Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Baśnie Andersena

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • AnnaM599
    replied
    Odp: Baśnie Andersena

    Moja córcia zna kilka bajek Andersena i ja również chetnie jej je opowiadam.Lubi dziewczynke z zapałkami oraz księżniczke na ziarnku grochu.

    Leave a comment:

  •    
       

  • Amko
    replied
    Odp: Baśnie Andersena

    Skoro tak zachęcacie,to chyba podejdziemy do tej baśni "Słowik",ale obawiam się że mój syn jest jeszcze na to za mały. Tak czy inaczej warto wiedzieć co przeczytać dziecku

    Pozdrawiam www.amko.com.pl

    Leave a comment:


  • Nalka29
    replied
    Odp: Baśnie Andersena

    Napisane przez bassia55 Pokaż wiadomość
    Moją ukochaną baśnią Andersena jest "Słowik". Uważam że Andersen pisał piękne, wzruszające i z ważnym przesłaniem historię. Baśnie te skierowane są jednak do starszych dzieci. Myślę, że np. pięciolatek nie zrozumie ich sensu
    Tak, slowik to piekna basn, sama tyle razy sie nad nia poplakalam, jak bylam mala... I nalezy tez do jednych z moich ulubionych, mimo, ze taka smutna.. Ale obawiam sie, ze dwulatek jeszcze nie jest w stanie zrozumiec historii i przeslania.. Ale moze mimo to warto je mu czytac..

    Leave a comment:


  • sylciar
    replied
    Odp: Baśnie Andersena

    A ja najbardziej lubiłam "Księżniczkę na ziarnku grochu" ogólnie mam Baśnie Andersena i bardzo mi sie podobaja.

    Leave a comment:


  • Amko
    replied
    Odp: Baśnie Andersena

    To chyba racja,baśnie Andersena skierowane są raczej do starszych dzieci,jeżeli czytamy je 2 latkowi to może się po prostu znudzić. A ja nie mam swojej ulubionej baśni,wszystkie są piękne i chętnie poczytałabym je jeszcze raz.

    Leave a comment:


  • bassia55
    replied
    Odp: Baśnie Andersena

    Moją ukochaną baśnią Andersena jest "Słowik". Uważam że Andersen pisał piękne, wzruszające i z ważnym przesłaniem historię. Baśnie te skierowane są jednak do starszych dzieci. Myślę, że np. pięciolatek nie zrozumie ich sensu

    Leave a comment:


  • 111kurczak
    replied
    Odp: Baśnie Andersena

    A dla mnie były za straszne - dziewczynka, której nikt nie pomógł i zamarzła na śmierć, roztrzaskane lusterko, które powoduje, że serce Kaja zamarza. Chyba wierzyłam, że to prawda. Słyszałam kiedyś, że w oryginale one nie są aż takie straszne i że to wina tłumaczenia, ale wiem, że mój prawie sześciolatek jest baaaardzo wrażliwy i na czytanie do poduszki to dla niego się nie nadają.

    Leave a comment:

  •    
       

  • malinroz
    replied
    Odp: Baśnie Andersena

    Tobaśnie mojego dzieciństwa. Mam jeszcze tą starą książkę. Szara, ale baśnie piękne. i morały ciagle aktualne

    Leave a comment:


  • koniczynka4
    started a topic Baśnie Andersena

    Baśnie Andersena

    Czytacie dzieciom baśnie Andersena? Jaką baśń najbardziej lubicie? Czy wasi rodzice czytali je wam?

    Ja bardzo lubię baśnie Andersena, najbardziej Dziewczynkę z zapałkami
    Last edited by koniczynka4; 22-02-2010, 13:27.
       
Working...
X