Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Imiona dzieci

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • ja-mamusia
    replied
    Odp: Imiona dla dziewczynek

    My mamy Elenę... skad takie imie? jakos w necie zobaczyla i przypadlo nam do gustu, chcielismy cos innego niz kasia, ola, ania itp
    wybor imienia nie jest wcale trudny... zrob liste co podoba sie Tobie a co tatusiowi i wybierzcie, a poza tym najlepiej to miec kilka w zapasie i jak dzidzia sie pojawi na swiecie to bedziesz wiedziala... np moi znajomi chcieli roksane, ale jak mala sie urodzila to jej mamie nie moglo to przejsc przez gardlo gdy na mnia patrzyla i zostala alicja

    a co do dopasowywania imion do osob, my tak mielismy przy wyborze imienia dla synka

    Leave a comment:

  •    
       

  • ezol
    replied
    Odp: Imiona dla dziewczynek

    Przypomniałaś mi historię mojego imienia.

    Jestem Elżbieta Anna a miało być Anna Elżbieta, bo tak chciała Mama, ale Tatuś pojechał do urzędu i postawił na swoim a Elunia w szkole musiała znosić przezwiska typu "Elaka patelka"

    Leave a comment:


  • koliberek71
    replied
    Odp: Imiona dla dziewczynek

    Anna -fantastycznie-piękne imie ale u mnie jest juz zarezerwowane-moja siostra jest Anna Elżbieta, a ja Elżbieta Anna....moi rodzice mieli jakaś obsesje na punkcie tych imion

    Leave a comment:


  • Myssia
    replied
    Odp: Imię dla chłopca

    My w najbliższej przyszłości nie planujemy rodzeństwa dla Igusi, ale jeśli już by się zdarzyło i byłby to chłopak, to chciałabym, aby miał na imię Filip. Bardzo podoba mi się to imię.

    Leave a comment:


  • Myssia
    replied
    Odp: Imiona dla dziewczynek

    Fakt, imię ładne, ale jak dla mnie bardzo pospolite. Na każdym kroku spotykam się z tym imieniem.

    Leave a comment:


  • J-IKA
    replied
    Odp: Imię dla chłopca

    Nasi synowie: starszy Adam, a młodszy Jan wybieranie.... jeszcze zanim płeć poznaliśmy to już mieliśmy obstawione typy i za każdym razem dla chłopca było bez problemu, a dla dziewczynki jakoś nic nie mogliśmy ustalić. Przy Adasiu siedziałam w necie i czytałam imiona z listy i po kolei akceptowaliśmy albo od razu odrzucaliśmy. Z tych zaakceptowanych później po prostu padło na Adasia
    Natomiast przy Jasiu to była chwila - mąż powiedział "a może Jan", a ja na to - świetny pomysł ! i tak kilkanaście dni później na Usg okazało sie , że faktycznie będzie chłopak Fakt, że mąż ma swój ukochany motor marki JUNAK, na którego pieszczotliwie od zawsze mówi JAN, więc teraz musi uważać, żeby motoru nie nazywać tak jak synka dla dziewczynki chciałam Zosia, ale jak widać samych chłopaków mamy póki co... i chyba tak zostanie.

    Koliberek71 - genialne !!! Mój mąż też jest zapalonym fanem żużla, ale jakoś na to nie wpadł żeby stamtąd wziąć przykład

    Leave a comment:


  • ezol
    replied
    Odp: Imiona dla dziewczynek

    Chciałabym, aby moja córeczka, o ile to będzie dziewczynka, miała na imię Ania. Może dlatego, że każda wersja tego imienia jest ładna: Anna, Ania, Anulka.

    Leave a comment:

  •    
       

  • koliberek71
    replied
    Odp: Imię dla chłopca

    Syna -to nazywał mąz.dlugo mu to wybieranie zajeło fakt bo do końca był bidulek bezimienny.Jak się urodził to wołalam na niego Misiu bo był taki misiowaty pampuszek.Urodzil się w kwietniu ale nam w szpitalu dlugo zeszło i wrociliśmy do domku w maju.I dalej nic...az pewnego dnia...moj maz zmienial kartke w swoim kalendarzu z żużlowcami i na maj przypadał Grzegorz Rępala i właśnie w tedy mąz dostał olśnienia...poszedl do urzędu nadal synowi imie...Grzegorz Andrzej(po dziadku)to Andrzej.
    Attached Files

    Leave a comment:


  • koliberek71
    replied
    Odp: Imiona dla dziewczynek

    Witam- ja moje laseczki nazywałam bo takie miałam przeczucie-starsza Monika bo zawsze juz od najmłodszych lat wszystkie lalki to były Izy i Moniki.Fakt Iza juz nie bo byla taka jedna wredna i zle się kojarzy,ale Monika (wszystkie znam fajne i uwielbiam to imie)No a z Olą(Aleksandrą )było inaczej tu głos miały dzieci Chciały bardzo Olcie i nie było wyproś.Ale sprawdziłam w wielkiej księdze imion i w astrologi jak to z tą moją Olką.Okazalo się ze imie super trafione dla dziewczynki ze stycznia i jak do tej pory-astrologiczna przepowiednia się sprawdza i pasuje jak ulał.
    Attached Files

    Leave a comment:


  • Myssia
    replied
    Odp: Imiona dla dziewczynek

    Ezol, ja bardzo szybko wybrałam imię dla córeczki. I też kierowałam się tym,że jak np. znam Milenę, która jest fałszywa i wredna, to na pewno dziecku nie dam tak na imię.

    Moja córka ma na imię Iga. Będąc w ciąży myślałam jeszcze nad innym imieniem, ale w końcu została Igusia.

    A jakie imiona Tobie się podobają?

    Leave a comment:

  •    
       

  • ezol
    replied
    Imię dla chłopca

    Zaczęłam zastanawiać się nad tym jak nazwać moje dziecko (jeszcze nie wiem czy to będzie córeczka czy syn) i stwierdzam, że podobają mi się imiona tzw. starodawne jak Jaś, Staś, Zosia. Problem w tym, że mój mąż mówi nie! i podaje swoje typy np. Paulina - mam w rodzinie już 3 i Paweł jak mój brat
    Jak mogę przekonać go do mojego wyboru?
    Jak u Was wyglądało wybieranie imion?

    Leave a comment:


  • ezol
    replied
    Imiona dla dziewczynek

    Dziewczyny, czy wybór imion dla dziecka jest taki trudny? Czy wiedziałyście jakie imię będzie nosiło wasze dziecko czy wybierałyście na ostatnią chwilę?
    Ja zaczęłam się zastanawiać i złapałam się na tym, że dane imię przyporządkowuje do osób, które znam np. Kasia - sympatyczna i miła myszka, Ola zadziorna a Kinga wredna. Czy to normalne?

    P.S. Jak mają na imię Wasze dziewczynki?

    Leave a comment:


  • koliberek71
    replied
    Odp: Imiona dzieci

    Monika-Maria ,Grzegorz-Andrzej,Aleksandra-Ewa Imiona moich dzieci nie są przypadkowe-wybierane według daty urodzenia, temperamentu, no i przede wszystkim mają pasować do nazwiska
    Last edited by koliberek71; 08-08-2011, 10:22.

    Leave a comment:


  • ja-mamusia
    replied
    Odp: Imiona dzieci

    Elena
    Igor

    Leave a comment:


  • Aino
    replied
    Odp: Imiona dzieci

    Filip :*

    Leave a comment:

       
Working...
X