Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rocznik 2008

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ewpaw to widzę, że Wam też zapowiada się miły czas spędzany z Rodzinką...Fajnie

    Skomentuj

    •    
         

      Agaciade na jakim mleku robisz kaszkę? Na swoim? Bo ja tak myślałam, że może rano zamiast drugiego cyca podawać Agatce kaszkę, ale na swoim mleku, bo inaczej cycek mi pęknie

      Skomentuj


        kompocik był z jabłuszek, obrałam kilka, dolałam wody i gotowałam przez dłuższy czas (nie pamiętam ile), można dodać też inne owoce, np gruszki. Ja miałam bardzo dużo jabłek więc chciałam je wykorzystać.

        Skomentuj


          Ja podaję Kubie kaszki na mleku modyfikowanym, ale słyszałam,że jeśli tylko masz taką możliwość to spokojnie możesz kaszkę podawać na swoim mlesiu

          Skomentuj


            Ewpaw, ale nie dodawałaś do owoców cukru?

            Skomentuj


              no jak wrócę ze Szczecina to chyba zacznę tak robić tylko zastanawiam się czy oby napewno, bo Agatka jest małą kluseczką i nie wiem czy to dla niej dobrze to co teraz je to narazie chyba wystarcza, rozwija się prawidłowo, jest bardzo szczęśliwym dzieckiem, przesypia całe noce, więc nie wiem. Jak wrócę to porozmawiam jeszcze z panią dr

              Skomentuj


                nie dawałam cukru i Agatce i mężowi smakowało, ale ja jak piłam to musiałam sobie dosłodzić ja uwielbiam słodkie

                Skomentuj

                •    
                     

                  Ewpaw - pewnie, że najlepiej zapytać lekarza o opinię, tym bardziej,że jak mówisz Agacia się najada tym co je.Ja zaczęłam Kubie podawać kaszę dość wcześnie (ok.4,5 m-ca), bo słabo przybierał na wadze, a teraz już jest okej.

                  Jeszcze raz pozdrawiam i życzę miłego weekendu,a teraz korzystając, że Kuba jeszcze drzemie na tarasie, na słoneczku muszę kończyć pakowanie

                  Skomentuj


                    To ja chyba też wypróbuje te kompociki, tym bardziej, że Kuba uwielbia wszystko co jest do picia...wodę, soczki, herbatki owocowe i ziołowe...

                    Skomentuj


                      Przed chwilką zważyłam Agatkę i ma już 11 kg

                      miłego dnia, ja też idę się pakować

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Oh dziewczyny kochane, jak ja Wam zazdroszcze tych podroży, no moze nie samej podrozy, ale jej celu Zycze Wam milo spedzonych chwil, duzo radosci i sloneczka i aby dzieciaczki sie nacieszyły Dziadkami. ja niestety musze czekac do sierpnia jak dobrze pojdzie.

                        Ewpaw ja rowniez zaczelam podawac dosc szybko kaszki, ze wzgledu na malego wage,teraz juz tez jest dobrze. Kaszki zawieraja duzo weglowodanow, daja mnostwo energi i uczucie sytosci. kaszki podaje sie rowniez ze wzgledu na zawarte witaminy i przede wszystkim zelazo. tak sobie mysle, ze jezeli Agacia przybiera tak dobrze na wadze i nie masz problemow z karmieniami, to mozesz wprowadzic kaszke w miejsce jednego karmienia piersia. Mozesz odciagnac mleko, lub podac na modyfikowanym. Jednak zapytaj lekarza, jak urozmaicic jadlospis Malej. Mysle, ze jej zasmakuje, jest taki wybor tych kaszek, ze w glowie sie kreci i na pewno cos znajdziesz odpowiedniego.

                        Agaciade uwazam, je jadlospis Twojego maluszka jest idealny. Posilek mleczny rano i wieczorem, owoce, warzywa, miesko, rybka. Nic dodac nic ujac. Jak Kubutek przybiera na wadze prawidlowo, ja bym nic nie zmieniala. No , ale na pewno najlepiej zapytac sie lekarza.

                        Co do mojego szkraba, to z tym mlekiem to chyba geny, bo ja do roku kruszynka bylam, dopiero pozniej zaczelam mleko popijac(pamietam, ze Mama robila takie budyniowe), dlatego licze, ze jak juz Maly sie nauczy sam butelke trzymac, lub opanuje picie z kubeczka, to znowu wrocimy do normalnego picia mleczka, a jeszcze troche i kakao bedzie mogl sprobowac, moze to mu zasmakuje. narazie daje mu mleko do posilkow tam gdzie tylko moge.
                        Teraz dopiero zaluje, ze tak szybko odstawilam Małego od piersi, moze to byl blad. No coz trzeba sobie jakos z tym poradzic, najwazniejsze, ze Maly rosnie i jest radosny.

                        Dziuniaania tez uwazam, jak dziewczyny, ze powinnas sprobowac Jasiowi glutem. Na poczatku mala lużeczke maki, lub kaszki przennej do zupki, jak nie dostanie uczulenia, nie bedzie wymiotow, to jak najdbardziej mozesz mu wprowadzic jeden posilek glutenowy. Gluten znajdziesz w kaszkach(oprocz ryzowej), bialym pieczywie, ciasteczkach dla dzieci i we wszelkich produktach zbozowych. Mozesz rowniez dodawac po lyzeczce do mleka.
                        Dobrze jest go wprowadzic teraz, bo uchroni w przyszlosci dziecko, przed alergia na gluten, a to niestety alergia na cale zycie. Wiec smialo sprobuj cos malemu podac i smacznego.

                        Milego weekendu i mnostwo sloneczka i na dworze i w serduszkach
                        FRANEK 16.08.2008

                        Skomentuj


                          Napisane przez Edyta05 Pokaż wiadomość
                          Witajcie.MY SZCZEPIENIE MAMY JUŻ ZA SOBĄAmi waży 10kg.74cm.Byłam trochę zdziwiona, Polsce szczepi się po roku,a my mieliśmy szczepienie już 5-tego marca.A pod koniec kwietnia będzie szczepienie przeciwkobłonnicy teżcowi,krztuścowi itp.6 w 1,mam trochę mieszane uczucia,bo w Polsce są zalecane w 18-tym m-cu...
                          Dzisiaj byliśmy u lekarza, bo ma zapalenie spojówekI Biezemy pierwszy raz antybiotyk -krople do oczu.Co mi się tutaj podoba,że leki na receptę dla dzieci są bezpłatne.
                          nie sugeruj się szczepieniami w PL bo są trochę inne.Ja Adasia prowadzę według angielskich szczepień i wierz mi że miałam niezłego stresa jak mi co miesiąc ładowali w oba udka dziecka po dwia lub trzy zastrzyki a w każdym z nich skumulowane kilka szczepionek.I tak do 4 mies.,teraz znowu czeka nas szczepienie po roczku
                          Darmowe leczenie dzieci do 16 roku życia też tutaj mamy.
                          Po 16 roku też chyba jest darome jeśli dziecko się uczy,ale nie jestem pewna
                          Dawid 06.03.1995
                          Julia 18.05.2004
                          Adaś 30.06.2008



                          http://s2.pierwszezabki.pl/011/011088993.png?7877

                          Skomentuj


                            Dzięki Asiu,trochę mnie pocieszyłaś,zwłaszcza ,że każdy na temat szczepień ma inne zdanie...
                            Anetko gratulacje,na pewno się cieszysz,że twój Kacpi już śmiga,no,ale teraz musisz mieć oczy dookoła głowy
                            Amelka jeszcze nie chodzi sama,tylko przy meblach,zdaża się jej,że stoi bez trzymania,ale sama na razie się nie wypuszcza.Muszę kupić jej buciki to może będzie pewniejsza?
                            AMELKA UR.27.03.2008

                            Skomentuj


                              nie wiem czy buciki dodadzą jej pewności
                              a z tego co czytałam to ortopedzi od kilku lat zalecają aby dzieci jak najwięcej chodziły boso
                              Dawid 06.03.1995
                              Julia 18.05.2004
                              Adaś 30.06.2008



                              http://s2.pierwszezabki.pl/011/011088993.png?7877

                              Skomentuj


                                Ja na razie kupiłam małej skarpetki antypoślizgowe i w nich już się tak nie ślizga
                                Może rzeczywiście poczekam z bucikami
                                AMELKA UR.27.03.2008

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X