Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rocznik 2008

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Napisane przez izabell1203 Pokaż wiadomość
    Moniko znalazlam takie cos
    ulewanie Ekspert



    Dzieci podczas karmienia często łykają powietrze. Dzieje się tak, gdy zbyt łapczywie połykają pokarm lub technika karmienia nie jest jeszcze do końca opanowana. Nagromadzone powietrze musi w jakiś sposób się uwolnić. Jeżeli odbije się do góry, to wszystko co jest porcją powietrza – ulewa się. U noworodków i niemowląt występuje fizjologicznie wiotkość zwieraczy przewodu pokarmowego. Powoduje to przy napinaniu się dziecka (np. podczas oddawania stolca), ulewanie się pokarmu. Podobny mechanizm wystąpić może przy położeniu dziecka na brzuch zaraz po karmieniu. Ulewanie się nie jest powodem do niepokoju, jeśli dziecko prawidłowo przybiera na wadze. Przy uporczywych ulewaniach czy wymiotach, powodujących brak przyrostu masy, trzeba skontaktować się z lekarzem.
    Do 3-4 miesiąca życia dzieci ulewają bo mają nierozwinięty dobrze układ trawienny i pokarmowy, nie dostosowany do takiego pożywienia.
    Stad to tzw. odbekiwanie. Ponos dzieciątko na ramieniu, połóż go tak aby rączki zwisały mu na twoje plecy i spaceruj. Wtedy twoje ruchy beda pasować mu brzuszek, a ty pomasuj mu lekko plecki - nie klep.
    Jeśli natomiast ulewanie wystepuje później, w 4-5 miesiącu, pojawiają się wymioty, często nagłe i na spore odległości - to zwykle mowa jest o alergii pokarmowej. Trzeba iśc do specjalisty!
    nie no az tak to nie. ale zapytam pedjatry nastepnym razem
    PAULINKA 31.8.2003
    VICTORIA 20.5.2008

    12.1.2009r raczkowanie
    13.1.2009 pozegnanie cycunia
    16.1.2009 samodzielne siadanie

    Skomentuj

    •    
         

      600
      PAULINKA 31.8.2003
      VICTORIA 20.5.2008

      12.1.2009r raczkowanie
      13.1.2009 pozegnanie cycunia
      16.1.2009 samodzielne siadanie

      Skomentuj


        polavica dzięki za informacje
        słyszałam i czytałam na forum że
        do użytku domowego nie musi być super
        drogi profesjonalny aparat bo
        się połowy funkcji nie wykorzystuje

        tu to wyczytałam

        http://www.cyberfoto.pl/pytania-o-os...cyfrowy-od.htm

        teraz mam zwykły cyfrowy Nikon
        i robi ładne zdjęcia
        Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

        Skomentuj


          Polavica tak sobie czytam o tym ulewaniu ale na kazdej stronie co innego
          Amelia 12.03.08

          Skomentuj


            polavica ja jakos do pentaxow nie mam zaufania, wydaja mi sie takimi "zabaweczkami" jak olimpusy , ale moze byc to bledna opinia.

            mialam błonowa lustrzanke minolty rewelka!!!
            teraz mamy tego Nikona, niestety tylko d40x ale tez sie sprawdza choc paru opcji nam brakuje, np mechanizmu AF w body bo tansze sa obiektywy ktore tak dzialaja. no i 40x nie ma jeszcze podgladu na matrycy(co sie czasem przydaje) ale to bylo rok temu i na to nas bylo stac, Sony o podobnych parametrach był duzo drozszy, a teraz byloby nas stac
            Last edited by pieczulka; 06-12-2008, 23:48.

            Skomentuj


              wiem że córcia koleżanki cały czas ulewała
              zmieniała różne mleka aż w końcu po którymś przestała
              muszę spytać po jakim
              Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

              Skomentuj


                wiekszość lekarzy mówi ze dopóki dziecko przybiera na wadze to jest ok. Ola była wazona we wtorek i miała 5670, a 22 listopada miała 5250g

                Skomentuj

                •    
                     

                  Napisane przez pinklady Pokaż wiadomość
                  [B]polavica[/B dzięki za informacje
                  słyszałam i czytałam na forum że
                  do użytku domowego nie musi być super
                  drogi profesjonalny aparat bo
                  się połowy funkcji nie wykorzystuje

                  tu to wyczytałam

                  http://www.cyberfoto.pl/pytania-o-os...cyfrowy-od.htm

                  teraz mam zwykły cyfrowy Nikon
                  i robi ładne zdjęcia
                  wiem wiem ale jak ktos jest pasjonatem to i tak bedzie sie bawil. to tak samo jak z tymi pikselami kazda firma wypuszczajaca nowy aparat na pierwszy plan wypala ze ma tyle i tyle pikseli im wiecej tym lepiuej. tylko ze to nieprawda ze lepiej bo matryce sie nie zmieniaja a zapychanie na nia coraz to wiekszej ilosci pikseli powoduje wieksze szumy.
                  PAULINKA 31.8.2003
                  VICTORIA 20.5.2008

                  12.1.2009r raczkowanie
                  13.1.2009 pozegnanie cycunia
                  16.1.2009 samodzielne siadanie

                  Skomentuj


                    Ola dostawała nutramigen ale przestał jej smakowac , bo nie chciała jeść tylko pluła a teraz jest na Bebilon Pepti. Słyszałam też ze ulewanie jest częstym objawem skazy białkowej( czyli tak jak Ola ma) ale ona nie ulewa tylko chlusta. Ale czekamy do pół roku jak dostanie stałe pokarmy to moze wszystko minie

                    Skomentuj


                      Napisane przez izabell1203 Pokaż wiadomość
                      Polavica tak sobie czytam o tym ulewaniu ale na kazdej stronie co innego
                      no wlasnie tez zaczelam czytac i tez to zauwazylam
                      pinklady tez kiedys siedzialam na tym forum tzn jak w ciazy jeszce bylam teraz czasu niemam a i na biezaco nie jestem z nowosciami tak iwec nawet nie wchodze. a co do lustrzanek to ja sie chyba zdecyduje na d80 albo tego pentaxa cenowo podobnie, ale to i tak narazie tylko plan bo teraz nawet na pstrykanie czasu zabardzo niemam
                      PAULINKA 31.8.2003
                      VICTORIA 20.5.2008

                      12.1.2009r raczkowanie
                      13.1.2009 pozegnanie cycunia
                      16.1.2009 samodzielne siadanie

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        Moniko juz w 4 m-cu mozesz dac jabłuszko i pierwsza zupke.
                        Amelia 12.03.08

                        Skomentuj


                          Napisane przez pieczulka Pokaż wiadomość
                          polavica ja jakos do pentaxow nie mam zaufania, wydaja mi sie takimi "zabaweczkami" jak olimpusy , ale moze byc to bledna opinia.

                          mialam błonowa lustrzanke minolty rewelka!!!
                          teraz mamy tego Nikona, niestety tylko d40x ale tez sie sprawdza choc paru opcji nam brakuje, np mechanizmu AF w body bo tansze sa obiektywy ktore tak dzialaja. no i 40x nie ma jeszcze podgladu na matrycy(co sie czasem przydaje) ale to bylo rok temu i na to nas bylo stac, Sony o podobnych parametrach był duzo drozszy, a teraz byloby nas stac
                          o pentaxie wiem tyle co wyczytalam wq necie w zyciu w reku nie mialam jak bede kupowac to napewno obejze za to nikona znam od paru latek. jak jeszcze w polsce bylam to z kolego fotograf mial i pozyczal . a co do sony to ja znowu niemam zaufania do firm co produkuja prawie wszystko
                          PAULINKA 31.8.2003
                          VICTORIA 20.5.2008

                          12.1.2009r raczkowanie
                          13.1.2009 pozegnanie cycunia
                          16.1.2009 samodzielne siadanie

                          Skomentuj


                            co tak wszystkich wywjalo???
                            PAULINKA 31.8.2003
                            VICTORIA 20.5.2008

                            12.1.2009r raczkowanie
                            13.1.2009 pozegnanie cycunia
                            16.1.2009 samodzielne siadanie

                            Skomentuj


                              z tym ze dla sony optyke robi Minolta a sony zajmuje sie elektronika, a minolta to firma z tradycjami.

                              Skomentuj


                                Jestem
                                Amelia 12.03.08

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X