Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nauka angielskiego

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Nauka angielskiego

    Hej
    Moja córeczka ma 8 m-cy i zastanawiałam się nad tym aby zacząć do niej mówić po angielsku. Nie chodzi mi o naukę, a o to aby mała oswoiła się z brzmieniem języka. Nie wiem tylko czy nie zrobi jej to zamieszania w głowie i nie opóźni rozpoczęcia mówienia. Czy któraś z Was wie co zrobić w takiej sytuacji?
  •    
       

    #2
    Odp: Nauka angielskiego

    Napisane przez majowa_mama Pokaż wiadomość
    Hej
    Moja córeczka ma 8 m-cy i zastanawiałam się nad tym aby zacząć do niej mówić po angielsku. Nie chodzi mi o naukę, a o to aby mała oswoiła się z brzmieniem języka. Nie wiem tylko czy nie zrobi jej to zamieszania w głowie i nie opóźni rozpoczęcia mówienia. Czy któraś z Was wie co zrobić w takiej sytuacji?
    Ciężko stwierdzić jak to wyjdzie bo wszystko zależy od dziecka. Znam dziewczynkę która kiedy zaczęła mówić umiała już dwa języki a inna zablokowała się i przestała wcale odzywać

    Skomentuj


      #3
      Odp: Nauka angielskiego

      Właśnie tego się boję a moja mama zaczyna mnie jechać czemu jeszcze do małej po angielsku nie mówię i głupia jestem i nie wiec co robić

      Skomentuj


        #4
        Odp: Nauka angielskiego

        Napisane przez majowa_mama Pokaż wiadomość
        Właśnie tego się boję a moja mama zaczyna mnie jechać czemu jeszcze do małej po angielsku nie mówię i głupia jestem i nie wiec co robić
        Osobiście uważam że dziecko powinno najpierw nauczyć się jednego języka a z innymi osłuchiwać się przez bajki czy książeczki ale tak jak mówię wszystko zależy od dziecka.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Nauka angielskiego

          Ale z drugiej strony to osłuchiwanie przez bajki niczym nie różni się od tego, że ja bym do małej po angielsku mówiła. Trochę już zaczynam, pojedyncze słowa, ale zastanawiam się czy nie pójść na całość :P

          Skomentuj


            #6
            Odp: Nauka angielskiego

            Napisane przez majowa_mama Pokaż wiadomość
            Ale z drugiej strony to osłuchiwanie przez bajki niczym nie różni się od tego, że ja bym do małej po angielsku mówiła. Trochę już zaczynam, pojedyncze słowa, ale zastanawiam się czy nie pójść na całość :P
            Z tym że się nie różni to się nie zgodzę bo co jak co ale mama to mama i jej w pierwszej kolejności taki malec stara się zrozumieć a taki telewizor gdzieś tam gra jedynie w tle.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Nauka angielskiego

              Mówić też możesz i faktycznie nic nie stoi na przeszkodzie,ale jednak mimo wszystko dziecko bardziej osłucha się oglądając bajki czy słuchając ich z mp3,mimowolnie gdzieś tam z tyłu sobie gra i właśnie o to chodzi.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Nauka angielskiego

                Też staram się swoje dzieci uczyć od najmłodszych lat, teraz nawet są fajne programy dla dzieci gdzie ucza pojedyńćzych słówek

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Nauka angielskiego

                  Znam rodziny dwujęzyczne np. żona Polka, mąż Anglik. I mówią do dziecka od początku w dwóch językach. Początkowo mała śmiesznie mówiła trochę w jednym języku zaczynając zdanie a kończąc w innym. Teraz jako 7 latka rozróżnia polski i angielski. Ale dzięki słuchaniu od małego dwoch językow, naturalnie jej wszytsko przyszło płynnie. Ale każdy przypadek jest inny, zależy wszystko od predyspozycji malucha.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Nauka angielskiego

                    Tak, teraz w telewizji jest wiele programów które pomagają w nauce angielskiego. Warto usiąść z dzieckiem przed telewizorem i tłumaczyć, ale najpierw musi się nauczyć mówić po polsku.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Nauka angielskiego

                      pradip -może w tym przypadku co pisałaś ta dziewczynka była zmuszana Nie tak że nauka przez zabawę ale rodzic kład nacisk a to wiadomo że dziecko już takiej chęci nie będzie miało
                      Mój synek uczy się angielskiego a siostra się duży uczy od niego i mały jeszcze bardzo chce się francuskiego uczyć i szybko do 10 zaczął liczyć po francusku

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Nauka angielskiego

                        Napisane przez Lara5 Pokaż wiadomość
                        pradip -może w tym przypadku co pisałaś ta dziewczynka była zmuszana Nie tak że nauka przez zabawę ale rodzic kład nacisk a to wiadomo że dziecko już takiej chęci nie będzie miało
                        Mój synek uczy się angielskiego a siostra się duży uczy od niego i mały jeszcze bardzo chce się francuskiego uczyć i szybko do 10 zaczął liczyć po francusku
                        lara to super że synek tak sie garnie do nauki języków, oby mu to nie przeszło, bo w dzisiejszych czasach to podstawa znać angielski, a najlepiej to jeszcze 3 inne.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Nauka angielskiego

                          gdybym jeszcze tak znała francuski to lepiej by szła nauka ale to co tata mu powie to on to wszystko powtarza tak dzieci szybko zapamiętują Dorosłemu to nauka tak szybko nie przychodzi jak dzieciom

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Nauka angielskiego

                            Mi języki akurat idą, w mowie, a nie w piśmie co prawda bo mam pamięć fonetyczną. Do Majuchy staram się jak najwięcej po angielsku mówić ( ale mała jeszcze nawet mama ani tata nie mówi), zobaczymy co będzie jak pójdzie do żłobka bo oni tam angielski mają.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Nauka angielskiego

                              Napisane przez majowa_mama Pokaż wiadomość
                              Mi języki akurat idą, w mowie, a nie w piśmie co prawda bo mam pamięć fonetyczną. Do Majuchy staram się jak najwięcej po angielsku mówić ( ale mała jeszcze nawet mama ani tata nie mówi), zobaczymy co będzie jak pójdzie do żłobka bo oni tam angielski mają.
                              no i super że tak od małego uczysz będzie miała już start na początek
                              Gdy słuchamy bajek po angielsku lepiej mi samej się dużo przypomina

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X