Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dziecko ignoruje prośby i polecenia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Dziecko ignoruje prośby i polecenia

    Mój synek ma teraz taki okres, że lubi mi robić na przekór. Kiedy proszę Go żeby poszedł ze mną do łazienki to specjalnie mi ucieka. A jak chce żeby mi coś oddał to specjalnie z tym ucieka albo to chowa za siebie :P


    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Dziecko ignoruje prośby i polecenia

      blawatkowa dokłądnie mam tak samo, wcześniej był bardziej ułozony a teraz to chyba przez siostrę młodszą. Widzi że się znią zajmuje i stara się zwracac moja uwage psocąc

      Skomentuj


        #18
        Odp: Dziecko ignoruje prośby i polecenia

        Ja też zauważyłam, że synek chce zwrócić na siebie moją uwagę. Gdy Mąż wraca z pracy to musi najpierw wziąć Go na ręce bo jak weźmie brata to jest awantura. Taki jest zazdrosny.


        Skomentuj


          #19
          Odp: Dziecko ignoruje prośby i polecenia

          Dziewczyny a jak sobie właśnie radzicie w takich sytuacjach? Możliwe że u nas też pojawi isę drugi maluszek i bardzo boję się zazdrości mojego synka.

          Skomentuj


            #20
            Odp: Dziecko ignoruje prośby i polecenia

            trzeba dużo tłumaczyć, mój czasem siostrze robi na złość, staram się jednakowo poświęcać czas obojgu ale niekiedy to nie możliwe, syn samodzielny jest córka wiadomo 8 miesiąc wymaga opieki. Koleżanka ma dzieci tak samo rocznikowo jak ja i tez narzeka że jak jej mąż wraca z pracy i wita córkę potem synka jest awantura. Jej synek tez robi siostrze na złośc aby zwrócić na siebie uwagę. Myslę, że ten etap po prostu trzeba przetrwać.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Dziecko ignoruje prośby i polecenia

              Właśnie tego się boję czy będę umiała po równo poświęcić dzieciom czas tak żeby żadne nie czuło się pokrzywdzone. mam nadzieję że dam radę

              Skomentuj


                #22
                Odp: Dziecko ignoruje prośby i polecenia

                Powiem ci tak- czy tego chcesz, czy tego nie chcesz, nie wiadomo jakbyś się nie starała, zawsze któreś dziecko może czuć się pokrzywdzone. Zazdrość się pojawi- tego jestem pewna. Jednak ty musisz ją jak najbardziej zmniejszyć. Życzę ci dużo cierpliwości i powodzenia

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Dziecko ignoruje prośby i polecenia

                  Nie dziękuję żeby nie zapeszać hehe
                  Mam nadzieję, że sobie poradzimy z mężem. Koleżanki mówily mi też żeby zwracać uwae jak ktoś przychodzi z upominkiem dla maluszka żeby nie zapominał też o tym starszym dziecku.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Dziecko ignoruje prośby i polecenia

                    Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
                    Nie dziękuję żeby nie zapeszać hehe
                    Mam nadzieję, że sobie poradzimy z mężem. Koleżanki mówily mi też żeby zwracać uwae jak ktoś przychodzi z upominkiem dla maluszka żeby nie zapominał też o tym starszym dziecku.
                    Dominika dacie radę. A koleżanka ma rację z tymi upominkami. Dziecko bezie sie cieszyć ze goście o nim pamietają. Jak maleństwo sie urodzi to również mozecie kupić przent dla synka coś o czym marzy i powiedzieć że to właśnie od sisotrzyczki albo braciszka

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Dziecko ignoruje prośby i polecenia

                      Mój synek był bardzo zazdrosny o swojego braciszka. Starałam się poświęcać Im tyle samo czasu. Pomimo tego synek chcąc zwrócić na siebie uwagę czasem robił nam na złość.


                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Dziecko ignoruje prośby i polecenia

                        My właśnie wchodzimy w taki etap, ze synek robi wszystko po swojemu. Jednak to męża częściej sie słucha. Ale nie poddajemy się i ciagle uczymy, ze rodzice nie tylko sa od ubierania i przebierania, ale tez od tego, aby się ich słuchać.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Dziecko ignoruje prośby i polecenia

                          Uważam, że w takich sytuacjach najbardziej potrzebna jest cierpliwość i wytrwałość w swoich postanowieniach. Dziecko wtedy zobaczy, że jednak mama mówi na poważnie i zacznie po mału wykonywać polecenia ale do wszystkiego musi dorosnąć nic na siłę I po mału wszystko się ułoży i znajdziecie wspólny język

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Dziecko ignoruje prośby i polecenia

                            Mój znajomy opowiadał, jak córcia ich testowała. Wybitnie robiła na złość, bo potrafiła patrząc prosto w oczy powoli przesuwać telefon taty, by go zrzucić, tata mówił nie wolno, a ona dalej swoje.

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Dziecko ignoruje prośby i polecenia

                              Napisane przez wyakin Pokaż wiadomość
                              Mój znajomy opowiadał, jak córcia ich testowała. Wybitnie robiła na złość, bo potrafiła patrząc prosto w oczy powoli przesuwać telefon taty, by go zrzucić, tata mówił nie wolno, a ona dalej swoje.
                              Dziecko takim zachowaniem sprawdza na ile może sobie pozwolić. Trzeba jasno określić granice, aby nie stracić kontroli nad wszystkim. Rodzice na początki nie zwracają uwagi, a później jest coraz gorzej.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X