Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kwiecień 2010

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Kwiecień 2010

    Cześć Dziewczynki
    Ja mam gości, więc rzadziej będę zaglądać. Powiem Wam tylko jakich rewelacji dowiedziałam się wczoraj na szkole rodzenia, bo zapomniałam wieczorem napisać. Otóż przez pierwszy miesiąc nie powinno się używać oliwki dla dzieci, bo jeśli dziecku się łuszczy odrobinę skóra, to powinna się złuszczyć. Ale nie to jest najlepsze. Według najnowszych zaleceń pępka nie przemywa się spirytusem. Dacie wiarę?? Tylko przegotowaną wodą. Mnie to osobiście średnio podchodzi, tyle pokoleń się na spirytusie wychowało i było dobrze, a wodą to się boję, żeby się nie paskudziło. Płynów do kąpieli też przez pierwszy miesiąc nie powinno się używać - z tym akurat się zgodzę, im mniej chemii na początek tym lepiej - mydełko dla niemowlaków i tyle. Ale oliwkę też kupię, a płyn i szampon później około miesiąca będę wprowadzać. To tyle tych rewelacji. Dzisiaj do wieczora jest u nas teść z najmłodszym synem, a my w nocy jedziemy na Dolny Śląsk, rano zahaczymy o Kłodzko i o hurtownię dla dzieci i mam nadzieję, że kupimy łóżeczko

    Miłego dnia

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Kwiecień 2010

      Chcecie próbki kosmetyków? http://forum.gazeta.pl/forum/f,91225..._miesiac_.html
      DAMIANEK 04.06.2007R
      BARTOSZEK 21.05.2008R
      NATANEK 30.04.2010R
      OLIWKA 17.02.2012R

      Skomentuj


        Odp: Kwiecień 2010

        Cześć kwietniówki

        Co u Was? Ja mimo pięknej pogody za oknem jakoś siły nie mam. Serce wali jak oszalałe..bez powodu i nie wiem co z nim zrobić..to chyba konsekwencja złych wyników krwi..cholerka coraz mi ciężej..Musze Wam się pożalić. Byłam wczoraj na ćwiczeniach w szkole rodzenia, ale niestety całe zajęcia przeleżałam na materacu z poduchą pod lędźwiami i z nogami na piłce i mogłam ćwiczyć jedynie oddychanie przeponą:/ Tak mnie rozbolał kręgosłup, a potem coś zakuło w lewym pośladku i już tak kuje do dzisiaj Masakra, straszliwie boli, nie mogę chodzić bo mam wrażenie, że jak stanę na lewej nodze to coś mi przebije pośladek Już kiedyś tak miałam, ale jakoś to rozchodziłam natomiast teraz ból jest znacznie silniejszy i niemal paraliżujący Ja chce z powrotem do II trymestru!!


        Skomentuj


          Odp: Kwiecień 2010

          A co do tacierzyńskiego to fajnie, że ktoś na to w końcu wpadł, bo wtedy pomoc męża jest pewnie baaaaardzo potrzebna!

          Ola, też mi jakoś te nowe metody nie podchodzą..szczególnie jeśli o pępek chodzi..

          Beti, gratuluje dobrych wyników
          Niezła różnica wyszła między sklepami! Super, że to wyczaiłaś!

          Też słyszałam, że wycofali się z tego restrykcyjnego przyznawania becikowego, i dobrze bo to byłoby przegięcie.

          Mój maluch podobnie jak Wasze, ma coraz mocniejsze kopniaczki Czasem tak fajnie się kręci a czasem tak przyłoży w żebra, że aż mnie stawia na baczność


          Zmykam poćwiczyć z piłką, bo czuje się jak paralityk


          Skomentuj


            Odp: Kwiecień 2010

            Ola te metody z Twojej szkoły rodzenia widzę że to typowe poglądy Pana Zawistowskiego ( z którymi oczywiście po części się zgadzam) bo popieram to że chodzików lepiej unikać, nie zakładać dzieciom sztywnych bucików dopóki nie chodzą itd. Ale co do tematów typu pielęgnacja pępka czy skóry głowy to ja pozostanę przy metodach stosowanych od lat przez nasze mamy bo w końcu te są sprawdzona a co jak co ale ja na swoim dziecku eksperymentować nie zamierzam
            Dziewczyny współczuję Wam złego samopoczucia, mam nadzieję że się poprawi, ja póki co nie narzekam bo noce w miarę przespane czasem budzi mnie ból biodra no i ogólnie dobry nastrój mam. Spójrzcie za okno jeśli u Was też tak pięknie słoneczko świeci może się Wam poprawi na myśl o zbliżającym się kwietniu.

            Skomentuj


              Odp: Kwiecień 2010

              cześć DZiewczynki.
              Ja tylko tak na szybko bo wciąż okropnie się czuję.. daję znać, że poza tym chyba wszystko ok
              Cieszę się, że nie macie żadnych większych dolegliwości

              Pozdrawiam Was i ściskam


              Skomentuj


                Odp: Kwiecień 2010

                Tyle za gazetą prawną:
                "W 2010 r. zaczną obowiązywać urlopy ojcowskie

                W 2010 r. zaczną obowiązywać urlopy ojcowskie. Na początku - w 2010 i 2011 r. - ojciec wychowujący dziecko będzie miał prawo skorzystać z urlopu w wymiarze 1 tygodnia. Od 2012 r. będą to 2 tygodnie.

                Urlop ojcowski będzie mógł być wykorzystany przez pracownika w dowolnym momencie pierwszego roku życia dziecka - również w trakcie urlopu macierzyńskiego matki, dodatkowego urlopu macierzyńskiego, a także urlopu wychowawczego. Jedynym ograniczeniem będzie wiek.

                Do urlopu ojcowskiego ma prawo jedynie ojciec (inaczej niż w przypadku urlopu macierzyńskiego, z którego matka może zrezygnować po 8 tygodniach, wtedy pozostała jego część przysługuje ojcu). Jeśli go nie wykorzysta, przepada. Udziela się go na pisemny wniosek pracownika, który pracodawca musi uwzględnić.

                Za czas dodatkowego urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu na warunkach macierzyńskiego oraz urlopu ojcowskiego przysługuje zasiłek macierzyński na takich samych warunkach, jak w czasie podstawowego urlopu macierzyńskiego."

                Myślę, że to fajny przepis, bo mozna go i później wykorzystać.

                Sylwia, dużo leż na twardym. A gdyby ci ten ból promieniowal na nogę, udo, to koniecznie do lekarza, bo może to być rwa kulszowa.

                Beatka, w przychodni, do której skladalaś deklarację wybieralaś lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, pielęgniarkę i polożną. I wlaśnie ta polożna cię odwiedzi. Chyba, że to tylko u nas tak przestrzegają. W każdym razie po porodzie i tak Cię odwiedzi.




                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Kwiecień 2010

                  Cześć!!
                  Ja już w domku, przeżyłam ten jeden dzień, ale ja nie wiem jak ja wcześniej wytrzymywałam w tej pracy... Nie umiem już tyle siedzieć i biegać za sprawami co wcześniej.
                  Na domiar złego pokłóciłam się z Marcinem "na śmierć i na życie".
                  Chciałam sobie na poprawę nastroju zrobić zupę szczawiową - i mi nie wyszła taka na jaką miałam ochotę
                  Chyba pooglądam trochę tv i idę spać. Jutro odbiorę wyniki badań, zrobię zakupy. Mam ochotę na gołąbki i pierwszy raz w życiu będę je robić sama - takie w rosole...

                  Lutek - ja nie przypominam sobie żebym wybierała położną
                  Dziewczynki uważajcie na siebie, Alinka ma rację Sylwiu - to może być rwa kulszowa.
                  Pozdrawiam Was serdecznie i do jutra!! ( no chyba, że dziś jeszcze nie wytrzymam albo nie będę mogła zasnąć )

                  Skomentuj


                    Odp: Kwiecień 2010

                    Dobrze że ja mam swoja położna od samego początku i niezamianiłabym jej na żadna inną
                    DAMIANEK 04.06.2007R
                    BARTOSZEK 21.05.2008R
                    NATANEK 30.04.2010R
                    OLIWKA 17.02.2012R

                    Skomentuj


                      Odp: Kwiecień 2010

                      A skąd położna ma wiedzieć, ze jestem w ciąży, jak chodzę do przychodni szpitalnej?
                      A co do dbania o pępek to woda ani nie zdezynfekuje ani nie wysuszy - a to przecież o to chodzi i jak wyschnie, to odpada.


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Kwiecień 2010

                        Witam!

                        Wy jak zwykle nie próżnujecie dziewczyny!!!! Było trochę czytania
                        Wczoraj miałm cos skrobnąć wieczorem, ale jak przyjechałam ze szkoły rodz. byłam tak zmęczona, ze tylko rzuciłam okiem na forum i zaległam w łóżku. Dziewczyny, czy wy tez się męczycie przy ćwiczeniach oddechowych - mnie wczoraj na zajęciach robiło się słabo chwilami w czasie tego oddychania. To pewnie znak, że muszę w domku na spokojnie stopniowo ćwiczyć... Pewnie w czasie porodu hormony zrobią swoje i dam radę, póki co zostaje trening

                        Daria, leż odpoczywaj i nie daj sie wrobić w kolejne siaty! Wcale sie nie dziwię, ze Cie położyło, ja dziś przyniosłam zakupy około 2 kilogramowe i już czułam że brzuszkowi to nie w smak.

                        Sylwia, miałam okazje doświadczyć podobnych bólów jakiś miesiąc, półtora, temu To może być rwa kulszowa. Powinnaś iść z tym do lekarza, żeby sprawdził, czy z brzuszkiem i szyjką wszystko jest ok. Niestety takie bóle w ciąży zdarzają sie często i potrafią minąć tak samo niespodziewanie jak sie pojawiły. Idź do gina.

                        Co do teściowych, to ja nie mogę narzekać, moja jest madrą i pogodna kobietą - wychowała 4 dzieciaków! A poza tym mieszka 300 km stad więc najczęściej rozmawiamy przez Skype Współczuje wam dziewczyny , że musicie znosić swoje niefajne tesciówki

                        Dzisiaj miałam dzień łazkia, jak wyszłam z domu przed 11, tak koło 15. 30 wróciłam. No wpadłam tylko na pół godzinki do domu żeby cos przekąsić, a tak to pół dnia na powietrzu! Normalnie wiosna idzie, u nas było takie słońce, że żal było wracać do mieszkania!!!! Mam nadzieję, ze tak juz będzie

                        Pozdrawiam

                        Skomentuj


                          Odp: Kwiecień 2010

                          Dziewczynki specjalnie dla tych które na szkołę rodzenia uczęszczać by chciały a z różnych powodów nie mogą.
                          Zajęcia podzielone na 11 odcinków tematycznych. (Ja na szkołę chodzę ale te też obejrzałam bo tematyka trochę się różni.
                          http://szkola-rodzenia.pieluszki.pl/

                          Skomentuj


                            Odp: Kwiecień 2010

                            Alinka nie słyszałam, że położna jeszcze przed porodem musi do mnie wpaść. Przejdę się do przychodni i wypytam jakie są u mnie przepisy.

                            Beatka jeśli chodzi o położną to musisz ją sama sobie wybrać w przychodni, do której należysz (lub będzie należało Twoje dziecko). Po porodzie albo szpital powiadamia Twoją przychodnię (dlatego trzeba mieć adres swojej przychodni) o porodzie lub będzie musiał to zrobić mąż - tego musisz dowiedzieć się w szpitalu.

                            Sylwia i Monika, życzę Wam powrotu do zdrowia.
                            __________________


                            Aniołek (1.11.2011r - 8 t.c.)

                            Skomentuj


                              Odp: Kwiecień 2010

                              Gosiu nie wiem dokladnie jak to jest z tymi polożnymi. Przekazalam wam tylko to, co mi wczoraj moja powiedziala. Mam ten komfort, że ona pracuje i w przychodni, dk której należę i w przychodni ginek. przy szpitalu.

                              Co do tego pępka...ja na pewno będę używala takich nasączonych spirytusem wacików. Nie zamierzam paćkać rany wodą.

                              Daria, tak z ciekawości jak radzisz sobie z praniem i prasowaniem? Nas jest na razie troje, a pralka przynajmniej 3 razy w tygodniu leci. A przy takich maluszkach, to już nawet nie myślę. Góry prasowania mnie przerażają!




                              Skomentuj


                                Odp: Kwiecień 2010

                                Słuchajcie dziewczyny. Mój mąż zamocno nadusił na monitor od laptopa i go wdusił. W tej chwili widoczny mam tylko mały kawałek tego co mi sie wyświetla więc praktycznie pisze na oślep więc wrazie błędów proszę o wybaczenie. Piszę żebyście niemyślały że pojechałam do szpitala albo coś bo dopóki niebędę mieć zrobionoge tego cholernego monitora to niebędę mieć po co wchodzić na forum bo i tak nic niewidzę z wyjątkiem pionowych, poziomych i kresek. No i jednej wielkiej czranej plamy u góry monitora. Odezwę się jak tylko będę miec to zrobione albo przy okazji u kogoś w co wątpię Pozdrawiam i do usłyszenia
                                DAMIANEK 04.06.2007R
                                BARTOSZEK 21.05.2008R
                                NATANEK 30.04.2010R
                                OLIWKA 17.02.2012R

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X