Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

kiedy dodjemy sol do diety niemowlaka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    majajula Gopi odpowiedział Emilce Majek bo Ty piersią karmisz to jak chcesz do mleka kleik dosypywać Ja tam dosypywałam chyba z 2-3 razy jak chciałam malca przekonać, żeby jednak przesypiał noce. Kiedy to nie skutkowało przestałam, bo po co zapychać brzuszek.

    Emilka a swoją drogą skąd Ty masz takie informacje na temat kleiku kukurydzianego ? Nie pomyliło Ci się z kaszą manną ??
    Julek: 10/3/2008

    Skomentuj

    •    
         

      Dzięki Tree za wyjaśnienie bo ja na prochach lece jakoś mało czająca jestem
      a tak Emilka ewidentnie o mannie pisze
      bo kukurydziany wydawało mi się że od 4 także dobrze myślałam ale źle zrozumiałam

      a swoją drogą co dać na noc jeść żeby maluch spał mbo moja po 10 miechach spania cuda wyczynia od tygodnia i potrafii 5 h nie spać w nocy


      JULA

      MAJA

      OLGA

      Skomentuj


        Majajula co się z Majkiem stało ?? Może ząbki kolejne wychodzą ??
        A boli ją coś ? czy po prostu wygląda na wyspaną ?
        Julek: 10/3/2008

        Skomentuj


          Dzieki Tree za wyjasnienie w sprawie tych miesiecy To taka dygresja mala byla
          Majajula moj ma to samo przedwczoraj łajza obudzil sie o 1 wnocy i w najlepsze do zabawy Ale ida mu zeby oczne i duzo spi w dzien wiec w nocy nadrabia.

          Skomentuj


            Tree 21 wyszedł jej ząbek i idzie kolejny ma gorączke i katar i ja na antybiotykach więc może dlatego
            ale ona budzi się o 12 i goda "opakowana" czyli chce pudło z zabawkami i daje jej coś do łózeczka i bawi sie ale po 10 minutach wyje i najlepiej jakbym się z nią bawiła albo ją nosiła także masakra, tymbardziej że mnie rozpieściła przesypianiem nocek od urodzenia


            JULA

            MAJA

            OLGA

            Skomentuj


              majajula Twoje 10-cio m-czne dziecko mowi "opakowana" ??? jestem w szoku no chyba ze cos zle zrozumialam

              Skomentuj


                Mam ściągnięte z netu 4 schematy żywienia niemowląt mlekiem modyfikowanym i tam właśnie przeczytałam, że w 7m-cu do dwóch porcji mleka dodaje się 2-3g kleiku bezglutenowego, czyli kukurydzianego lub ryżowego, a do jednej porcji dodaje się mannej.

                Skomentuj

                •    
                     

                  aaaa o kaszę bezglutenową chodzi czy też niech będzie kleik.

                  Ja nie dosypywałam nic do mleka, teraz dopiero od 2 tygodni robię mleko z kaszą manną. Ale dosypuję "na oko" tak aby nie było za gęste ani za rzadkie
                  Julek: 10/3/2008

                  Skomentuj


                    FamilyTree a w jakim wieku masz dziecko?

                    Skomentuj


                      Napisane przez iwona_be Pokaż wiadomość
                      majajula Twoje 10-cio m-czne dziecko mowi "opakowana" ??? jestem w szoku no chyba ze cos zle zrozumialam
                      my też jesteśmy w szoku
                      dużo innych strasznie dluuuuuuuuugich wyrazów mówi
                      zresztą ona cały czas gada ja najęta

                      dzisiaj np. zagląda mi za blzkę i dobiera sie do cysia i gada nie cycy tylko cycuniunia


                      JULA

                      MAJA

                      OLGA

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Ja mialam zalecenie lekarza by niespelna 3 miesiecznemu malcowi zageszczac kleikiem ( płaska lyzeczka na 100 ml mleka ).

                        Skomentuj


                          To odp na pytanie mamy 9-miesiecznego malca czy moze podawac mu jogurty :


                          Jogurt generalnie nie nadaje się dla dzieci w ogóle, ponieważ:
                          1. jest pokarmem wychładzającym organizm, a przez pierwsze 1,5 roku dobrze jest żywić dzieci pokarmami neutralnymi oraz lekko rozgrzewającymi, aby umożliwić układowi pokarmowemu łagodne dojrzewanie i rozwój
                          2. nabiał oraz wszelkie pokarmy uczulające należy podawać dzieciom po 12 mcu życia, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia uczuleń (chodzi o dojrzałość ukł. pokarmowego)
                          3. jogurty wbrew temu, o czym przekonują ich producenci, nie zawierają cennych szczepów bakterii (gdyby tak było, nie miałyby tak długiej daty spożycia, wieczko byłoby wypukłe, a przede wszystkim bakterie "zjadłyby" ścianki pudełeczka - dlatego też jogurty ekologiczne zawsze są w słoiczkach, o czym już pisałam)
                          4. mleko, ani jego przetwory nie jest dobrym pokarmem dla dzieci, a już na pewno nie powinny być stosowane regularnie, głównie ze względu na proporcje zawartych w nim składników (zawiera zbyt dużo białka, które nie jest w pełni trawione, przez co powoduje wytwarzanie śluzu w jelitach oraz przyśpiesza wzrost ciała nieproporcjonalnie do rozwoju intelektualnego, zawiera zbyt wysoki poziom białka i sodu - nadmiar tych składników obciąża nerki dziecka, zawiera alfa laktozę, która zamiast wspierać - uniemożliwia rozwój prawidłowej flory bakteryjnej w jelitach dziecka. Ponadto w mleku krowim nie jest kontrolowany poziom metali ciężkich i pestycydów, hormonów i antybiotyków pod kątem norm dopuszczalnych dla niemowląt

                          Joanna Mendecka
                          Doradca ds. żywienia dzieci

                          Skomentuj


                            co do tych kleików czy kaszek to czy sa jakieś glutenowe kaszki i kleiki z Bobovity?? bo jak raz dałam mojemu Przemkowi kaszke jabłkową z Nestle to bolał go brzuszek i teraz sie boje troche tego Nestle, natomiast kaszkami i kleikiem z Bobovity się zajada.
                            Przemek 22.10.2008, godzina 00:50
                            http://mamaczytata.pl/pokaz/6739/do_mamusi_czy_do_tatusia

                            Skomentuj


                              Kaszka manna :

                              Skomentuj


                                Moja córcia (1,5roku) do dzisiaj bardzo lubi tą kaszkę i chętnie zjada. Kaszka jednak jest dość mocno słodka, dlatego do niej Viki je chleb z masłem, lub biszkopt, do owsianki, tej samej firmy- chleb z miodem.


                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X