Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

kiedy dodjemy sol do diety niemowlaka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    manna nie musi być ugotowana na mleku albo podana w czystej "mannowej" postaci,
    ja robiłam mannę na wodzie i kilka łyżeczek takiej manny dodawałam do zupki,
    myślę, że możesz też tak spróbować, bo w takiej formie ciężko będzie Twojej córci wyczuć smak manny...
    Julek 15.o2.2oo7r



    Skomentuj

    •    
         

      trochę się zagalopowałam pisząc kilka łyżeczek, (etap glutenu był u nas 1,5 roku temu i dlatego)
      ale znalazłam taką informację :

      Oswajanie z glutenem

      W prowadzone zmiany mają na celu stopniowe, ostrożne przyzwyczajanie organizmu dziecka do glutenu. Specjaliści zalecają, by zaczynać od maleńkich porcji: 2-3 gramów (1/2 łyżeczki!) kaszy manny lub kleiku pszennego dodanego do 100 ml zupy. Taką mieszankę początkowo podajemy raz dziennie.


      to jest z http://www.osesek.pl/podstawy-zywien...emowlecia.html

      i ja też tak robiłam....
      Julek 15.o2.2oo7r



      Skomentuj


        No dokladnie dodaj do zupki manne. A ciasteczka od 7 miesiaca chyba.

        Skomentuj


          wiem ale ja jej nie gotuje zupek tylko daje gotowe, ugotowałam jej dzis zupe z tych warzyw które lubi i dodałam kaszy mannej i nie chciała jeść.. co robić

          Skomentuj


            Ja gotuję mannę na wodzie i później dodaję ulubionych owoców młodego czyli: gruszki, jabłka i banany. Spróbuj do deserku dodac łyzeczkę kaszki. Niektóre gotowe deserki i zupki mają w swoim składzie mannę.

            Skomentuj


              czy można ugotować kasze manna na wodzie i dodać do jedzonka ze słoiczka?ale to będzie za rzadkie wtedy nie?

              Skomentuj


                o dzięki ale dodajesz owoców do kaszy z wodą tak?to nie jest za rzadkie?a jakie to są gotowe dania? moja nie może pić mleka modyfikowanego..

                Skomentuj

                •    
                     

                  jak to łyżeczkę? najpierw gotuje łyzeczke mannej na 100ml wody i do tej kaszy z wodą dopiero owoce tak?

                  Skomentuj


                    dajesz za dużo wody wystarczy 30ml na łyżeczkę manny w tedy jest gęste


                    Skomentuj


                      Jeżeli Ci to ułatwi to zrób więcej kaszy. Wtedy zrobisz odpowiednio gęstą i dziecku daj tylko łyżeczkę.
                      Mój syn też niestety uczulony na krowie przetwory

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        mozna manne gotowac w troche wiekszej ilosci wody i odparowac ja, albo odrazu wiecej i masz na 2-3 dni.
                        a za rzadkie nie bedzie, wazne zeby nie bylo jedzonko za geste.
                        albo lane kluski i zmiksuj, tylko nie wiem ile takich klusek,1-2?

                        i bezproblemu mozesz do sloiczkow dodawac.a gerber chyba ma jakis obiadek z kasza

                        Skomentuj


                          Wiesz, GERBER ma deserek z kaszą manną - chyba jabłka i manna.
                          1% dla synka mojej koleżanki: www.sebus.pl Pomóżcie jeśli możecie. Dzięki!

                          Skomentuj


                            Ale jakaś zupka też jest z kaszą manna i to właśnie z Gerbera. Ja taką
                            dawałam małej jeszcze w zeszłym roku, więc na pewno jeszcze jest w
                            sklepach. Może nie wszystkich ale są
                            O tą mi chodzi:
                            http://www.sklep24.nazwa.pl/product....6693&p=103&c=4

                            A jabłuszka też są:
                            http://www.frisco.pl/product/5900452...iacu.xhtml?x=c

                            Więc jak wolisz gotowe to musisz poszukać.

                            Ale ugotowanie i wrzucenie do obiadku to tez nie problem
                            Dasz radę, ale odparuj tą wodę później tak jak mówi
                            Pieczulka i zostanie taka gęsta masa z tej kaszy
                            Last edited by Nusiak; 27-03-2009, 20:46.


                            Skomentuj


                              dzięki dziewczyny.. jesteście super, uratowałyście mniebo już się martwiłam

                              Skomentuj


                                A może po prostu zacznij podawać dziecku po kawałeczku bułki lub chleba? To chyba najłatwiejszy sposób na wprowadzanie glutenu - ja tak zrobiłam i akurat z glutenem nie mamy problemu .
                                1% dla synka mojej koleżanki: www.sebus.pl Pomóżcie jeśli możecie. Dzięki!

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X