Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

W czym kąpać niemowlę

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: W czym kąpać niemowlę

    Na rynku dostępne są także kosmetyki niemieckiej marki Bubchen: http://www.dlabobasow.pl/Pielegnacja...wlat-kosmetyki Są delikatne i mogą być stosowane od pierwszych dni życia dziecka.
    Zapraszam do sklepu z artykułami dla niemowląt

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: W czym kąpać niemowlę

      Ja odradzam wanienki profilowane z wbudowanym leżaczkiem. Możłiwe, że one są wygodniejsze jeśli kąpie się dziecko w pojedynke, ale generalnie są niewygodne i niepraktyczne. My niestety taką kupiliśmy. Na początku było to fajne, ale odkąd córa skończyła 4 miesiące zrobiło się w niej mało miejsca na jej "pływanie" - nie może się swobodnie rozlożyć w wanience. Problematyczne jest też mycie włosów. Tak więc czeka nas niedługo wymiana wanienki, a to oznacza kolejny wydatek którego mogliśmy uniknąć.

      Skomentuj


        #48
        Odp: W czym kąpać niemowlę

        A jeśli o kosmetyki chodzi to do kąpieli najlepiej jest kupić emolient, których jest pełno w aptekach i drogeriach. Cena nie ma większego znaczenia. My kupiliśmy taki w białym pudełku z czerwonymi napisami - w środku była niebieska butelka. Później zaczęliśmy używać natłuszczającego płynu z Ziajki i też jest świetny! Generalnie emolient wystarczy do kąpieli. Nie potrzebne są już inne płyny, mydła itp. Wlewa się trochę do wody i wystarczy. Po kąpieli jeśli dziecko nie ma suchej skóry nie trzeba jej niczym smarować.

        Skomentuj


          #49
          Odp: W czym kąpać niemowlę

          Ja kąpię w zwykłej wanience, choć mój kręgosłup protestuje w takiej pozycji;/ jak masz możliwość i miejsce to chyba lepsza będzie wanna ze stelażem. Do kąpieli używałam Oilatum, później Johnsons.

          Skomentuj


            #50
            Odp: W czym kąpać niemowlę

            Zapomniałam dodać, że jak wahasz się między wiaderkiem a wanną to możesz poczytać P.Zawitkowski "Mamo, tato co ty na to?", terapeuta pisze o kąpieli dziecka, o wannie i wiaderku do kąpania

            Skomentuj


              #51
              Odp: W czym kąpać niemowlę

              Napisane przez annaniol Pokaż wiadomość
              Ja odradzam wanienki profilowane z wbudowanym leżaczkiem. Możłiwe, że one są wygodniejsze jeśli kąpie się dziecko w pojedynke, ale generalnie są niewygodne i niepraktyczne. My niestety taką kupiliśmy. Na początku było to fajne, ale odkąd córa skończyła 4 miesiące zrobiło się w niej mało miejsca na jej "pływanie" - nie może się swobodnie rozlożyć w wanience. Problematyczne jest też mycie włosów. Tak więc czeka nas niedługo wymiana wanienki, a to oznacza kolejny wydatek którego mogliśmy uniknąć.
              my mieliśmy najprostszą i najtańszą z Ikei i sprawdziła się super, nawet teraz nam służyła w lecie do kąpania na polku, więc jak masz mozliwość to ja CI ją polecam bo jest stabilna sama w sobie, koszt coś koło 20 zł, ma antypoślizgowe zabezpieczenia na dnie i pod spodem wanienki, a sama w sobie jest wykonana z wysokiej jakości plastiku więc jak nawet przenosisz wanienkę napełnioną wodą to ścianki się nie wyginają pod jej naporem

              Skomentuj


                #52
                Odp: W czym kąpać niemowlę

                Własnie zastanawiamy się czy kupować kolejną wanienkę czy poprostu kąpać małą w dużej wannie. Pływa z niej niesamowity - uwiebia się kąpać, chlapać, pływać. Zamierzamy wprowadzić zabawy na czas kąpieli do wody, więc... Sama nie wiem. Muszę sprawdzić czy nasze kręgosłupy to wytrzymają

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: W czym kąpać niemowlę

                  Hej
                  Wszystko o kąpieli znajdziesz tu: http://szczesliwamama.pl/?p=78
                  Polecam wanienki na stojaku, jeśli masz dostatecznie dużo miejsca w łazience. Nie polecam kąpania w pokoju, gdyż dziecko łatwo może się przeziębić. Do kąpieli używałam płyn oillan. Jestem nim zachwycona. Idealny dla delikatnej skóry maluszka. Polecam też matę do wanienki. Jej opis znajdziesz na blogu. Super sprawa.
                  Pozdrawiam

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: W czym kąpać niemowlę

                    Teraz weszła moda w kąpanie maluszków w wiaderku, przed urodzeniem synka nie wiedziałam o tym a może bym się skusiła na taki rodzaj kąpieli. Podobno dzieci czują się bezpieczniej, swobodniej no i czują się jakby pływały dalej w naszym brzuszku. Ja osobiście mam zwykłą wanienkę, najpierw mniejszą z ikei a teraz większą. Zawsze mam pomoc przy kąpieli kto podtrzymuje główkę synka. Teraz gdy już siedzi trochę zrobiło się ciężej przy kąpaniu bo nie chce nam już leżeć a jeśli chodzi o płyny to emolienty, oilatum itp najlepsze według mnie

                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: W czym kąpać niemowlę

                      W kwestii polecania lub nie to ja odradzam kupowania tych wkładek profilowanych z gąbki do wanienek. Są bardzo niehigieniczne - powinno się je wyprać w 90 stopniach po każdej kąpieli a to jak łatwo się domyśleć kończy się zniszczeniem i wyrzuceniem. Gąbki i pieniędzy w błoto.

                      Jeśli o wiaderka chodzi to tez o nich nie słyszałam przed narodzinami córki, ale nie przekonują mnie. Córka też teraz jest na etapie siedzenia wszędzie nawet w wanience ale mi jest wygodniej ją myć na siedząco niż w pozycji leżącej więc mi to jest na rekę Tylko do mycia włosów musi się położyc na chwilę i nie przeszkadza jej to.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: W czym kąpać niemowlę

                        My do kąpieli używaliśmy ballneum i się sprawdzało. Nie było problemu z podrażnieniem, czy nadmiernie suchą skórką. Polecam

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: W czym kąpać niemowlę

                          Taka wanienka http://bumik.eu/wanienki/312-beaba-w...stel-blue.html jest dobra do kąpieli, ponieważ jej wnętrze jest pokryte materiałem antypoślizgowym. Można jej używać ze stojakiem lub bez. Na pewno ułatwieniem jest to, że posiada ona miejsce na słuchawkę prysznicowa i odpływ wody. Moja siostra dokupiła do niej hamak, który sprawdził się podczas kąpieli noworodka.

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: W czym kąpać niemowlę

                            [QUOTE=annaniol;385317]W kwestii polecania lub nie to ja odradzam kupowania tych wkładek profilowanych z gąbki do wanienek. Są bardzo niehigieniczne - powinno się je wyprać w 90 stopniach po każdej kąpieli a to jak łatwo się domyśleć kończy się zniszczeniem i wyrzuceniem. Gąbki i pieniędzy w błoto.

                            Ja miałam taka wkładkę,bo ją dostałam.Po każdej kąpieli płukałam ją w ciepłej wodzie i używałam nadal przez kilka tygodni jak dziecko było malutkie.Potem choć nie była zniszczona to itak ją wyrzuciłam gdyż sądziłam że już swoje wysłużyła.Jak dla mnie fajna rzecz,tylko na długo nie służy ze względów właśnie higienicznych..




                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: W czym kąpać niemowlę

                              u nas jak Zosia była malutka to kąpaliśmy ją wspólnie z mężem i wkładek nie używałam, właśnie ze względów higienicznych, a nawet jak nie było nikogo do pomocy to wykładałam dno wanienki pieluszką tetrową i jakoś się myłyśmy , a z czasem jak dziecię było stabilniejsze super nam się myło

                              Skomentuj


                                #60
                                Odp: W czym kąpać niemowlę

                                U nas też nie było żadnych wkładek, gąbek itp. To siedlisko bakterii i tyle. Z zasady mąż kąpie niemowlaka, ale czasem zdarza się, że jestem sama w domu w porze kąpieli i nie ma problemu. Ale wtedy wolę wlać do wody emulsję do kąpieli i już nie używać szamponu i mydełka - zwyczajnie wygodniej mi. Zresztą córeczka uwielbia się kąpać.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X