Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

kiedy dodjemy sol do diety niemowlaka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ale lepiej chyba zacząć podawać gluten w kontrolowanych ilościach.
    Tak wie, że dodała łyżeczkę i stopniowo może zwiększać. A z chlebem to nie
    wiadomo ile tam tego jest. A przynajmniej jak będzie coś nie tak z
    glutenem to nie będzie jakiejś bardzo ostrej reakcji,
    ale na pewno zorientuje się, że coś nie gra.

    Nie wiem, może jestem przewrażliwiona, ale raczej stosuję się do tych
    schematów żywienia i tego co się z tym wiąże Ale jeśli chcesz podać
    dziecku chleb czy bułkę to już Twój wybór

    Życzę powodzenia


    Skomentuj

    •    
         

      Ja gluten zaczelam wprowadzac poprzez ciastaeczka z Hippa. jezeli dziecko jest uczulone na mleko krowie, to mozesz namoczyc je w mleku jakie podajesz do picia. Na poczatek jedno ciacho i troche mleka, zeby sie papka zrobila. Oczywiscie mozna do zupki podawac ugotowana manna. Wiem, ze jest taka blyskawiczna. mam ja w szafce, ale nie probowalam jeszcze.
      Widzialam tez z Bobovity sloiczki z kasza jaglana.
      Jak dziecku nic nie bedzie, to mozesz sprobowac zrobic kasze manna na jego mleku dodac owocki i masz np. sniadanko(ta blyskawiczna, na pewno bedzie szybciej), a pozniej podac skorke chlebka.Pozdrawiam.
      FRANEK 16.08.2008

      Skomentuj


        Napisane przez rachotka Pokaż wiadomość
        Ja na początek też dawałam chrupki kukurydziane, bo szybko się rozpływają. Maja potrafi sobie wsadzić całą chrupcię do buzi, ale na szczęście nie ma tendencji do dławienia się. A jeśli Twoja dzicia się dławi to spróbuj tak jak pisze Itap łamać na kawałeczki, napewno sobie poradzi.
        Ja już od jakiegoś miesiąca daję małej chlebek pokrojony na małe kawałeczki i dobrze sobie z nim radzi. A Wy kiedy dałyście pierwszy chlebek?
        Borysek dostał swój pierwszy kawałek chlebka w 6 miesiącu życia i bardzo mu zasmakował. Chrupki kukurydziane też spróbował w 6 miesiącu, ale jakoś szczególnie się nimi nie zajadał - miesiąc później strasznie go uczuliły, ale z tego wyrósł. Teraz wcina aż mu się uszy trzęsą
        1% dla synka mojej koleżanki: www.sebus.pl Pomóżcie jeśli możecie. Dzięki!

        Skomentuj


          jakie ryby

          a jeśli chodzi o dodawanie ryby do zupek, to jakie one mają być na początek?? wiadomo, że filety bez ości ale dorsz, panga, mintaj?? itp.
          Przemek 22.10.2008, godzina 00:50
          http://mamaczytata.pl/pokaz/6739/do_mamusi_czy_do_tatusia

          Skomentuj


            Moj synus uwielbia lososia,jest to tez bardzo zdrowa rybkaPoza tym smakuje przygotowany na rozne sposoby,gotowany na parze,pieczony w folii z warzywami itd;
            Last edited by dotka238; 08-04-2009, 18:40.

            Skomentuj


              odradzałabym te wszystkie wynalazki rybopodobne typu panga made in Wietnam

              czytałam ostatnio dość nieprzyjemny artykuł na temat hodowli tych ryb, czy są dokarmiane i jak wpływa sie na ich rozwój, nie mówiąc juz o transporcie i składnikach odżywczych, których nie posiadają - płat zawiera więcej wody niż mięska rybiego o zastrzykach z hormonami nie wspomnę

              są tanie i smaczne ale to jedyne ich atuty

              Skomentuj


                co do pangi zupelnie nie rozumiem jej popularnosci w pl tutaj nikt tego nie kupuje a w restauracji jak zapytasz to dziwnie na ciebie spojrza...

                Skomentuj

                •    
                     

                  ja swojemu dwulatkowi kupuję dorsza w sklepie rybnym, świeżutkiego fileta,
                  zanim zacznę panierować z surowej wyszukuję wszystkie ości dokładnie co do jednej, pycha! panierka mąka a potem jajko i tyle...a dla młodszego można na parze taką rybkę zrobić..
                  Julek 15.o2.2oo7r



                  Skomentuj


                    wprowadzanie glutenu

                    Mój synek 22 skończy pół roku, jak mam mu wprowadzać gluten, w jakich porcjach i ile razy dziennie??
                    Przemek 22.10.2008, godzina 00:50
                    http://mamaczytata.pl/pokaz/6739/do_mamusi_czy_do_tatusia

                    Skomentuj


                      Napisane przez justysia191987 Pokaż wiadomość
                      a jeśli chodzi o dodawanie ryby do zupek, to jakie one mają być na początek?? wiadomo, że filety bez ości ale dorsz, panga, mintaj?? itp.
                      Panga to chyba nie jest najlepsza ryba dla dziecka.

                      My szukaliśmy ryb z polskich hodowli - ciężko było
                      właściwie moje dzieci polubiły łososia (bałtycki nie ten okropny pomarańczowy) i karpia ale jędza go od niedawna bo wiadomo ości pełno.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Kleik Kukurydziany

                        Witam Chce Zageszczać Mleko Kleikiem Ile Go Dawac Do 120 Ml Czy 150 Ml Mleka

                        Skomentuj


                          Na pakowaniu pisze ile trzeba go wsypać do określonej ilości mleka.
                          Nie wiem jaki masz kleik. Poza tym, możesz wsypać na oko, wsypujesz
                          dopóty, dopóki nie uznasz, że mieszanka jest wystarczająco gęsta
                          Julek: 10/3/2008

                          Skomentuj


                            To zależy w jakim wieku jest maleństwo. Początkowo w 7.miesiącu dodaje się 2-3g (łyżeczka) na 100ml mleka a w 8. już dwie łyżeczki na 100ml (wg schematu karmienia niemowląt mlekiem modyfikowanym). Pozdrawiam

                            Skomentuj


                              Szkoda ze kleik kukurydziany mozna podawac juz po 4 miesiacu
                              Ja sie zgadzam z Tree.

                              Skomentuj


                                a ja swoim dzieciom nigdy nie dawałam kleiku kukurydzianego
                                Gopi a czemu szkoda??? że już od 4 miesiąca??? bo nie kumam


                                JULA

                                MAJA

                                OLGA

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X