Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Imiona dzieci

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Odp: Imię dla chłopca

    Nasi synowie: starszy Adam, a młodszy Jan wybieranie.... jeszcze zanim płeć poznaliśmy to już mieliśmy obstawione typy i za każdym razem dla chłopca było bez problemu, a dla dziewczynki jakoś nic nie mogliśmy ustalić. Przy Adasiu siedziałam w necie i czytałam imiona z listy i po kolei akceptowaliśmy albo od razu odrzucaliśmy. Z tych zaakceptowanych później po prostu padło na Adasia
    Natomiast przy Jasiu to była chwila - mąż powiedział "a może Jan", a ja na to - świetny pomysł ! i tak kilkanaście dni później na Usg okazało sie , że faktycznie będzie chłopak Fakt, że mąż ma swój ukochany motor marki JUNAK, na którego pieszczotliwie od zawsze mówi JAN, więc teraz musi uważać, żeby motoru nie nazywać tak jak synka dla dziewczynki chciałam Zosia, ale jak widać samych chłopaków mamy póki co... i chyba tak zostanie.

    Koliberek71 - genialne !!! Mój mąż też jest zapalonym fanem żużla, ale jakoś na to nie wpadł żeby stamtąd wziąć przykład

    Skomentuj

    •    
         

      Odp: Imiona dla dziewczynek

      Fakt, imię ładne, ale jak dla mnie bardzo pospolite. Na każdym kroku spotykam się z tym imieniem.

      Skomentuj


        Odp: Imię dla chłopca

        My w najbliższej przyszłości nie planujemy rodzeństwa dla Igusi, ale jeśli już by się zdarzyło i byłby to chłopak, to chciałabym, aby miał na imię Filip. Bardzo podoba mi się to imię.

        Skomentuj


          Odp: Imiona dla dziewczynek

          Anna -fantastycznie-piękne imie ale u mnie jest juz zarezerwowane-moja siostra jest Anna Elżbieta, a ja Elżbieta Anna....moi rodzice mieli jakaś obsesje na punkcie tych imion


          Skomentuj


            Odp: Imiona dla dziewczynek

            Przypomniałaś mi historię mojego imienia.

            Jestem Elżbieta Anna a miało być Anna Elżbieta, bo tak chciała Mama, ale Tatuś pojechał do urzędu i postawił na swoim a Elunia w szkole musiała znosić przezwiska typu "Elaka patelka"


            Skomentuj


              Odp: Imiona dla dziewczynek

              My mamy Elenę... skad takie imie? jakos w necie zobaczyla i przypadlo nam do gustu, chcielismy cos innego niz kasia, ola, ania itp
              wybor imienia nie jest wcale trudny... zrob liste co podoba sie Tobie a co tatusiowi i wybierzcie, a poza tym najlepiej to miec kilka w zapasie i jak dzidzia sie pojawi na swiecie to bedziesz wiedziala... np moi znajomi chcieli roksane, ale jak mala sie urodzila to jej mamie nie moglo to przejsc przez gardlo gdy na mnia patrzyla i zostala alicja

              a co do dopasowywania imion do osob, my tak mielismy przy wyborze imienia dla synka


              ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




              IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



              ---------------------------------------------------

              Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

              Skomentuj


                Odp: Imię dla chłopca

                u nas jest Igor, twarde, meskie imie i takie mialo byc... czemu igor? bo mial byc sebastian lub wiktor i zostal igor


                ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




                IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



                ---------------------------------------------------

                Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

                Skomentuj

                •    
                     

                  Odp: Imiona dla dziewczynek

                  U nas jest Iga początkowo miała być Julka, potem Dominika, ale zostaliśmy przy Idze
                  a Marcin z początku miał być Jasiem, potem Franiem, później jeszcze Stasiem, ale został Marcinkiem
                  Lista mam wrześniowych 2011 jest na stronie 17 klik



                  Skomentuj


                    Odp: Imię dla chłopca

                    Długo nie mogliśmy dojść do porozumienia w kwesti imienia, ale pod koniec ciąży wpadłam na pomysł i wybrałam kilka imion które na pewno mężowi by się nie spodobały i to jedno na którym mi zależało i wysłałam esmsa em do pracy on miał wybrać to które mu się podobało i za drugim razem wybrał Cyprian a jaki był dumny że to jego imię wygrało :-P





                    Skomentuj


                      Odp: Imię dla chłopca

                      Nie mam wprawdzie synka, ale zawsze podobało mi się imie Filipek, mam chrześnika Filipa i jeszcze dwóch sąsiadów Poza tym bardzo ładnie jest Mateusz albo Paweł.
                      Moja prawie dorosła córka


                      Moja wyrośnięta kruszynka

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Odp: Imiona dla dziewczynek

                        Ja mam Aleksandrę i Zuzannę
                        Przy Olce była ciekawa historia, najpierw byliśmy już praktycznie całkiem nastawieni na Dominikę, ale później sąsiad tym wdzięcznym imieniem nazwał swoją krowę Były kolejne długie obrady, w końcu stwierdziliśmy, że imię pierwszego dziecka powinno się zaczynać na pierwsza literę alfabetu- no i została nam Aleksandra.
                        Gdy byłam w ciąży z Zuzą, wszyscy byliśmy zgodnie, że imię powinno być tym razem na ostatnia literę- Zuzanna została przegłosowana.
                        Moja prawie dorosła córka


                        Moja wyrośnięta kruszynka

                        Skomentuj


                          Odp: Imiona dla dziewczynek

                          Ezol.. jest mi bardzo przyjemnie ze ktoś jeszcze ma tak jak ja na imie,w podstawówce byłam "elka chochelka" a potem to kukulka i tak mi zostało do dziś.Mieszkam na starych śmieciach i wciąż spotykam kumpli z lat mlodośći i nikt mi nie mowi per pani ani po imieniu tylko kukułka.
                          A co do imion to u ,nas jest bum na Maje jak Olka była chrzczona , to byly święta WN i było duzo chrztów a Maj bylo 6 a w tym jedna Maja Maja.To juz przesada.Moja przyjaciolka ma termin na grudzień i miał być syn Mieszko a okazało się ze będzie Maja.
                          Moim zdaniem imie musi pasowaś do nazwiska przede wszystkim-potem musi miec zdrobnienie bo do maluszka nie da się wołać jak na dorosłego a najlepiej jak pasuje do osoby ktora to imie nosi-magia imion -poczytaj o imionach na dany miesiąc dla dziecka-to się sprawdza.No i najpiekniejsze imiona są te proste i nasze rodzime(starodawne)ani dziecku ani sobie wstydu nie narobisz


                          Skomentuj


                            Odp: Imię dla chłopca

                            Mi się bardzo podoba Michał ,Jakub,Dominik....mam Grzenia lepsze to jak pomysł babci jedna chciala Wojtka(Wojtek bez portek) a druga pragnela Ireneusza i tak do mojego Grzenia wołam Miniek a on wie o co chodzi...


                            Skomentuj


                              Odp: Imiona dla dziewczynek

                              a ja mam Roksane i Milene!!! nigdy nie przywiazywałam jakos imion do znajomych czy kogos lubie czy nie i dla tego to imie. Roksana to było moje marzenie zeby moja corka miała tak na imie a ze sa blizniaczki to maz chciał Milene ja natomiast chciałam Kornelie (ale moze nic straconego)
                              <a<a

                              Skomentuj


                                Odp: Imię dla chłopca

                                oj moze w przyszłosci bedzie synus to chciała bym zeby był Marcel ale mojemu mezowi sie nie podoba wiec to sie jeszcze okaze.
                                <a<a

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X