Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rozszerzanie Diety

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #91
    Goplana widac dzieci nam zaczynaja dorastac i robia sie wybredne...moj tez nie zje juz wszystkiego Dajesz mleczko na kolacje i Kacperek spi do rana?Moj wytrabi 300 ml kaszy i punkt 7 rano jest alarm glodowy.
    Poldasek mi ostatnio slabo obiady je wiec chyba zaczne dawac mu cos konkretnego na kolacje.Rosnie bardzo dobrze 80,5 cm i 11.250 kg wnosi na wage wiec kurdupelkiem nie jest mizernym

    Skomentuj

    •    
         

      #92
      Moj zjada wieczorem 180 ml i kolejne papu ok 8 rano . Ale on od ok 3 m.z przesypial mi noce wiec jestem przyzwyczajona. Teraz nalesnik wozony jest w samochodziku ...

      Skomentuj


        #93
        To twoj synus chlopak z fantazja jest Usmialam sie z tego nalesnika
        Moj tez ladnie spi odkad nie jest przy cycu,owszem zdarzaja sie sporadyczne pobudki (zabki itp)ale generalnie jest ok.

        Skomentuj


          #94
          mi sie zawsze wydaje,że na kolacje Milenka zjada za mało (ale może mi sie tak wyddaje) bo je 19-20h grysik a snaidanie dopiero o 7-8a wody na grysik jest ok.150ml

          Skomentuj


            #95
            U nas jest tak

            5-6 150 ml mleka z kleikiem (choć dzisiaj wstał dopiero o 7.30)
            9- kanapki - z wędliną, serkiem żółtym, czasami z topionym, twarogiem i szczypiorkiem, parówka, tuńczyk, makrelkę wędzoną, jajko na twardo, jajecznicę, omlet (pierwszy raz wczoraj jadł)
            12 - drugie śniadanko - kaszka.
            15 - obiad, albo zupka albo danie drugie. Dwóch nigdy nie zjadł (bo w niedzielę zawsze są dwa)
            17-18-deser, to zależy co zrobię, kisiel, budyń, owoc ze słoiczka, świeży owoc, daję również owoce z kompotu (ostatnio hitem są gruszki), ryż z jabłkiem i cynamonem. Jakiś słodycz (ciastka kruche, czasami Kinder czekoladkę, chrupki kukurydziane, albo rurki kruche)
            20-21 - 150 ml mleka z kaszą manną.

            Zazwyczaj spał do 5-6 ale dzisiaj wstał dopiero o 7.30 więc z czegoś trzeba będzie rezygnować. Nie wiem...

            No i do picia wodę, ale czasami dostanie też sok. Wczoraj np pił chyba od 2 czy 3 tygodni.

            Aha... no i oczywiście jak jesteśmy gdzieś na podwórku to też coś skubnie, to paluszek to chrupek czy ciacho
            Julek: 10/3/2008

            Skomentuj


              #96
              tree dużo twój syncio ma posiłków
              może wyklucz jakiś do południa??

              Skomentuj


                #97

                Skomentuj

                •    
                     

                  #98
                  Tree a jaki budyn i kisiel robisz ? Taki z "tytki" ?

                  Skomentuj


                    #99
                    Gopi kisiel i budyń z tytki Ale budyń robię na mleku Candia. Raz robiłam na krowim ale wysyp na ciele się pojawił więc, robie na tym płynnym modyfikowanym. Ale w przyszłym miesiącu znów spróbuję na krowim.

                    Froch noo właśnie ja zacznie wstawać około 7 to zrezygnuję z jednego posiłku tego do południa. Tylko nie wiem czy kanapki przenieść na wieczór czy kaszkę.
                    Czy np dawać kaszkę co drugi dzień na zmianę z kanapkami ?? Chyba tak będę robić. Ale to się okaże jutro
                    Julek: 10/3/2008

                    Skomentuj


                      tree ladnie wcina twoj synek
                      Goplanaco to jest mleczna kanapka?Czy to taka buleczka slodka czy masz moze na mysli Milchschnitte kinder'a? mam nadzieje ze nie to drugie bo w Niemczech zabroniono podawania tego dzieciom,w kremie sa sladowe ilosci alkoholu bo jest robiony na likierze.
                      Dajecie dzieciaczkom dzemy albo konfitury do pieczywa czy do kaszek?

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Dotka On je często ale niewiele, np zje połówkę kanapki (rzadko zje całą), kaszki je 150-180ml. Obiad zje w zależności co jest. Przed chwilą go nakarmiłam, to zjadł ... 80ml mleka z kaszą manną.
                        Także on naprawdę je nie wiele
                        Julek: 10/3/2008

                        Skomentuj


                          Tree to taka slodka bulka ( jakby w ksztalcie tosta )z nadzieniem na calej dlugosci - u nas w cukierni nazywa sie to mleczna kanapeczka. Ja poki co nie daje mu zwyklego mleka i pochodnych bo mi go po serkach wysypalo

                          Skomentuj


                            U nas to wyglada tak mniej wiecej
                            7-8 ok 180 ml mleka nestle junior waniliowe z kleikiem ryzowym
                            ok 9 dojada z nami sniadanie np kawalek chlebka,parówki czy co tam jemy

                            do obiadu jakaś chrupka,biszkopt,czy jogurt
                            ok 14-15 obiad zawsze jedno danie zupki troszkę czy inne uwielbia pierogi ,ogólnie na obiad je raczej mało

                            17 - danio lub ciacho,chrupki,no chyba ze nie ma ochoty jak jest póżniej to robie mu kolacje np jajecznicę

                            po kąpieli nie chce mi nic jeśc tylko pije

                            spi do rana ,czasem w nocy jeszcze pije (do picia zawsze herbatka owocowa ,rzadko sok)

                            codziennie swiezy owoc
                            tak to wyglada choc są odstępstwa od reguły
                            Sylwia 9 latek
                            Damianek 17 m-cy


                            02.12.2008 - Damianek zrobil pierwszy kroczek

                            Skomentuj


                              Nasz jadłospis

                              Pobudka ok 8, czasem 9. Zawsze po spaniu małej chce się pić, więc już tradycyjnie ma naszykowany na przewijaku, koło łóżeczka niekapek z soczkiem, lub herbatką. Od tego zaczyna dzień. Następnie śniadanie i tu podajemy: różne kaszki, np owsiankę; mannę; z ziarnami i kakao itp, do tego kromka chleba z masłem, lub miodem, lub biszkopt paluch, kanapki z: dzemem (własnej roboty); wędlinką; serkiem zółtym; z serkiem topionym; z pasztetem; z pastami własnej roboty ( robię jej jajeczną ze szczypiorkiem, albo rybną, albo pomidorową); z serem białym, żeby nie spadał z kanapki bełtam go trochę ze śmietaną, poza kanapkami je ryż na mleku z owocami (czasem ma kupny bo bardzo lubi waniliowy, lub z czekoladą); jemy też jogurty naturalne i owocowe; a także czasem serki homogenizowane. Robię jej budyń z torebki, bo nie umiem sama (zrobiłam raz ale nie wyszedł); kisielki robie sama z jabłek, lub owoców ze słoików, które sama kładłam w zeszłym roku (np na naszych wiejskich truskawkach); czasem smażę naleśniki (bardzo lubi), lub banana w cieście naleśnikowym (uwielbia); czasem robię własne wynalazki, np twaróg wiejski wdrabiam do jogurtu naturalnego danone, bo jest lekko słodki, w ten sposób wiem że Viki zje więcej serka niż na kanapce, jemy też twarożek ze śmietaną, szczypiorkiem i rzodkiewką, lubi też zielone ogórki, mamy w jadłospisie oczywiście jajecznice (jedyna postać jajka jaką mała toleruje, na twardo niestety nie tknie (chyba że z majonezem! a tak jej oczywiście nie podaje - to był eksperyment); czasem, ale naprawdę od święta robię jej parówki na ciepło (jak na złość jej ulubione danie), choć częściej po prostu kupuje chudą szynkę i daje jej plaster do rączki.
                              O 11:00 / 11:30 je drugi posiłek, jeśli obiadek ma z dwóch dań, to wtedy jest to zupka, jeśli obiad jednodaniowy - to drugie śniadanie, przykładowo jeśli na pierwsze jadła kaszkę, to na drugie dostaje kanapki. Następnie niemal zawsze idziemy na spacer (tak było całą zimę) i o 14 przychodzimy na spanko, przed którym Viki wypija 240ml mleka. Po spaniu obiad. Tu jest od groma kombinacji, najbardziej Viktoria lubi rybę pieczoną (np Tilapie filetowaną) z warzywami na parze. Nadal też daję jej słoiczki, często jedno danie je ze słoiczka, a drugie sama gotuję. Ok 18:00 - 18:30 je deserek, jakiś owoc, chrupki, ciasteczka dla dzieci itp. O 20 jest kolacja. Czasem kaszka na dobranoc, czasem kanapki, bardzo lubi też takie gotowe przysmaki na dobranoc z Hippa: waniliowe, z biszkoptami, lub jabłko-gruszka. O 20:30 kąpiel i o 21 spanko. Przed snem Viki pije w zależności od tego jak obfitą kolacje zjadła, albo czystą wodę, albo 150ml mleka.
                              Last edited by Lullaby; 03-05-2009, 15:43.


                              Skomentuj


                                Jadłospis dla półroczniaka

                                Dziewczyny! Proszę o przepisy dla półroczniaka

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X