Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

dziecko, któe boi się wszystkiego

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: dziecko, któe boi się wszystkiego

    Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
    Mój prawie 3-letni synek od pewnego czasu boi się bardzo przeludnionych miejsc. Niedługo w naszym miasteczku odbędzie się festyn i nie wiem, czy tam pójdziemy. Najważniejsze jest dla mnie samopoczucie synka
    To jako mądra mama nie wychowuj dziecka wpajając mu zachowania typowo lekowo-unikające tylko oswajaj z sytuacjami. Po wielu latach chlopak bedzie sam sobie musial radzic z problemami, w ktorych nie pomogli mu jego rodzice. Tak jest w wiekszosci przypadkow. Taka moja rada dla kazdej z Was

    Skomentuj


      #17
      Odp: dziecko, któe boi się wszystkiego

      Chciałabym, żeby córeczka była odważna, więc już teraz (ma 11 miesięcy) staram się nie unikać sytuacji, które powodują jej lekki dyskomfort. Np. kilka miesięcy temu bała się obcych osób (to normalny etap u maluchów). W związku z tym nie tylko nie unikałam spotykania innych, ale wręcz prowokowałam takie sytuacje. Oczywiście zawsze będąc przy niej i tłumacząc, że wszystko jest OK oraz robiąc radosną, miłą atmosferę. Mała szybko zrozumiała, że jak mama rozmawia z sąsiadką czy panią w sklepie, to nic strasznego się nie dzieje

      Skomentuj


        #18
        Odp: dziecko, któe boi się wszystkiego

        U nas synek właśnie w okolicy 2 lat, bał się głośnych rzeczy niewiadomego pochodzenia ( nagle sąsiad zaczyna wiercić, czy wystrzał fajerwerków). Jak już wiedział skąd dany odgłos pochodzi, to się uspokajał. Teraz nie ma już tego problemu.

        Skomentuj


          #19
          Odp: dziecko, któe boi się wszystkiego

          a może warto pomyśleć o jakimś psychologu dziecięcym?

          Skomentuj

                 
          Working...
          X