Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

W czym kąpać niemowlę

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #76
    Odp: W czym kąpać niemowlę

    My kąpiemy w wanience. Jedną mamy profilowaną z takim leżaczkiem - u dziadków córki, a drugą w domu z Ikei najzwyklejszą. Córka ma rok i czasami zdarza się, że kąpiemy ją w dużej wannie po prostu albo pod prysznicem. I bardzo to lubi

    Skomentuj

    •    
         

      #77
      Odp: W czym kąpać niemowlę

      Ja kąpałam w wanience a na spód podkladalam tetrową pieluszkę żeby synkowi było cieplej i nie ślizgał sie tak. Dzieci lubią właśnie jak kapie się je pod prysznicem. Ja waniennke stawiałam na ławie. Nie kupowaliśmy tych specjalnych stojaków. Uznaliśmy że to niepotrzebny gadżet.

      Skomentuj


        #78
        Odp: W czym kąpać niemowlę

        my też stojaków nie kupowaliśmy, ale w wanience kąpiemy córkę w łazience - wkładamy wanienkę do wanny. Jak była mniejsza i trzeba było ją podtrzymywać cały czas to dla własnej wygody pod wanienkę podkładaliśmy dużą miedniczkę i owijaliśmy ją takim materiałem antypoślizgowym dla bezpieczeństwa.

        Skomentuj


          #79
          Odp: W czym kąpać niemowlę

          Ja od początku kąpałam w pokoju, bo było nam wygodniej. Jak wyjęłam synka z wanienki to od razu kładłam go na ręcznik rozłożony na sofie. W ten sposób było nam bardzo wygodnie i maluszkowi nie było zimno, bo w pokoju trzymaliśmy odpowiednia temperaturę.

          Skomentuj


            #80
            Odp: W czym kąpać niemowlę

            Ja kąpię swojego maluszka w zwykłej wanience po córci jakoś było mi wygodnie wcześniej to przy drugim maleństwie nie zmieniałam wanienki dodatkowo podkładam pieluszkę aby się nie śliskało.

            Skomentuj


              #81
              Odp: W czym kąpać niemowlę

              Moja siostra jak urodziła swojego pierwszego syna kupiła wiaderko do kąpieli. Bardzo się z tego śmiałam, ale jak kiedyś byłam świadkiem kąpieli maluszka w tym wiaderku to zmieniłam zdanie i dla swojego syna też je kupiłam. Jednak wiaderko czy wanienka to raczej kwestia wygody rodzica, a najważniejsze jest to czym maluszka myć. Jak wiadomo skóra niemowlaczka jest bardzo delikatna i mój syn nie jest tu wyjątkiem. Ja postawiłam na bezpieczne dla wrażliwej skóry kosmetyki dla dzieci http://www.apteka-melissa.pl/kategor...zieci,801.html Kupuję je w aptece bo dzięki temu mam pewność, że nie wywołają żadnych podrażnień, ani alergii. Sama borykam się z AZS więc jestem bardzo wyczulona na to, żeby kosmetyki dla dzieci były jak najbezpieczniejsze.

              Skomentuj


                #82
                Odp: W czym kąpać niemowlę

                Ja kąpie córeczkę w zwykłej wanience, a do kąpieli używam emulsji Allerco. Ładnie nawilża i natłuszcza skórę, nie ma "odstraszającego" zapachu, powoduje, ze skóra jest delikatniejsza.
                Używam ten:
                https://www.doz.pl/apteka/p62946-All...kapieli_400_ml
                Nie jest drogi, ale warto kupić.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #83
                  Odp: W czym kąpać niemowlę

                  Wanienka jest wygodna, co do wiaderka to ja miałam obawy, że będzie za ciasno i nie będę mogła swobodnie umyć malucha. Jestem zdania, że jeśli dziecko nie ma problemów ze skórą to z emolientami nie ma co przesadzać, natomiast jeśli ma to najlepiej te z apteki.

                  Skomentuj


                    #84
                    Odp: W czym kąpać niemowlę

                    Ja kąpałam w emolientach, bo córka ma AZS

                    Skomentuj


                      #85
                      Odp: W czym kąpać niemowlę

                      Zwykła wanna ze stelażem, później szybko przeszliśmy na wannę. Teraz (4,5 roku) często prysznic

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #86
                        Odp: W czym kąpać niemowlę

                        Kąpiel ma być głównie czasem zabawy dla dziecka, więc absolutnie najprostsza wanienka bez żadnych bajerów, żeby dziecię miało dużo swobody ruchów. Żadnych leżaczków ani innych tego typu rzeczy nie stosujemy. A z kosmetyków - im mniej tym lepiej. My używamy niewielkiej ilości płynu do kąpieli HIPP i nic innego. Synek do tej pory nie miał ani razu problemu ze skórą.

                        Skomentuj


                          #87
                          Odp: W czym kąpać niemowlę

                          My do kąpieli dla naszego maluszka zakupiliśmy komodę kąpielową,która oprócz wanienki posiada dwie półki,organizer oraz przewijak. Całość jest na kółkach, więc sprawnie możemy ją przemieszczać po domu. Z zakupu jesteśmy bardzo zadowoleni.

                          Skomentuj


                            #88
                            Odp: W czym kąpać niemowlę

                            Jeśli chodzi o środki do kąpieli to używamy wyłącznie emolientów. U nas najlepiej sprawdza się firma Oillan, ostatnio zakupiliśmy duże opakowanie z wygodną pompką, które ma aż 750ml. Kosmetyki wraz z innymi specyfikami dla maluszka kupuję w aptece, zanim jednak się do niej wybiorę dokonuję rezerwacji za pośrednictwem serwisu www.ktomalek.pl
                            Mam wtedy pewność, że dostanę wszystkie produkty, które potrzebuję.

                            Skomentuj


                              #89
                              Odp: W czym kąpać niemowlę

                              Naszą córeczkę kąpaliśmy w wanience dziecięcej wybraliśmy większy rozmiar na stelażu. Teraz wkładamy tę wanienkę do wany i tam ją kąpiemy (ma 11 miesięcy). Używamy płynów - emolium lub oilatum (wolę ten drugi, bo jest wydajniejszy i się pieni). Nic poza tym.

                              Skomentuj


                                #90
                                Odp: W czym kąpać niemowlę

                                My kąpaliśmy dzieciaczki w plastikowej wanience ustawionej na taboretach. Do wody dolewaliśmy emulsji natłuszczającej.
                                Teraz kąpiemy w dużej wannie a na spodzie mamy matę przeciwpoślizgową

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X