Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak duże były Wasze dzieci po porodzie ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    qmpela myślę że nie ma się czym martwić tylko cieszyc ze synek tak ladnie przybiera na wadze i dobrze sie rozwija. Tylko na początku jest tak intensywny wzrost dziecka. Moja córka jak sie urodziła wazyła 4220 dzis ma 14 miesiecy i wazy 9400 i tak jak ty obawialam sie że bedzie "wielkoludem" mimo że ja do duzych nie należę. wiec ciesz sie i zyczę wszystkiego dobrego


    JULA

    MAJA

    OLGA

    Skomentuj

    •    
         

      Napisane przez qmpela Pokaż wiadomość
      Michaś ważył 4020g, 58 cm długi. Teraz tak szybko rośnie i przybiera na wadze ze zaczynam sie już troche martwić czy to normalne ma 1,5 miesiąca i waży 5600g i 62 cm. Lekarz mówi ze jest nisamowicie silny, bo głowkę podnosi jak 3 miesięczny niemowlak i tak wyglada, nie jest otłuszczony, tylko wszystko ma duże, rączki, stópki a ja zaczynam myśleć ze kupiliśmy za maly wozek. Dodam, ze ani ja ani maż nie jestśmy wysocy, ja 162 cm, 58kg, mąż 174, chydy jak patyk!!!
      Marlena ważyła po urodzeniu3900g i miała 56cm długości.W wieku Twojego synka czyli kiedy miała 6 tyg wazyla juz 7 kg i miała 70 cm dł.Byłam też pelna obaw co za olbrzym z niej wyrośnie ale na szczęście wszystko się unormowało, teraz ma 2,5 roku waży 15 kg i ma 95 cm wzrostu czyli w normie.Dodam że karmiłam ją piersią 19 m.Pozdrawiam.


      Skomentuj


        Napisane przez anna31 Pokaż wiadomość
        Marlena ważyła po urodzeniu3900g i miała 56cm długości.W wieku Twojego synka czyli kiedy miała 6 tyg wazyla juz 7 kg i miała 70 cm dł.Byłam też pelna obaw co za olbrzym z niej wyrośnie ale na szczęście wszystko się unormowało, teraz ma 2,5 roku waży 15 kg i ma 95 cm wzrostu czyli w normie.Dodam że karmiłam ją piersią 19 m.Pozdrawiam.
        Z całym szacunkiem i podkreślam, że wcale Cię nie atakuję...ale chyba niezbyt możliwym jest to żeby niemowlę w 6 tyg urosło aż 14 cm (albo w szpitalu przy mierzeniu położna się pomyliła). Tak z czystej ciekawości: co na to lekarza powiedział?
        Qmpela
        Mój synek też miał podobne wymiary (4.255kg i 56cm) przy urodzeniu kiedy miał 2 tyg. ważył już prawie 5kg. po kolejnych 2 5.560kg, ( w sumie miał wtedy niecały miesiąc). Mi położna powiedziała, że dzidzia z większą wagą urodzeniową mają prawo jeszcze przez jakiś czas być większe od pozostałych rówieśników. Teraz synek ma 2 lata i 3 miesiące i mieści się w normach dodam że waży 14kg i ma 94cm
        Last edited by dotty; 12-08-2009, 13:19.

        Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

        Różności do postów
        GALERIA OLAFKA

        Skomentuj


          [QUOTE=dotty;102062]Z całym szacunkiem i podkreślam, że wcale Cię nie atakuję...ale chyba niezbyt możliwym jest to żeby niemowlę w 6 tyg urosło aż 14 cm (albo w szpitalu przy mierzeniu położna się pomyliła). Tak z czystej ciekawości: co na to lekarza powiedział?
          Ja myślę że połozna się pomylila jak mierzyla małą po porodzie bo od razu córeczka była duża że niemieścila się w szpitalny rożek.Gołym okiem bylo widać że jest dużym dzieckiem miala napewno z 60 cm,ale w książeczce ma napisane 56.
          Jak skończyla 3 m ważyla 8,5 byłam z nią u pediatry to ta stwierdziła że wszystko jest w porządku,w 8 m miala robione badania w kierunku cukrzycy i niedoczynności tarczycy ale nic nie wykazaly.


          Skomentuj


            Moja Córeczka Mierzyła 60cm A Ważyła 4200marta Jest Od Urodzenia Bardzo Pogodnym Wesołym Dzieckiem A Ja Jestem Szczesliwą Mamą

            Skomentuj


              Napisane przez anna31 Pokaż wiadomość
              Ja myślę że połozna się pomylila jak mierzyla małą po porodzie bo od razu córeczka była duża że niemieścila się w szpitalny rożek.Gołym okiem bylo widać że jest dużym dzieckiem miala napewno z 60 cm,ale w książeczce ma napisane 56.
              Jak skończyla 3 m ważyla 8,5 byłam z nią u pediatry to ta stwierdziła że wszystko jest w porządku,w 8 m miala robione badania w kierunku cukrzycy i niedoczynności tarczycy ale nic nie wykazaly.
              Aha, tak też myślałam Poza tym zaintrygowała mnie tylko kwestia długości, bo to że maluch czasem bardzo szybko przybiera na wadze zwłaszcza w pierwszych miesiącach, to się zdarza bardzo często Dzięki za odp

              Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

              Różności do postów
              GALERIA OLAFKA

              Skomentuj


                Napisane przez dotty Pokaż wiadomość
                Z całym szacunkiem i podkreślam, że wcale Cię nie atakuję...ale chyba niezbyt możliwym jest to żeby niemowlę w 6 tyg urosło aż 14 cm (albo w szpitalu przy mierzeniu położna się pomyliła). Tak z czystej ciekawości: co na to lekarza powiedział?
                pewnie, że pomyłka
                mi położna tłumaczyła że to nie taka prosta sprawa zmierzyć maleńkie dzieciątko...
                mój TuTu o 14 cm wydłużył sie w ciągu 3,5 miesiąca i pytałam lekarza czy to normalne i powiedział że owszem zdarza sie i teraz wyhamuje, a "wzrost" prawdopodobnie ma po ojcu dwumetrowcu

                Skomentuj

                •    
                     

                  mOj Mati wazyl 3450 i mierzyl 52 cm urodzil sie dwa tyg przed terminem wiec pewnie by podrosl jeszcze
                  Mateuszek ur 09.06.09 o godz 15.29 3480 gr 52 cm

                  http://mamaczytata.pl/pokaz/7734/mateuszek







                  Skomentuj


                    Napisane przez sikornik Pokaż wiadomość
                    pewnie, że pomyłka
                    mi położna tłumaczyła że to nie taka prosta sprawa zmierzyć maleńkie dzieciątko...
                    mój TuTu o 14 cm wydłużył sie w ciągu 3,5 miesiąca i pytałam lekarza czy to normalne i powiedział że owszem zdarza sie i teraz wyhamuje, a "wzrost" prawdopodobnie ma po ojcu dwumetrowcu
                    Ach to prawda, że trudno sprawdzić ile noworodek mierzy, dlatego w większości szpitali w UK zrezygnowano z mierzenia niemowląt zaraz po porodzie. Ja sama się nie dziwię, noworodki przecież nie od razu mają postawę w pełni wyprostowaną
                    Last edited by dotty; 12-08-2009, 20:51.

                    Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

                    Różności do postów
                    GALERIA OLAFKA

                    Skomentuj


                      dla mnie jeszcze większym debilizmem są te całe siatki centylowe - przecież w praktyce dzieci są tak bardzo różne i tak odmiennie sie rozwijają

                      na początku tak sie przejmowałam co moje dziecie tak szybko tyje i tak dużo je
                      a z drugiej strony jest tak szczuplutki w pasie i nóżkach że wagowo niby odpowiednie Pampki mu z dupska zjeżdżają i siusiu leci po nóżce

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Gabrysia 3330 g i 54 cm..
                        Maksio 3830 g i 57 cm..

                        Jak patrze na zdjecia córci jak była malutka i porównuje z Maksiem to on jest od niej duuuuzo wiekszy ;-)


                        Skomentuj


                          Mój Filipek ważył 2970 i 50 cm .

                          Skomentuj


                            Skomentuj


                              Natalka miała 50,5 cm i ważyła 3460 gram

                              Skomentuj


                                Kacperek waga 3030, wzrost 51cm
                                nasz synek ważył z nas najwiecej bo moja waga urodzeniowa to 2200 przy 48cm, a mąż 2400 wzrost 61cm

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X