Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

W czym kąpać niemowlę

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #61
    Odp: W czym kąpać niemowlę

    Ja kapię swoich synków w łagodnym żelu do kąpieli, który spełnia również funkcję szamponu. Ten, którego używam nie szczypie w oczy i nie powoduje żadnych podrażnień


    Skomentuj

    •    
         

      #62
      Odp: W czym kąpać niemowlę

      U mojego synka wystąpił trądzik niemowlęcy i będziemy musieli zmienić płyn bo ten co mieliśmy mu nie służy. I kupić odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji. Przy starszym synu było to samo. Chyba takie geny. Ale z tym można sobie poradzić.

      Skomentuj


        #63
        Odp: W czym kąpać niemowlę

        My pod prysznic używamy kostki Biały Jeleń, czyli zwykłe szare mydło. Natomiast do wanny daję dzieciakom kapsułki z olejkiem z wiesiołka i parafiną Gal, które kupuję w aptece. Dodam, ze dzieci mają bardzo wrażliwą skórę, która szybko się podrażnia (stąd nie używamy perfumowanych kosmetyków). Szampon do włosów Oilatum lub Hipp.

        Skomentuj


          #64
          Odp: W czym kąpać niemowlę

          Dziewczyny, a słyszałyście, że najlepszym kosmetykiem do pielęgnacji dziecka jest własny pokarm? Podobno wystarczy ściągnąć nadmiar pokarmu i dodać go do kąpieli i dziecko będzie cieszyć się piękną i zdrową skórą


          Skomentuj


            #65
            Odp: W czym kąpać niemowlę

            Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
            Dziewczyny, a słyszałyście, że najlepszym kosmetykiem do pielęgnacji dziecka jest własny pokarm? Podobno wystarczy ściągnąć nadmiar pokarmu i dodać go do kąpieli i dziecko będzie cieszyć się piękną i zdrową skórą
            Pierwszy raz to słysze wiem tylko tyle ze pokarm jest dobry na poranione piersi i przyspiesza ich regeneracje.




            Skomentuj


              #66
              Odp: W czym kąpać niemowlę

              My początkowo kąpaliśmy w wanience a teraz już przenieśliśmy się do wanny. Jeżeli chodzi o to czy jest ze stojakiem to nie jest. Może i wygodniejsza bo nie trzeba się schylać ale i więcej miejsca zajmuje i koszty wyższe oczywiście. Za to na płynach nie oszczędzamy az tak bo używamy tylko te przeznaczone dla dzieci i niemowląt już od pierwszych dni życia

              Skomentuj


                #67
                Odp: W czym kąpać niemowlę

                Napisane przez AnnaM599 Pokaż wiadomość
                Pierwszy raz to słysze wiem tylko tyle ze pokarm jest dobry na poranione piersi i przyspiesza ich regeneracje.
                Dobry jest też jako krople do nosa na katar zarówno dla mamy jak i dziecka. Ale tak szczerze mówiąc to nie zdecydowałabym się dodać pokarmu ani do kąpieli ani w formie kropli do nosa.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #68
                  Odp: W czym kąpać niemowlę

                  Ja stosowałam na przemian mydła (Dzidziuś, Bambino) i specjalne żele do mycia niemowląt (CutisHelp Mimi, Bambi Baby). Dla mnie lepiej sprawdzały się mydełka. Mycie było bezpieczniejsze, ponieważ dziecko nie było tak śliskie jak przy użyciu płynu. Plusem żelu było jednak dobre nawilżanie skóry.

                  Skomentuj


                    #69
                    Odp: W czym kąpać niemowlę

                    My mydełka Bambino też używamy choć ostatnio skończyło nam się i póki co nie kupujemy, bo mamy kremowe mydło w płynie z Ziajki i jesteśmy z niego zadowoleni

                    Skomentuj


                      #70
                      Odp: W czym kąpać niemowlę

                      Stelaż + wanienkę Ondę kupiliśmy dla syna 3 lata temu. Posłużył do mniej więcej 7-8 miesiąca, w międzyczasie obskoczył dwa domy z niemowlakami, aż trafił spowrotem do nas, dla drugiej pociechy. Komplet kosztował nas ok. 300 zł ( nowy).

                      Stelaż składa się z dwóch części: metalowego stojaka i zawieszanego na nim metalowego koszyka z silikonową podkładką. Nogi stojaka zakończone są antypoślizgową, gumową końcówką, więc kąpiący w pokoju, nie zarysują podłogi. Koszyk posiada wyższe obramowanie, dzięki któremu wanienka nie ssunie się na żadną ze stron. Posiada również miejsce ( rurkę) do powieszenia ręcznika. Kosz jest na tyle duży i nie jest profilowany, że powinna się zmieścić na nim każda wanienka dla niemowlaka, niekoniecznie oryginalna Onda.

                      Całość jest stabilna i bezpieczna. Nie trzeba się nachylać nad wanienką. Nie trzeba też kombinować z innymi przedmiotami w domu typu taboret, krzesła, stół itp, które są średnio wygodne w użytkowaniu i średnio bezpieczne. Przy moim wzroście 160 cm kąpało mi się idealnie, mąż ( 190 cm) miał za nisko, ale kąpał niezbyt często

                      Jeśli chodzi o minusy stelaża. My oddawaliśmy go rodzinie w stanie idealnym, a wrócił do nas porysowany. Więc, uwaga, rysuje się, ale wolę nie myśleć co się z nim działo, bo normalne użytkowanie, nie powinno powodować takich zarysowań. Ale cóż :/

                      Po drugie trzeba mieć miejsce w pokoju/łazience, gdzie stojak będzie przetrzymywany w pozycji rozłożonej, bowiem każdemu odechce się za każdym razem zdejmowania koszyka, składania stelaża, chowania. Stojak musi mieć swoje miejsce, bo codzienne składanie i rozkładanie będzie mocno denerować. A jak stojak stoi rozłożony to i znika problem, co zrobić z wanienką w ciagu dnia - my po prostu kładliśmy ją zaraz po wykąpaniu dziecka na stelaż i duża wanna była wolna.

                      Suma sumarum, to był dobry zakup. Jeśli się o niego zadba, to z powodzeniem można odsprzedać dalej.

                      Bardzo wygodny. Nie wiedziałam co to nachylanie nad wanienką i ból pleców.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #71
                        Odp: W czym kąpać niemowlę

                        Ja kąpałam na początku córeczkę w specjalnie kupionej wanience, a teraz chlapie się w dość wysokim brodziku. Od początki stosuję do kąpieli dermokosmetyki z ELODERM http://www.eloderm.pl/. Bardzo lubię emulsję tej marki. Nie zawiera parabenów, myje delikatnie, a co więcej ten emolient świetnie sprawdza się przy suchej skórze, a nawet AZS. Poza tym jest bezzapachowy, a w składzie znajdziemy np. kompleks kwasów Omega 3-6-9, czy olej kukurydziany. Po wyjęciu dziecka z wody w zasadzie nawet nie trzeba już używać niczego więcej do nawilżania skóry.

                        Skomentuj


                          #72
                          Odp: W czym kąpać niemowlę

                          Teraz podobno weszła moda na kąpiel dzieci w specjalnych "wiadrach". Podobno podczas takiej kąpieli dziecko przyjmuje naturalną pozycję znaną mu z pobytu w brzuszku mamy. A z drugiej strony ponoć zużywa się dużo mniej wody niż w tradycyjnej wanience. Ale nie wypowiem się na ten temat bo nigdy tego nawet na oczy nie widziałam szczerze mówiąc - słyszałam tylko z telewizji

                          Skomentuj


                            #73
                            Odp: W czym kąpać niemowlę

                            Nie wiem co będzie dla Ciebie wygodniejsze, ale mogę powiedzieć jak to wygląda u Nas. Zwykła wanienka tylko nie ta najmniejsza i synek może się swobodnie położyć albo siedzieć w niej. A co do tego w czym myjemy to mydełko bambino do ciała, a na włoski żel do mysia włosów i ciała firmy Ziaja. Po kąpieli oliwka bambino. Wcześniej używaliśmy płyn do kąpania i oliwkę Jonsona, ale syna uczulił bardzo intensywnie.

                            Skomentuj


                              #74
                              Odp: W czym kąpać niemowlę

                              ja mam wanienkę kupując ja patrzyłam na rozmiar i wzięłam dużo stwierdziłam że małemu będzie wygodnie a i owszem gdy stała na podłodze, a teraz tą samą wanienkę uzywa córeczka i stwierdziłam że zrobiłam źle , lepiej było mniejszą wziąć przynajmniej nie zajmuje dużo miejsc a i w brodziku by się zmieściła

                              Skomentuj


                                #75
                                Odp: W czym kąpać niemowlę

                                U nas najzwyklejsza wanienka jest stawiana na stole i tak kąpiemy niemowlaka. Najdziwniejsze wydają mi się wiaderka do kąpieli.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X