Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

***** Crazy Mums*****

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    mój Julek też lubi jogurty, te pitne i danio i danona owocowe
    jak zaczęłam mu je dawać to tylko się zastanawiałam kiedy go przegoni na kupę, ale o dziwo nie reaguje na nabiał biegunką
    i to mnie pociesza, bo Julek to wyjątkowy typek
    Julek 15.o2.2oo7r



    Skomentuj

    •    
         

      Napisane przez magda8528 Pokaż wiadomość
      moje dziecko jest naprawdę jakieś nienażarte że sie tak wyraże zjadła kubek swojego jogurtu i jeszcze prawie połowę mojego zjadła! mam nadzieję, że się nie rozchoruje od tego.
      Ciesz sie madziu,jak ma ochote to przeciez nic zlego.ps.twoja mala jest sliczniusia a ile ma mcy?

      Skomentuj


        annse dzięki za 5 dni będzie miała 9 miesięcy.

        Skomentuj


          WITAM po obiedzie
          izabelka22 ja bardzo lubie soczewice - troche jak mieso smakuje i jest bardzo zdrowa
          Moja mama ma jutro operacje - kobiece sprawy.
          Co do karczochow - kiedys jadlam salatke byly tam gotowane karczochy, kukurydza i tunczyk - to na pewno. Majonez i jakies ziola, chyba koperek - calkiem calkiem bylo.
          Mozesz tez zupe-krem ugotowac albo zrobic purre do obiadu

          Skomentuj


            O znalazlam chyba te salatke ( pietruszka w niej jest a nie koperek :P )
            http://poprostugotuj.home.pl/index.p...=11&recipe=101

            Skomentuj


              Goplana wiem że możesz sie orientować w sprawach receptowych

              mój Mały ma skaze niestety jednak i przepisano mu dziś Nutramigen
              mleczko jedno starcza mu na 3 dni max. niestety
              nie wiesz może ile opakowań na recepcie może mi jednorazowo lekarz wypisać?

              bo na razie dostałam jedno opakowanie bo ponoć Nutramigen jest okropny i nie wiadomo w ogóle czy Jonatan będzie je jadł/pił

              aha! a może łączyć stare mleko z nowym, co myślisz

              Skomentuj


                Napisane przez antalis Pokaż wiadomość
                WITAM po obiedzie
                izabelka22 ja bardzo lubie soczewice - troche jak mieso smakuje i jest bardzo zdrowa
                Moja mama ma jutro operacje - kobiece sprawy.
                Co do karczochow - kiedys jadlam salatke byly tam gotowane karczochy, kukurydza i tunczyk - to na pewno. Majonez i jakies ziola, chyba koperek - calkiem calkiem bylo.
                Mozesz tez zupe-krem ugotowac albo zrobic purre do obiadu
                wielkieee dzieki gopi!!!!karczochy uratowane,pedze do sklepu po reszte skladnikow,co by ich nie wyrzucic .Mam nadzieje ze operacja sie powiedzie i ze wszystko z mama bedzie w porzadku.Trzymam kciuki.Przekaz mamie

                Skomentuj

                •    
                     

                  a właśnie zapomniałam napisać wam i się poskarżyć na naszą służbę zdrowia a raczej na jedną panią pediatrę, która czasem zastępuje naszą, kiedy ta jest na urlopie.

                  jak rano pisałam rozeznałam się w przychodniach prywatnych w cenach badań krwi i kału Julka i po usłyszeniu cen rzędu 200-300zł zdecydowałam się pójść do naszej przychodni po skierowanie, bo badania zlecił zrobić gastrolog u którego byłam prywatnie z Julkiem. A prywatnie dlatego, ponieważ najwcześniejsza wizyta w państwowej poradni to październik-listopad!!!

                  Poprosiłam grzeczniePanią doktór o wypisanie skierowania na badania, w zastępstwie naszej, która jest na urlopie i zna historię choroby synka.
                  Pani "zastępująca" naszą pediatrę od razu z mordą do mnie, że to nie sklep, że ja nie mogę sobie tak żądać czegoś i jak prywatnie lekarz mi zlecił badania, to prywatnie mam sobie je zrobić
                  Ponieważ jakiś rok temu też już miałam spięcie z tą kobietą, o to samo w zasadzie (wtedy chodziło o skierowanie do szpitala), więc nie chciałam aby skończyło się jak rok temu krzykiem i wyzwiskami! zachowałam zimną krew i poinformowałam ją, że wiem gdzie jestem, że nie w sklepie, i żeby się nie unosiła i zanim zacznie komentować, niech się zapozna z kartą dziecka i dopiero zdecyduje.....
                  Ja z Julkiem czekałam cierpliwie a ona czytała, czytała, czytała
                  wzięła skierowanie i wypisała, wynik będę miała już jutro i jutro pobranie krwi

                  ale po co było strzępić jęzor głupiej babie!!!!

                  powiem wam, że jest to taki beznadziejny przypadek ta pediatra, że szok
                  gdyby nie zależało mi na tych badaniach nigdy bym do tej wiedźmy nie szła, ale wiedziałam co mnie czeka i trochę byłam nastawiona na jej atak...
                  Julek 15.o2.2oo7r



                  Skomentuj


                    Sikornik przepisy mowia ze zapisana il mleka nie moze przekraczać zapasow starczajacych na 90 dni - tak chce NFZ. Niestety nikogo nie interesuje ze jedno mleko starcza Ci na 3 a innemu na 5 dni. Zapas o ktorym pisalam glownie obliczany jest wg dawkowania mleka wg danych z pudeleczka. Fakt Nutramigen jest ochydny stad dzieciaczki czesto nim pluja.
                    Mlek bym poki co nie laczyla. Daj mu sam Nutramigen skoro ma przepisany a jak bedzie plul to bedzie trza kombinowac z mieszaniem i zmniejszaniem il starego mleka a zwiekszaniem Nutramigenu.

                    Annase dzieki wielkie.

                    Dolaczam foty mojego dziela obiadowego
                    Attached Files
                    Last edited by antalis; 24-06-2009, 16:38.

                    Skomentuj


                      Napisane przez sikornik Pokaż wiadomość
                      Goplana wiem że możesz sie orientować w sprawach receptowych

                      mój Mały ma skaze niestety jednak i przepisano mu dziś Nutramigen
                      mleczko jedno starcza mu na 3 dni max. niestety
                      nie wiesz może ile opakowań na recepcie może mi jednorazowo lekarz wypisać?

                      bo na razie dostałam jedno opakowanie bo ponoć Nutramigen jest okropny i nie wiadomo w ogóle czy Jonatan będzie je jadł/pił

                      aha! a może łączyć stare mleko z nowym, co myślisz
                      Sikornik Nutramigen jest ohydny to fakt,
                      ale znam dzieci, które jeśli wcześnie zaczęły go pić, przywykły i nie znają smaku innego mleka, to im pasuje, lubią go.
                      jak znajdę taką ulotkę o nutramigenie, jak go podawać stopniowo, przyzwyczajając dziecka do smaku to załączę, zaraz poszukam..

                      mój Julek tylko spróbował ociupinkę, może dwa łyki jak miał 6mcy, obraził się na cały świat nie chciał przez cały dzień jeść nic, bo chyba bał się tego smaku...u nas nie przeszło.

                      więc jedno opakowanie na początek jest ok, już po kilku karmieniach przekonasz się czy Twojemu Jonatankowi będzie odpowiadało to mleczko.
                      Julek 15.o2.2oo7r



                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Izabelka dobrze jej powiedziałas A jak juz bedziesz miała te gołabki z IC z Granska to zamykam przychodnie i jade sdo ciebie
                        Gopi kurcze ja znam soczewice ale pierogów jakos nie jadlam. A jak sie robi ten farsz?

                        Sikornik- Z tego co wiem od farmaceuty to moze przepisac duzo;0
                        lekazr musi tylko napisac wyraznie dawkowanie np: puszka na 3 dni lub 2 puszki na tydzien i wtedy najwiecej moze byc na 90 dni . nie koniecznie jest to dawkowanie z ulotki, tylko twoje realne zuzycie.

                        AMELCIA ur. 08.02.2007

                        Skomentuj


                          Sikornik kiedyś jak byłam w aptece, to przede mną stał facet, który kupił chyba 12 pudełek tego mleka.
                          Izabelka olej tę babę. ciekawe czy ona jest dla kogokolwiek miła? chyba nieodpowiedni zawód sobie wybrała.

                          Skomentuj


                            magda8528 moja znajoma tez tak robi z tym ze chodzi po recepte do 2 roznych pediatrow
                            Dominika no wlasnie, glupota z tym dawkowaniem bo jednemu na 90 dni starczy np 5 opakowan a inny potrzebowal bedzie 10 . Chore ale prawdziwe a to wszystko tylko dlatego z emleko jest refundowane.
                            A co do farszu to ja mocze soczewice przez noc, potem gotuje ze 20 minut z kostka rosolowa, odlewam wode i blenderuje ew dzialam tluczkiem do ziemniakow, dorzucam majeranek i podsmazona cebulke i to wsio Mozna z tego zrobic pulpeciki takie ale wtedy dodajesz jajo
                            Last edited by antalis; 24-06-2009, 16:43.

                            Skomentuj


                              to moja mama tak robi z paskami do glukometru i zawsze ma ich pełną siatkę.

                              Skomentuj


                                Gopi własnie natchnelas mnie na pyszny obiadek z dzieciństwa;Zrazy zawijane z kluskami i modra kapustka zasmazana. hmm...Eh
                                Madzia- jesli mama ma cukrzyce to z tego co wiem teraz jest akcja wymiany glukometrów i chyba tez paski daja w aptekach. tylko nie wiem czy we wszytkich.

                                AMELCIA ur. 08.02.2007

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X