Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

płatne szczepienia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    1. Jeśli chodzi o podstawowe to ja miałam 5w1 za 100zł - i tak mam nadal. Przy pierwszej zawsze są 2 kłucia bo osobno jest wzw czyli żółtaczka. Dodatkowo jest ona łagodniejsza bo błonnica nie jest z żywych komórek (moja siostrzenica po państwowej znalazła się w szpitalu) i oczywiście musi być taka sama kontynuowana.
    2. Jeśli chodzi o rotawirusy to jestem przeciw gdyż ona nie zabezpiecza całkowicie a jedynie zmiejsza objawy... a jak wiadomo chodzi głównie o to żeby się dziecko nie odwodniło.
    A na meningokoki czekam aż mały skończy rok, bo wtedy nie ma dawek przypominających a co za tym idzie jest taniej - na razie i tak siedzimy w domu.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      delff jeśli 2 tygodniową biegunkę, z gorączką, wymiotami i odwodnieniem co często kończy się pobytem w szpitalu nazywasz zwykłą biegunką to jesteś w wielkim błędzie.

      hanta ma racje, dostępna szczepionka w Polsce jest przeciwko tym odmianom, które najczęściej występują w Europie. Bo po co się szczepić na
      te, które występują np. w Afryce

      delff oczywiście my też chorowaliśmy, ale czasy się zmieniły. Ja jak chorowałam na grypę to wystarczyło 3 dni poleżeć w łóżku i pić herbatkę z malinami bądź miodem. A teraz ?? 7 dni kurowania się
      A druga sprawa szczepienia nie dają 100% ale bardzo zmniejszają ryzyko zachorowań - a to już jest bardzo dużo.
      Last edited by FamilyTree; 18-09-2009, 22:52.
      Julek: 10/3/2008

      Skomentuj


        #18
        rozumiem ze moge przeżywac to ze dziecko bedzie wymiotowałao i bardzo żlesie czuło wkońcu matka jestem i boje sie o nia jak o nikogo na świecie ale jezlei juz sie wyląduje w szpitalu to wiem ze bedzie pod dobra opieka. kilka moich kolezanek niestety miałao taki przypadek ale po tym fakcie i tak uwazaja ze nie warto poniewa i tak dziecko może dostac biegunki teraz albo pozniej i tez może wylądowac w szpitalu.
        fakt może tez po takim przezyciu zmieniłabym zdanie ale poki co nie szczepie. oczywiście każdy ma swoje zdanie i rzmumiem to zrezta od tego jest forumzeby dyskutowac o takich sprawch i wyrażac swoije opinie.
        dzieki bardzo za odpowiedz

        5.05 2009 godz. 9:10 2700g 49cm

        14.09 2012 godz. 14:40 3200g 55cm

        Skomentuj


          #19
          delff nie myl zwyklej biegunki z obiawami rotawirusowymi , przy rotawirusie wystepuja tez obfite wymioty ,a oddawane stolce moga przekroczyc ilosc 10 na dobe ,wiec odwodnienie w tym przypadku jest wlasciwie nieuchronne.
          Oczywiscie nikt Cie nie zmusza do szczepienia i oby Twoj dzidzius rosl zdrowo
          Co do szpitali polskich to troche sceptycznie do nich podchodze ,ale to moje subiektywne zdanie
          Wszystko co w zyciu dobre jest nielegalne ,niemoralne lub powoduje tycie.

          Skomentuj


            #20
            Hanta dzięki za odpowiedz. Mam też nadziej ze moja córa nie bedzie przeżywac takiej udręki. moje fundusze nawet gdybym chcial to nie pozwolą na taka szczepionke
            nawt nie che myśłelc tym jakona pzeiega bo robi mi sie samej niedobrze
            pozdrawiam

            5.05 2009 godz. 9:10 2700g 49cm

            14.09 2012 godz. 14:40 3200g 55cm

            Skomentuj


              #21
              Witam.

              jeżeli chodzi o rota to jestem jak najbardziej za.Niestety moje diecko w wieku niespełna 3 miesięcy wylądowało w szpitalu(z innego powodu) i dosyc sie tam nacierpiało.a warunki jakie panuja w państwowyh szpitalach(na pewno nie we wszystkich) są tragiczne i nie chce więcej tam z córcią trafic.Oczywiscie na rota szczepiłyśmy.

              Na pneumo tez szczepiliśmy dziecko chociaż tutaj nie byłam juz tajk przekonana a kazda lekarka z którą rozmawiałam mówiła coś innego(miała swoje-odmienne zdanie)

              Skomentuj


                #22
                Odp: płatne szczepienia

                witam ja sie nie zdecydowalam na platne szczepienia, mielismy te normalne

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: płatne szczepienia

                  ja moją corcie zaszczepilam płatnymi dodatkowo jeszcze rotawirusy a w przysżlości pneumokoki i meningokoki, slyszałam, że te refundowane są niby skzodliwe, nie wiem ile w tym prawdy, ale dałam płatne przynajmniej mniej wkłóć i niby lepsze

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: płatne szczepienia

                    Mój syn miał większość ponad programowych płatnych szczepień, i z tego co pamiętam tylko po jednym miał gorączkę i wymiotował - to chyba była szczepionka na rota wirusa. Reszta szczepień nie niosła za sobą żadnych skutków ubocznych.

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: płatne szczepienia

                      u mnie szczepienia były 3 lata temu po 100 zł teraz są 110. Ja zdecydowałam sie na płatne 5w1 i jestem zadowolona, dzieci nie maja po nich zadnych dolegliwości, wszystko jest w porządku

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: płatne szczepienia

                        Ja szczepiłam dzieci refundowanymi szczepionkami. Jakoś nie mam zupełnie zaufania do szczepionek skojarzonych, nie tylko chodzi o pieniądze, ale przede wszystkim mnóstwo się słyszy o powikłaniach.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: płatne szczepienia

                          Ja od położnej słyszałam ze szczepionki skojarzone są oczyszczane natomiast refundowane nie maja takiej gwarancji ale wiadomo nikt nie wie jak jest w rzeczywistości talze każdy pidejmyje decyzje sam co woli

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: płatne szczepienia

                            Moja ciocia, która od lat pracuje w służbie zdrowia odradzała mi szczepionki skojarzone. Powiedziała, że nie powinno się bombardować tak małego dziecka tyloma szczepionkami na raz.


                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: płatne szczepienia

                              Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
                              Moja ciocia, która od lat pracuje w służbie zdrowia odradzała mi szczepionki skojarzone. Powiedziała, że nie powinno się bombardować tak małego dziecka tyloma szczepionkami na raz.

                              Masz rację, też o tym słyszałam. Dlatego na pierwsze szczepienie zdecydowaliśmy się na refundowane.
                              Ale, bombardować na raz skojarzonymi nie można, a pojedynczymi już tak. Kalendarz tak wygląda,że na jednej wizycie dziecko ma i tak 3 ukłucia. Ma to sens tylko, gdy faktycznie dzielimy te szczepienia refundowane. Osobno WZW B, osobno DTP i osobno HiB.
                              Z refundowanych następną dawkę już zrezygnowaliśmy, mała źle zniosła te szczepienia, zwłaszcza DTP. Jesteśmy po dwóch dawkach skojarzonymi, i nie ma żadnych skutków ubocznych, nawet nie jest marudna, czy ospała.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: płatne szczepienia

                                My szczepimy dzieci refundowanymi szczepionkami. Przy szczepieniu pierwszego dziecka za każdym razem wysłuchiwałam gadania o szczepionkach płatnych, a przy drugim dziecku w innym ośrodku lekarz poparł moją decyzję. Lepiek wybrać sprawdzone szczepionki

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X