Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

czy da sie wykarmic dziecko ściągając mleko laktatorem?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: czy da sie wykarmic dziecko ściągając mleko laktatorem?

    W dużych miastach funkcjonują poradnie laktacyjne, gorzej jak mieszka się w małym miasteczku, albo na wsi. Tu trzeba liczyć tylko na siebie, albo wsparcie mamy, rodziny, czy koleżanek. trochę to przykre, ale prawdziwe.

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: czy da sie wykarmic dziecko ściągając mleko laktatorem?

      Bardzo się zdziwiłam, że dziewczyny które ściągają pokarm laktatorem i podają go dzieciom są w jakiś sposób nieakceptowane. Ja praktycznie, jak tylko dostałam pokarm, to ściągałam go laktatorem, bo mały był na intensywnej terapii w inkubatorze i dostawał moje mleko, ale na początku przez sondę a później butelką. Teraz też ściągam pokarm, bo wciąż dodaję do niego różne dodatki. Chociaż już mniej i staram się przystawiać małego bezpośrednio do piersi.

      Skomentuj


        #48
        Odp: czy da sie wykarmic dziecko ściągając mleko laktatorem?

        Ja też dziwię sie, ze teraz jast taka nagonka na kobiety, które nie karmią naturalnie. Moje piersi ani pod wzgledem wyprodukowania odpowiedniej ilości pokarmu, ani odpowiednich sutków nie nadawały sie na karmienie naturalne. Walczyłam, ale nie dałam rady. I niby co jestem gorszą matką. A jak teraz mamy laktatory i kobiety w ten sposób sobie radzą, to tez są gorszymi makami.

        Skomentuj


          #49
          Odp: czy da sie wykarmic dziecko ściągając mleko laktatorem?

          Napisane przez agrafka13 Pokaż wiadomość
          Ja też dziwię sie, ze teraz jast taka nagonka na kobiety, które nie karmią naturalnie. Moje piersi ani pod wzgledem wyprodukowania odpowiedniej ilości pokarmu, ani odpowiednich sutków nie nadawały sie na karmienie naturalne. Walczyłam, ale nie dałam rady. I niby co jestem gorszą matką. A jak teraz mamy laktatory i kobiety w ten sposób sobie radzą, to tez są gorszymi makami.
          Agrafka, ważne, że walczyłaś. Moja siostra ściągała pokarm laktatorem dla bliźniaków przez ponad 4 miesiące. Niestety w pewnej chwili pokarmu zaczęło robić się coraz mniej i w pewnym momencie się poddała. Ważne, że w ogóle karmiła


          Skomentuj


            #50
            Odp: czy da sie wykarmic dziecko ściągając mleko laktatorem?

            Ta nagonka jest nieporozumieniem. Ok są kobiety które z góry nie chcą karmić, bo mnie dziwi. Ale są też takie, które bardzo chcą a nie mogą i wcale nie znaczy to, że są gorszymi matkami. Laktatorem myślę, że się uda. Grunt to systematyczność.

            Skomentuj


              #51
              Odp: czy da sie wykarmic dziecko ściągając mleko laktatorem?

              Napisane przez wyakin Pokaż wiadomość
              Ta nagonka jest nieporozumieniem. Ok są kobiety które z góry nie chcą karmić, bo mnie dziwi. Ale są też takie, które bardzo chcą a nie mogą i wcale nie znaczy to, że są gorszymi matkami. Laktatorem myślę, że się uda. Grunt to systematyczność.
              Zgadzam się z Tobą Niektóre Mamy nawet nie starają się karmić piersią, ale są takie, które bardzo chcą ale z jakiś względów im się to nie udaje. Nie można wkładać wszystkich mam do tego samego worka.


              Skomentuj


                #52
                Odp: czy da sie wykarmic dziecko ściągając mleko laktatorem?

                Nie miałam problemu z ulewaniem ale miałam problem bo córka nie chciał ssać piersi i musiał ściągać mleczko laktatorem i podawać w butelce...butelką czasami dziecko tak łapczywie nie je i nie wdycha tyle powietrza więc może to pomóc przy ulewaniu

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: czy da sie wykarmic dziecko ściągając mleko laktatorem?

                  Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
                  Zgadzam się z Tobą Niektóre Mamy nawet nie starają się karmić piersią, ale są takie, które bardzo chcą ale z jakiś względów im się to nie udaje. Nie można wkładać wszystkich mam do tego samego worka.
                  Kurczę, szkoda że nie można edytować, bo czasami błędy się wkradają, a widzę jak już kliknę, jak zwykle.
                  Grunt, że zrozumiałaś Czasami bardzo się chce a i tak się nie udaje, moja szwagierka ze stresu straciła pokarm, walczyła długo. 40 ml mleka potrafiła odciagać 2 h. W końcu poddała się.
                  Ale jest wiele mam, które nie chcą karmić, bo "moje piersi będą brzydkie". Dla mnie to żaden argument.

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: czy da sie wykarmic dziecko ściągając mleko laktatorem?

                    Z własnego doświadczenia wiem, że można wykarmić dziecko mlekiem ściągniętym laktatorem. Ja tak karmiłam pierwsze dziecko 10 miesięcy, uważam to za sukces. Teraz synek je z piersi.

                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: czy da sie wykarmic dziecko ściągając mleko laktatorem?

                      Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
                      Z własnego doświadczenia wiem, że można wykarmić dziecko mlekiem ściągniętym laktatorem. Ja tak karmiłam pierwsze dziecko 10 miesięcy, uważam to za sukces. Teraz synek je z piersi.
                      Owszem to bardzo duży sukces, gratuluję zaparcia i silnej woli, bo nie każdej mamie chce się bawić w ściąganie mleka. Wymaga to dużo systematyki i cierpliwości.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: czy da sie wykarmic dziecko ściągając mleko laktatorem?

                        dziękuję czasami miałam chwile zwątpienia ale mijały i szłam do przodu. Systematyczność to podstawa, nawet w nocy wstawałam i ściągałam mleko 3 razy.

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: czy da sie wykarmic dziecko ściągając mleko laktatorem?

                          Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
                          dziękuję czasami miałam chwile zwątpienia ale mijały i szłam do przodu. Systematyczność to podstawa, nawet w nocy wstawałam i ściągałam mleko 3 razy.
                          Właśnie w nocy szczególnie ważne jest by dbać o laktację. Niejedna mama by się poddała na Twoim miejscu. Dobrze, że ja nie musiałam ściągać, bo to jednak męczące.

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: czy da sie wykarmic dziecko ściągając mleko laktatorem?

                            Bardzo męczące jest ściąganie mleka laktatorem, jednak matka jeżeli chce zrobi to dla maluszka. Moja bratowa teraz tez ściąga mleko dla synka - po moim doświadczeniu wie, że się da i ona już karmi trzeci miesiąc.

                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: czy da sie wykarmic dziecko ściągając mleko laktatorem?

                              Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
                              Bardzo męczące jest ściąganie mleka laktatorem, jednak matka jeżeli chce zrobi to dla maluszka. Moja bratowa teraz tez ściąga mleko dla synka - po moim doświadczeniu wie, że się da i ona już karmi trzeci miesiąc.
                              A w zasadzie to dlaczego musiałaś ściągać? Maluch wolał butelkę od piersi? A bratowa jaki ma powód? Bo jestem w sumie ciekawa, bolące brodawki to stan przejściowy w końcu.

                              Skomentuj


                                #60
                                Odp: czy da sie wykarmic dziecko ściągając mleko laktatorem?

                                Napisane przez wyakin Pokaż wiadomość
                                A w zasadzie to dlaczego musiałaś ściągać? Maluch wolał butelkę od piersi? A bratowa jaki ma powód? Bo jestem w sumie ciekawa, bolące brodawki to stan przejściowy w końcu.
                                Córka odrzuciła pierś po 3 tygodniach gdybym miała doświadczenie w karmieniu dziecka czy nawet pomoc pani od laktacji, to pewnie walczyłabym o to aby ssała jednak pierś - podałam odciągnięte mleko w buitli i tak się zaczeło.
                                Natomiast bratowa też miała podobną sytuację i zrobiła dokładnie to samo co ja
                                teraz syna karmię piersią bo już wiem co i jak

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X