieję, że miał to tylko w rączkach i pampku

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Kwiecień 2010

                        Napisane przez Lutek Pokaż wiadomość
                        i jeszcze jedno...nie wiem skąd jesteś, ale u nas żadna dodatkowa godzina nie jest platna, chyba, że są to zastępstwa za nieobecnego nauczyciela.
                        no nie żartuj u nas każda dodatkowa godzina wynikająca czy z organizacji czy z zastępstw jest dodatkowo płatna , naprawdę

                        a dodatki motywacyjne są przyznawane na pół roku, no a za wychowawstwo są na stałe, oczywiście one sie pewnie różnią wsyokością w zależności od miasta, no ale tabela płac zasadniczych to jest taka sama w całej Polsce

                        nie wiem czy wszystko wiem najlepiej chyba nie a raczej napewno nie wiem jak to wygląda w moim mieście

                        no nic spadam bo jestem w pracy i właśnie przygotowuje dla nauczycieli świadczenia urlopowe do wypłaty
                        Pola 27.03.2009 godz 18 10, 2400g i 49cm miniaturka moja



                        Skomentuj


                          Odp: Kwiecień 2010

                          dziewczyny...
                          macie jakieś pomysły na śledzie?? coś nietypowego... bo mam w lodówce i muszę zrobić a jakoś na nic klasycznego smaku nie mam...

                          Skomentuj


                            Odp: Kwiecień 2010

                            Śledzie? mój chłopek uwielbia w oleju i cebulce, ale chcesz chyba coś bardziej oryginalnego...

                            W mniejszych miejscowościach jest gorzej... pamiętam jak moje koleżanki ze studiów się skarżyły... łącznie z tym że jednej zabronili robić awansu, żeby więcej nie zarabiała. Niestety...

                            Kala a ja myślałam że Ty nauczycielką jesteś

                            No i korci mnie napisać: komu było za gorąco???? to teraz macie u mnie dziś 15 st a na placu zabaw tylko najwytrwalsi

                            A co do gestów to: papa, brawo, ojojoj, niam naim (ale takie bardziej ruchy ust niż mówione), piątka, nie nie... no nie wiem co jeszcze... trudno sobie tak na szybko przypomnieć;-)

                            Skomentuj


                              Odp: Kwiecień 2010

                              Julcia też robi kosi kosi ,wysyła całyska,papa,alicji robi aja,jak coś chcei to mówi "da da"jak chce wyjść to też mówi da da tylko wtedy stoi przy drzwiach a jak nie chce czegoś to mówi nene i kiwa głową na tak to tylko kiwa jak jej się spytamy czy coś jej smakuje

                              Skomentuj


                                Odp: Kwiecień 2010

                                ooo Julka jeszcze robi tyty i kiwa paluszkiem

                                no u mnie jest 20 stopni i nie narzekam lubie taką pogodę

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X