Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rozszerzanie Diety

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    FamilyTree kurde faktycznie, toz ona z mlekiem, wlasnie wczoraj obadalam i zadzwonilam do swojej lekarki to kazala kupic albo kukurydziana albo ryzowa. To wzielam ta ryzowa zobaczymy dzis czy jej posmakuje. Potem kupie jej z jakims smakiem, narazie wzielam bez smakowa.
    a co do smoczka to tez wczoraj kupilam tak jak Wiola_K_84 waska buteleczke i 2 smoczki do kaszki Najpierw kupilam same smoczki bo myslalam, ze do moich butelek beda pasowac (lovi) a tu zonk to musialam wczoraj pojechac po byle jaka waska butelke z canpolu, smoczek z butelki hop siup do kosza (bo moja lala przyzwyczajona juz do jednego ksztaltu) a kupiony do butelki.
    Tak tylko sie zastanawiam, bo na opakowaniu pisze dodac do mleka (160) 5 lyzeczek ale to bedzie bardzo geste, a ja chce ja pokarmic przez butle. Lekarz zalecila do 150 dodac 1-2 wiec pojde jej sladem , w sumie to i tak najpierw musze z lyzeczki pokarmic troszke, zobaczyc jak jej posmakuje, a po jakims moze tygodniu juz cala butle dawac na noc.

    a co do posilkow mojej Lalki to mamy od 3 dni taki mniej wiecej:
    * 6-7 mleko
    * 9-zupka
    * 10-mleko
    *13-mleko
    *15-obiadek
    *16-mleko
    *18 deserek lub soczek (ten przecierowy)
    *19-20 -mleko (teraz bedzie mleko z kaszka)

    oczywiscie w miedzyczasie herbatka np po zupce czy obiadku. Narazie ilosc zupki, obiadku czy deserku jest mala, wiadomo.Potem jak bedzie wiecej jadla to zamienimy zamiast mleka. Mleko ma na 150 robione ale nie zawsze zje tyle (90-120 najczesciej). No i oczywiscie w nocy tez cos tam jeszcze zje, dlatego mam nadzieje, ze po mleku z kaszka nie bede musiala juz do niej wstawac i zje dopiero po 6
    Last edited by insoomnia; 11-06-2009, 09:43.

    Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)

    Skomentuj

    •    
         

      Insoomnia czy nie za dużo nowości jak na wiek Twojej córci ja to wszystko wprowadzałam dopiero w 6 m. A co do kaszek to rzeczywiscie odpadają te mleczne a bezmlecznych jest mały wybór. Moja mała była na Bebilonie Pepti i podawałam jej te bezmleczne kaszki ale łyżeczką na początku jej smakowaly ale potem jak zaczęla bardzo szybko przybierać na wadze to zaczęłam mieszać je z kleikiem ryżowym bo sama kaszka jest bardzo słodka to niechciała jej już jeść.
      Ja bym uważała z tymi ryżowymi kaszkami bo powodują zaparcia.Aha jeszcze musisz zwracać uwagę na etykietki na słoiczkach bo te gotowe dania bardzo często zawierają mleko lub masło.
      Last edited by anna31; 11-06-2009, 10:13.


      Skomentuj


        anna31 owoce to dla niej nie nowosc, juz w 3 miesiacu dostawala zeskrobane jabluszko, potem w 3,5 banana, teraz zaczelam dawac sloiczki, kilka malych lyzeczek. Wiec z deserkami i soczkami to jest okej, a jesli chodzi o dania to marchewke i ziemniaczka je ze sloiczka jak narazie. Wiem, wiem zeby patrzec na etykiety ale malo ktore danie czy deser przeznaczone dla dziecka w 4 miesiacu zawiera maslo czy mleko (przynajmniej z tych co kupywalam to zadne).
        No a z kaszka to dzis przeboj mialysmy, dodalam do nutramigenu (150) 2 lyzeczki tej kaszki ryzowej.. rzecz polegala na tym ze butelka i smoczek byly juz inne niz dotychczas i.. zonk, rozwyla sie i nic nie zjadla hehehe
        Ale przelalam to mleko do jej "starej butelki" i zjadla za jednym zamachem i az zasnela jak susel zobaczymy co bedzie dalej, o ktorej mi krolewna sie obudzi na jedzenie. Tak jak zawsze to powinna po 22 sie juz krecic albo obudzic..
        Co do kaszek to tak pomyslalam, ze kupie moze jeszcze jedna kukurydziana bezsmakowa i bede jej podawac na zmiane (?) jak myslicie?

        Update:
        No i karmienie kaszka ryzowa zakonczylo sie katastrofa.. wszystko zwymiotowala,kupilam wiec kleik ryzowy i je go i przez butelke i na gesto z lyzeczki.
        A co do sloiczkow to Lala je juz wszystkie smaki z roznych firm (te po 4 miesiacu oczywiscie). No ale oczywiscie znajdzie sie jeden ktory jej ciezko idzie zjesc :P ..ze szpinakiem ale to chyba kazde dziecko nie chce tego jesc.
        Last edited by insoomnia; 20-06-2009, 09:07.

        Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)

        Skomentuj


          Ja robilam podobnie,maly czesto mial zaparcia jak mial prawie 3 m-ce lekarka kazala podc soczek zjabluszka jednego dnia lyzeczke drugiego dwie nic zlego sie niedzialo wrecz przeciwnie mlody zaczol normalnie sie zalatwiaci byl zadowolony.Poszlam za ciosem gotowalam albo pieklam mu jabluszko balam sie dac surowe i zaczelam robic zupki z jednego skladnika po tygodniu kolejny itd.dodam ze karmilam wylacznie piersia jedyny problem jaki mialam to mlody mial wstret do butli i mleka modyfikowanego a w 9 miesiacy przestalam go karmic dlugo z nim walczylam ale udalo sie do tej pory pije mleko tylko rano po przebudzeniu i niech mu bedzie,ale nigdy nie bylo problemu z lyzka dzibka otwiera na cala szerokosc)








          Skomentuj


            wusiaa84 ja mojej Madzi na początku dosypywałam kaszkę do mleka i podawałam przez smoczek trójprzepływowy, też musiałam uważać na nowe rzeczy, ale po jakiś 3 dniach zrobiłam kaszkę wg. przepisu i o dzwo zjadła całą porcję (miała 5 mies.)


            Skomentuj


              Ja dawałam mojemu Olusiowi już normalnie słoiczki wcześniej skonsultowałam się pediatrą
              http://www.mamacafe.pl/forum/gallery...p?i=13660&c=46

              Prosimy bardzo o ocenę zdjęcia i o głosik

              Skomentuj


                Hej co wprowadzić jako pierwszy stały posiłek ??

                Moj synek ma ponad siedem miesięcy i nadal go karmię piersią. Mam zamiar karmić go do roku czasu. Po 6 miesiącu zaczełam dopiero wprowadzać nowe smaki ale najbardziej smakują mu kaszki mleczno-ryżowe i oczywiście deserki czyli praktycznie wszystko co słodkie Ale daje mu posmakować oczywiście wszystkiego i normalne dania dla dzieci też. Je bo je. Co polecacie na normaln posilek aby w prowadzić??

                Skomentuj

                •    
                     

                  Ja od wczoraj daję córci po pierwszym rannym karmieniu owoce w słoiczku: jabłko z marchewką, a na obiadek słoiczek zupkę marchwiową z ryżem. Mała się strasznie krzywi jak je, ale je dzielnie. jada ok. 4 łyzeczek. Po jakim czasie mogę kupić jej zupkę o nowym smaku?



                  Skomentuj


                    wiola ja bym poczekała tydzień

                    Skomentuj


                      Witajcie ! Co zrobic, gdy ponad półtoraroczny brzdąc nie bardzo chce jeśc? Mleko tak , ale gdy śpi i jest bardzo głodna (Nutramigen). W dzień najlepiej parówki (cielęce lub drobiowe), wędlinka i sucha bułka. Chlebek nie pasi, tym bardziej z maslem. Poza tym nie jada kaszek, bo nie lubi. Ma skazę białkową, więc jogurty, serki odpadają. Jada zupy, jak ma dobry dzień, no i ziemniaki. Czasem pół jajka, mięska. Ryby tak, ale pstrąga! Z owoców jablko, banan i czasami białe winogrono. Pije soczki (rozwadniane, bo samych nie chce), herbatki dla dzieci nie bardzo. Woda tak, ale nie zawsze. Dostaje też herbatniki bądź biszkopty. Uwielbia wafle do lodów. Ale na dobrą sprawę nie jest to nic sensownego. Łapałam się różnych sposobów podawania jedzenia. Ogólnie nie jest źle, ale mogło by byc lepiej. Proszę o odpowiedzi

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        LUSIA moim zdaniem Twoje dziecko ma prawidłowa dietę zwłaszcza że ma skazę białkową tylko jedno mnie zastanowiło dlaczego chcesz małej podawać chleb z masłem skoro uczulona jest na białko?
                        Moją córcię przestałam karmić piersią w wieku 19 m i tez zaczęłam jej podawać mleko zastępcze w tym przypadku Bebilon Pepti którego piła bardzo malo bo około 300 ml dziennie,wtedy jadła też to samo co Twoja tylko parówek i ryb jej nie podawalam.Prawidłowo przybierała na wadze nie brakowało jej witamin i mikroelementów.Teraz ma 2,5 roku i po skazie niema śladu zaczynam podawać jej nabiał do którego zaczyna się powoli przyzwyczajać.


                        Skomentuj


                          Napisane przez moniat26 Pokaż wiadomość
                          Moj synek ma ponad siedem miesięcy i nadal go karmię piersią. Mam zamiar karmić go do roku czasu. Po 6 miesiącu zaczełam dopiero wprowadzać nowe smaki ale najbardziej smakują mu kaszki mleczno-ryżowe i oczywiście deserki czyli praktycznie wszystko co słodkie Ale daje mu posmakować oczywiście wszystkiego i normalne dania dla dzieci też. Je bo je. Co polecacie na normaln posilek aby w prowadzić??
                          myślę że czas na zupki jak chcesz to te ze słoiczka a jak masz czas i możliwości to sama gotuj
                          KRYSTIAN ur.08.08.2000 KONRADEK ur.23.02.2009

                          Skomentuj


                            Napisane przez anna31 Pokaż wiadomość
                            LUSIA moim zdaniem Twoje dziecko ma prawidłowa dietę zwłaszcza że ma skazę białkową tylko jedno mnie zastanowiło dlaczego chcesz małej podawać chleb z masłem skoro uczulona jest na białko?
                            Moją córcię przestałam karmić piersią w wieku 19 m i tez zaczęłam jej podawać mleko zastępcze w tym przypadku Bebilon Pepti którego piła bardzo malo bo około 300 ml dziennie,wtedy jadła też to samo co Twoja tylko parówek i ryb jej nie podawalam.Prawidłowo przybierała na wadze nie brakowało jej witamin i mikroelementów.Teraz ma 2,5 roku i po skazie niema śladu zaczynam podawać jej nabiał do którego zaczyna się powoli przyzwyczajać.
                            Dziękuję za odpowiedź. Trochę się uspokoiłam, bo ja mam chyba jakąś paranoję na temat jedzenia. A masełko to nie takie prawdziwe, tylko zwykła margaryna do smarowania pieczywa, zeby tak na sucho nie jadła. Mam nadzieję, że moja Marysia tak jak i Twój skarb, pozbędzie się skazy. Pozdrawiam

                            Skomentuj


                              Odp: Rozszerzanie Diety

                              Witam, moja córka w ogóle nie chciała jeść kaszek zupek specjalnie przeznaczonych dla dzieci wiec przecierałam jej obiadki domowe wiadomo ze nie dawałam jej na raz zbyt dużo żeby jej nie zaszkodziły ale pomału zasmakowała się w normalnym obiadku zaczęłam od lekko strawnych obiadków

                              Pozdrawiam






                              Skomentuj


                                Odp: Rozszerzanie Diety

                                Mam dwójkę wnuków w wieku 7 lat oraz 7 miesięcy. Mój 7-letni wnuczek,który w zasadzie je wszystko -bardzo lubi jogurty. Początkowo kupowałam mu te, przeznaczone dla dzieci. Jednak pewnego dnia spróbował ZOTT NATURAL z dodatkami. Od tej pory kupuję mu różne warianty, szczególnie z musli. Zauważyłam, że poprawiło mu się trawienie/ z tym miał problemy/,jogurt jest kremowy, gęsty i naturalnie smaczny. Moja 7-miesięczna wnuczka za jakiś krótki czas też go spróbuje i powoli rozszerzeniem diety przyzwyczajać ją będę do naturalnego smaku jogurtu.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X