Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

ile czasu na oglądanie bajek?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    ile czasu na oglądanie bajek?

    Słyszałam niedawno w audycji radiowej o wychowaniu, że dzieci do 2 lat nie powinny w ogóle oglądać telewizji. Natomiast dzieci od 2 roku życia mogą oglądać bajki do godziny dziennie. Inaczej ich rozwój jest jakoś zaburzony, słabszy itp. Jak to jest u Was? Czy rzeczywiście jest taka różnica między dziećmi, które oglądały bajki mając Np.roczek a tymi, które ich nie oglądały przed ukończeniem dwóch lat?

  •    
       

    #2
    Odp: ile czasu na oglądanie bajek?

    Myślę, że to w dużej mierze zależy od tego, jakie bajki dzieci oglądają i co robią oprócz tego. Jeśli posadzić malucha przed tv i zostawić go tam na pół dnia i tak codziennie, to na pewno wpłynie to negatywnie na jego rozwój. U nas jakoś nie wylicza się dokładnie co do godziny i minuty, ale bajki mój maluch ogląda, tyle że zazwyczaj korzystamy z portalu http://bajkowa.tv/, bo tam są fajne edukacyjne bajeczki i gry dla dzieciaków, no a oprócz tego oczywiście spędzamy czas kreatywnie na różnych zabawach. Myślę, że nie ma co wyliczyć dokładnie, najważniejsze żeby dziecko miało różnorodne zajęcia

    Skomentuj


      #3
      Odp: ile czasu na oglądanie bajek?

      Najlepiej byłoby nie mieć telewizora ale nie zawsze tak się da Moje dzieci oglądają ale nie całymi dniami oczywiście Mają swoje ulubione bajki i je oglądają wieczorami czytamy ,w ciągu dnia tez coś robimy innego Chyba nie ma takiego określonego czasu na oglądanie

      Skomentuj


        #4
        Odp: ile czasu na oglądanie bajek?

        A ja słyszałam ,że do 4 lat dzieci w ogóle nie powinny oglądać telewizji, Później 15 min. Przedszkolak czas od czas może 1 godzine , ale nie codziennie. Ile w tym prawdy nie wiem. U nas 4 latek ogląda raz na 2 tygodnie bajki w komputerze. My czytamy.

        Skomentuj


          #5
          Odp: ile czasu na oglądanie bajek?

          Moja córcia ogląda około godzinkę dziennie. Myślę, że więcej nie ma co. Samemu trzeba zapewnić dziecku zabawę i rozrywkę. Telewizja dziecka nie wychowa.
          Zapraszam na mojego bloga: www.szczesliwamama.pl
          Pozdrawiam

          Skomentuj


            #6
            Odp: ile czasu na oglądanie bajek?

            A ja czytałam jakieś badania, że oglądanie telewizji, oczywiście w granicach rozsądku, nie tak, że cały dzień, nie ma negatywnego wpływu na rozwój. Za to zmienia trochę strukturę połączeń mózgowych i dziecko może mieć problem z tradycyjnym uczeniem się, bo będzie potrzebowało do zapamiętywania więcej bodźców, światła, migających rzeczy, kolorów.

            Skomentuj


              #7
              Odp: ile czasu na oglądanie bajek?

              moje dziecko ma 1,5 roku i nie jest w ogóle zainteresowane bajkami, tzn oglądnie może 1 minutę i idzie dalej bawić się zabawkami czy robić 1000 innych rzeczy, lubi za to niektóre piosenki i teledyski które mu puszczamy i jest ich może 3 i mógłby ich słuchać i oglądać cały czas (na co mu oczywiście nie pozwalam) dlatego nie puszczam mojemu dziecku bajek i w ogóle tv u nas jest włączany dosyć rzadko bo po prostu nie oglądamy telewizji

              Skomentuj

                     
              Working...
              X