Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

***** Crazy Mums*****

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    cześć Silek

    Skomentuj

    •    
         

      ja na rota nie szczepiłam na ospę tez nie będę ale pneumo by sie przydały tylko taka drozyzna,to nie fer bo w inych krajach są obowiązkowe tylko Polska taka zacofana
      Sylwia 9 latek
      Damianek 17 m-cy


      02.12.2008 - Damianek zrobil pierwszy kroczek

      Skomentuj


        Napisane przez magda8528 Pokaż wiadomość
        podobno szczepionki na memingo chronia przed szczepem bakterii nie występującym w Polsce. nam pediatra z tych dodatkowych jedynie na pneumo radziła szczepić.
        Madzia to coś ta Twoja pediatra bajki opowiada, bo nie tak dawno jak
        2-3 miesiące temu bardzo wiele zachorowań było w zachodniopomorskim.
        I tam zalecono szczepić wszystkie dzieci za darmo.
        A po roku są dwie dawki na pneumo

        A my jutro wyjeżdżamy na kilka dni na wieś. Więc pewnie się nie odezwę do niedzieli.

        Ciekawe jak tam frosia. Doleciała czy czy nie
        Julek: 10/3/2008

        Skomentuj


          ja bede szczepic albo przed pojsciem do przedszkola albo jak Asia już będzie miała 3 latka skończone.
          a ktoś już szczepił na odre-świnkę-różyczkę? ktoś szczepił Priorixem? podobno jest lepiej oczyszczona, ale chyba też płatna. no kurde, czy w tym kraju tylko największe badziewie jest refundowane?

          Skomentuj


            Tree nie od pediatry słyszałam, że to nie na nasze szczepy bakterii, ona tylko dwa miesiące temu mi mówiła, żeby na to nie szczepić. a z pneumo nie jest tak, że do roku 4 dawki, po roku trzy, po drugim roku dwie i potem jedna?

            Skomentuj


              Witam Tree
              a ile jest dawek meningo?po roku?i wiecie ile i za ile?ja malego zapisuje w marcu do przedszkola więc będzie miał 2,5 roku jak pójdzie we wrzesniu,więc choć jedno by sie przydało...ja szczepiłam na odrę-świnkę i różyczkę po roku mały dobrze zniósł .kilka dni po miał małą wysypkę
              Sylwia 9 latek
              Damianek 17 m-cy


              02.12.2008 - Damianek zrobil pierwszy kroczek

              Skomentuj


                Madzia do roku są 3 dawki w odstępie 6 tygodniowy i później po roku jest
                przypominająca.
                A po roku dawek jest 2, a po 2 latach jedna. Takie mam informacje.

                Co do Priorixu, niestety ja nie szczepiłam u nas była (MMR2) także nawet
                nie wiem ile kosztuje. Wiem tylko, że Priorix jest słabszy
                Julek: 10/3/2008

                Skomentuj

                •    
                     

                  Siluś niezależnie od wieku meningokoków jest jedna dawka i u nas
                  kosztuje 140zł. Cena pewnie się będzie wahać w granicach 10-20 zł w zależności od przychodzi/apteki
                  Julek: 10/3/2008

                  Skomentuj


                    ale słabszy w sensie, że gorszy?

                    Skomentuj


                      Madziu nie, nie. Chyba o czystość szczepionki chodzi.
                      Chociaż wiesz, ciężko się czegoś dowiedzieć na temat tych szczepień bo są
                      bardzo kontrowersyjne. Ciagle je powiązują z autyzmem itd. Dlatego najlepiej z pediatrą konsultować
                      Julek: 10/3/2008

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        hej
                        się tu wtrącę
                        mój misio nie był jeszcze szczepiony po roku na odrę świnkę różyczkę bo od marca nie ma szczepionki MMR nigdzie u nas i w przychodni każą czekać
                        ale mnie to niepokoi takie długie czekanie
                        dziś mi polecono w aptece Priorix cena ok.75 zł
                        ale mam się skonsultować z pediatra na ten temat
                        Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                        Skomentuj


                          ja jeszcze nad tą nie dyskutowałam, mamy jeszcze 4-5 miesięcy, ale gdzieś wyczytałam, że właśnie Priorix jest lepiej oczyszczony, teraz koleżanka tez mi napisała, że będzie tą szczepić, tylko że nie wszędzie ją mają i jest płatna.

                          Skomentuj


                            Hello Pinki
                            dziewczyny wy rozmawiacie teraz o tych skojarzonych tak?bo ja miałam normalną i nic nie płaciłam i maly zniósł b.dobrze

                            co do autyzmu to przed chwila wyczytałam w internecie -kobieta pisała że szczepionki na meningokoki wywołuja autyzmchyba ona cos pokręciła a cos wiecie na ten temat?
                            Sylwia 9 latek
                            Damianek 17 m-cy


                            02.12.2008 - Damianek zrobil pierwszy kroczek

                            Skomentuj


                              a tak w ogóle to wszyscy lekarze twierdzą, że żadne szczepionki autyzmu nie wywołują i to tylko zbieg okoliczności, bo niby właśnie w tym czasie (okolice roku) diagnozuje się autyzm. i co o tym myśleć?

                              Skomentuj


                                Siluś ja nic nie wiem poza tym ja w to nie wierzę, moim zdaniem to
                                czysty zbieg okoliczności.
                                A ten Priorix to jest właśnie od tego samego producenta co szczepienia
                                skojarzone
                                Julek: 10/3/2008

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X