Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kwiecień 2010

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Kwiecień 2010

    Dzień doberek!!
    A u nas śnieeeeeeeeeeeg
    Ja na chwilkę bo nie wiem na ile pozwoli mi mój mały posiedzieć i skrobnąć do Was.
    Przeglądałam chwilkę dosłownie wcześniejsze strony... i nie rozumiem skąd taka ostra krytyka tego co napisałam o Gerberze... Ja tylko powtórzyłam to co usłyszałam w bezpośredniej rozmowie... od fachowca, a nie pani sprzątającej w sanepidzie (nie obrażając nikogo). Nie będę podejmowac bezsensownej dyskusji, napiszę tylko, że ta pani dodała, ze cały ból i problem polega na tym, że te firmy mają doskonałych prawników. I tyle.
    Daria jeśli chodzi o nietrzymanie moczu to chba lekarz będzie najlepszym rozwiązaniem.
    Gratuluję męża radnego!!!!!!!!! Super!!
    A co u nas... Franek zapyla w chodziku, zaczyna raczkować, stoi stabilnie trzymając się brzegu kojca a nawet urządza sobie wędrówki dookoła kojca. Zębów dalej nie widać... No i jest strasznie upierdliwy... Po całym dniu dosłownie padam na ryjek...
    Byłam z nim u lekarza bo wyszło mu straszne uczulenie na buzi (prawdopodobnie po Juvicie) a poza tym mamy problemy z tym, że nie chce jeść, no i okazało się, że waży 7,5kg... przez ostatnie prawie 2 mce przytył 300gram (przy okazji wyszło tez że ja mam zepsutą wagę bo pokazywała że mały ma ponad 8kg). No i robiliśmy badania krwi i moczu. Wyniki są dobre, nie ma anemii ani żadnych innych problemów. Lekarka powiedziała, że widocznie tyle potrzebuje i nie ma go co stresować dopóki wszystko jest ok. Teraz walczymy z tym cholernym uczuleniem...
    A we wtorek odbieramy już nasze wyczekane mieszkanko... siedzę tu już jak na szpilkach...
    Znikam bo słyszę już sapanie mojego małego nerwusa...
    Buziaki dla dzieciaczków no i dla Was kochane mamusie

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Kwiecień 2010

      CZeść Dziewczynki.. na początek powiem Wam, że przedwczoraj doszedł prezent bezokazyjny dla mojego Smyka.. choć może była okazja.. bo tak ładnie mamamamamamama powtarza całymi dniami i biega za mną, że postanowiłam Go nagrodzić.
      ten zakup, to był strzał w dziesiątkę. zobaczcie same:
      Attached Files


      Skomentuj


        Odp: Kwiecień 2010

        KArolcia jak ja Tobie zazdroszczę tego śniegu.. u nas zimno, ale szaro.. choć słoneczko wyszło i dzięki temu pójdziemy na spacerek, bo czuję się już całkiem dobrze.
        Ja też mam Radnego w Rodzince - mój TAto już na drugą kadencję się załapał. Dzięki temu dużo łatwiej nam działać społecznie
        Franio widzę jest na tym samym etapie rozwoju co Mikula.. a ząbeczki pewno niebawem się pojawią..

        no nic.. Mikula się chyba budzi.. to lecimy na spacerek..

        a .. widziałam, że poruszałyście temat prezentów na Święta.
        Ja planuję dać Mikuli pełzak Ponoć fajna zabawka a może Go bardziej zachęci do raczkowania .. bo on zdecydowanie woli biegać w chodziku i przesuwać się przy tapczanie samodzielnie.

        Jedna Babcia kupiła już fajną , edukacyjną skrzynkę.
        Druga da Mu rowerek.. chrzestny garnuszek na klocuszek a od Chrzestnej nie wiem co dostanie.. w kazdym razie zabawek będzie miał aż za dużo.. no ale to Jego pierwsze Święta.. nie zapamięta ich . ale zrobię mnóstwo zdjęć.


        Skomentuj


          Odp: Kwiecień 2010

          Cześć mamusie.
          U nas za oknem też biało

          Ooo! Jaki cudny uśmiech, widać, że prezent się spodobał

          Od dwóch nocy Antosiowi się coś poprzestawiało - ok. 5 ma dosyć spania i musi się pobawić. Trudno - jakoś to przetrwamy.

          Co do taktyki zakładania pieluchy na czas załatwiania, to mam Olu podobne zdanie. Przecież dziecko mamy oduczać od pieluszki.
          Myślę, że jeśli chodzi o wysadzanie, to bardzo ważny jest też wiek dziecka. Moja szwagierka postanowiła, że nie będzie wysadzała dziecka zbyt wcześnie na nocnik, bo wyczytała, że najlepszy wiek, to 1,5-2 laka, bo wtedy dziecko zacznie samo zgłaszać swoje potrzeby. Efekt był odwrotny - mała była bardzo przywiązana do pampersa, bez niego był płacz (a jak się go zakładało, to czasem trzeba było ją gonić), z nocnika uciekała, a na toaletę się bała siadać. Jak już udało się ją posadzić, to wstrzymywała załatwianie.


          Aniołek (1.11.2011r - 8 t.c.)

          Skomentuj


            Odp: Kwiecień 2010

            U nas cały dzień padał śnieg wczoraj a dzisiaj po nim nie ma śladu. Droga i chodnik suchuteńki.

            Prezent świetny. Ja też niewiem co kupic moim chłopcom. Trudno wybrać. Natankowi bo malutki a starszym chłopcom też bo albo juz mają albo się po prostu nienadaje bo za duże a u nas niema za bardzo miejsca na duże prezenty. Zastnawialiśmy się z mężem czy niejechać do Auchan i tam kupić jakieś niedrogie rzeczy którymi chłopcy byli by zachwyceni ale niewiem czy zabawki typu gry, puzzle piankowe albo drewniane klocki są więc też ryzyko bo można jechac i przyjechać z niczym.

            No i mam dylemat bo niewiem co zrobić z kasą. Mąż ma dostać kryzysowe 700zł. I niewiem czy iść na prawo jazdy (znajomy męża miesiąc temu otworzył naukę jazdy i za pół ceny czyli 600zł bo u nas 1100zł kosztuje kurs na prawo jazdy) czy zrobić to prawo jazdy za rozliczenie a teraz kupić chłopcom porządne prezenty. Ja bym wybrała te prezenty ale mąż mówi że prawo jazdy się przyda. Sama nie wiem. W każdym razie ja stawiam na prezenty. On mówi że za rozliczenie roczek się zrobi. Niewiem. Jestem w kropce. Kto ma racje ja czy on?

            Co do lekarza chciałam iść dzisiaj ale jest juz po 12 a lekarz tylko do 12 przyjmuje a mój mąż sobie spi w najlepsze i mnie szlag trafia po prostu.
            DAMIANEK 04.06.2007R
            BARTOSZEK 21.05.2008R
            NATANEK 30.04.2010R
            OLIWKA 17.02.2012R

            Skomentuj


              Odp: Kwiecień 2010

              Daria ja bym postawila na prawko. bo jesli chodzi o prezenty, to przeciesz wiadomo jak to jest z dzieciaczkami..one nie maja w glowce kalkulatorkow(jak niektorzy dorosli w dzisiejszych czasach, niestety) i jak kupisz im najprostrze zabaweczki to beda i tak bardzo sie cieszyc. czasami te drogie prezenty bardziej zaspokajaja wyobrazenie rodzica o fajnym prezencie a nie sluza dziecku. przynajmniej z mojego doswiadczenia, dzieci wolą proste i funkcjonalne takze ja wysililabym sie troche zeby poszukac czegos ciekawego i fajniutkiego, ale tanszego dla chlopcow i zrobilabym prawo jazdy jesli masz okazje zrobic o tyle taniej. a prawko zawsze sie przydaje - szczegolnie jak jestes z dziecmi, w awaryjnych sytuacjach. takze mysle ze mozesz zrobic i jedno i drugie w jakims kompromisie

              Beatko, dziękuję za książkę! kurcze, a może ja bym Ci jakoś kupiła ten nawilżacz i wysłała? chociasz to wyjdzie podobnie jak na allegro..59 netto plus wysylka.. chyba ze ten mocniej przeceniony bys chciala? 29 netto i przesylka, juz lepiej wyglada?

              Alinko jak dzis u Was nocka?

              co do nocniczków, to mysle ze 1,5-2 latka to troche pozno. pozniej pojawia sie wlasnie problem wstrzyywania, wiec jak wyczuje moment ze janek juz to zaakcetuje, bede sadzala go na toalete. mam taka nakladke, bo ubikacje mam bardzo niziutka, wiec chce go uczyc od razu z ta nakladka.

              Skomentuj


                Odp: Kwiecień 2010

                Monia też myślałam o takich piłeczkach. A możesz wrzucić link jeśli to z allegro?



                A my taki kojec kupiliśmy. Był też w komplecie z piłeczkami ale dużo droższy, więc postanowiłam piłeczki kupić osobno przy okazji. Ale ważne że małej się podoba, no i jest w dużym pokoju gdzie mam ją pod ręką. Oczywiście nie siedzi w nim cały czas, ale jak coś muszę zrobić,to przynajmniej wiem że jest bezpieczna.

                No i może z tymi chodzikami o to właśnie chodzi...że dzieci nie chcą raczkować bo w chodziku jest ciekawiej... A Justynka podnosi tyłeczek i się tak buja do przodu i do tyłu... strasznie fajnie to wygląda

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Kwiecień 2010

                  proszę Oluś:
                  http://allegro.pl/kulki-pilki-pilecz...328823176.html
                  tylko ja radzę wziąć jednak te o centymetr mniejsze łatwiej wziąć Maluszkowi w rączkę


                  Skomentuj


                    Odp: Kwiecień 2010

                    300 sztuk???? WOW Myślałam o trochę skromniejszej ilości

                    A Mikuś super wygląda w tych piłeczkach

                    Skomentuj


                      Odp: Kwiecień 2010

                      cześć rybeczki,
                      Aniu, u nas noc okropna, znów. Od 1.30 pobudki co godzina, a nawet co 40 min. Masakra!!! I oczywiście smok, be, odwrócić na boczek się nie dala, ale 2 cmoknięcia cyca i śpi, a potem od nowa. W końcu o 5 skapitulowalam, polożylam ją do nas do lóżka i podalam smoka, bo już brodawki mnie bolaly. I wiecie, że ta mala franca wzięla smoka, odwrócila lebek i spala do 6.30. Cwaniara jedna!!!

                      Daria, ja też jestem za prawkiem. Prezenty można kupić skromne, w końcu dzieci i tak nie zdają sobie sprawy czy coś kosztuje 20 zl czy 200. To rodzice sami naganiają kasę potentatom zabawkowym.
                      A z prawkiem zawsze szybciej pracę dostaniesz, no i jest to mega okazja za 600 zl.

                      Alka taka marudna, że aż strach. Ciągle na rękacg, stale chce wisieć na cycku. Ale gorączki już od wczoraj nie ma, więc tyle dobrze. Jednak zębów tez nie ma. Dobra musze ją wziąć na ręce, bo zaś smęci




                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Kwiecień 2010

                        Kurcze Alinka,to może jej odpuść i weź ją do łóżka? Czy nie chcesz? Może byś się wreszcie jako tako wyspała... a odzwyczajaniem będziesz się później martwić... może ona bliskości potrzebuje...

                        Justynka też dziś marudna... ale śpi od jakiegoś czasu więc mogę odetchnąć..

                        Skomentuj


                          Odp: Kwiecień 2010

                          Karolina - na temat Gerbera nie ma co dyskutować. Ale swoje zdanie chyba można na naszym forum napisać? Chyba nie chodzi nam o fałszywe zgadzanie się ze wszystkim co któras napisze?

                          A i my też jutro odbieramy mieszkanie. Tak że obydwie bedziemy na etapie wykanczania (tylko pytanie czy siebie czy mieszkania)

                          Ciocia wczoraj po tym programie chciała na Filipie wypróbować zalecenie, zostawiania dziecka bez pieluchy. W rezultacie łóżeczko i Filip został zakupkany i zasikany. Jakaś dziwna metoda. Naprawdę.

                          Daria - idz na prawko. Bardzo się w życiu przydaje. I idź koniecznie do lekarza.

                          Ja po francusku to wiecie co najlepiej.... Ja też z tych wiecznie uczących się. Ale już postawiłam sobie kolejny cel - nauczyć się perfekt angielskiego. Bo się uczę, uczę, zapominam i tak w kółko. A francuski to tak przy okazji w pracy.

                          U nas noce też tragedia. Już nawet nie próbujemy przenosić go w nocy. Wczoraj znów w ruch poszedł Niurofen i Vibrucol. No i na okrągło cyc.
                          W dzień wszystko dobrze a przychodzi 21 i włącza się marudo-wyjec.

                          Skomentuj


                            Odp: Kwiecień 2010

                            Cześć!

                            Daria, rób prawko. Tak jak pisały dziewczyny - cene prezentów bedziesz znała tylko Ty a okazja z prawkiem moze sie nie powtórzyć.

                            Aniu jak tam dajesz rade ze wspinajacym się Jaśkiem? U nas dziś 2 guzy na głowie - mój dzieć dzis wyjatkowo nie miał koordynacji i wyladował na scianie

                            Poza tym ma masakryczny katar-leje mu sie po prostu z noska. Z reszta z buźki też mu sie leje - ślina. Poza tym 38 stopni temperatury, troche kicha i chrząka ta wydzieliną i max drzemka dzis to 15-20 min. Teraz śpi od 15 min a ja juz słysze jak mu furczy w nosku No i nie wiem czy to wszystko wina zębolków czy sie maluszek przeziębił albo złapał cos od męza... Jutro chyba pójdziemy do lekarza bo wole byc ubezpiezona na weekend.

                            Monika - dobrze ze sie już lepiej czujesz.

                            Skomentuj


                              Odp: Kwiecień 2010

                              a WIĘC MĄŻ MIAŁ RACJĘ. nO OK TYLKO MUSZĘ ZROBIC BADANIA I DO JAKIEGO LEKARZA SIĘ IDZIE ŻEBY WYPISAŁ ZAŚWIADCZENIE ŻE MOGĘ IŚĆ NA TO PRAWO JAZDY?

                              TO PO PIERWSZE A PO DRUGIE:

                              DAMIANEK 04.06.2007R
                              BARTOSZEK 21.05.2008R
                              NATANEK 30.04.2010R
                              OLIWKA 17.02.2012R

                              Skomentuj


                                Odp: Kwiecień 2010

                                Asiu, zdrówka dla Jasia

                                Daria, ja miałam badany tylko wzrok na prawo jazdy. Szkoła, do której chodziłam zapewniała swojego lekarza. Zresztą, chyba o wszystkim Ci powiedzą przy zapisywaniu się do szkoły.

                                Alinka, Alutka wie, że najlepiej jest w ramionach mamy. Może ma potrzebę bliskości

                                Olu, fajny kojec, a jak będą w nim jeszcze piłki, to pewnie Justynka z niego nie będzie chciała wychodzić

                                A jeśli chodzi o prezenty, to przez 3 kolejne noce: 25/26, 26/27, 27/28 zabawki są o 20% taniej. Katalog zabawek: http://www.tesco.pl/promocje/gazetki...og-zabawki.php

                                My dzisiaj byliśmy na szczepieniu i Antoś waży 8950g. Wyniki moczu ok.
                                Chciałam odstawić Antosia od piersi, ale on nie chce jeść mleka modyfikowanego. Powiedziałam o tym lekarce, a ona do mnie z pretensjami, że dlaczego chcę przestać, że mam dalej karmić, a nie na siłę ostawiać dziecko. Przyznam, że głupio się poczułam. To chyba moja sprawa kiedy ostawiam dziecko


                                Aniołek (1.11.2011r - 8 t.c.)

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X