Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Obowiązki położnej podczas porodu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

    Moim zdaniem położna odgrywa najważniejszą funkcję podczas porodu. To sama prawda, lekarz ma też swoje zadania, i nie zamierzam ich umniejszać. Ale świeżo upieczone mamy zazwyczaj pamiętają, że ginekolog-położnik przyjął je do szpitala i wykonał badania wstępne, a następnie kilka razy zawitał na porodówkę i np. uzgodnił podanie znieczulenia, na koniec zaś zaszył krocze. W mojej pamięci pozostała położna, bo to ona towarzyszyła podczas porodu niemal non stop. Jakie są jej zadania? Z mojego punktu widzenia wygląda to tak:

    Panuje nad porodem. Nie tylko monitoruje akcję porodową, ale i kieruje nią. Mówi jak oddychać i pilnuje, byś nie wstrzymała oddechu podczas skurczów (wtedy dziecko jest niedotlenione). Informuje, jakie są postępy porodu i zapowiada, kiedy należy przeć. Warto jej słuchać i współpracować z nią, by poród przebiegał sprawnie.

    Bacznie obserwuje ciebie i maleństwo. Bada stan rozwarcia szyjki macicy oraz sprawdza tętno maleństwa. Jeśli pojawiają się jakiekolwiek komplikacje, wzywa lekarza, gdyż tylko on może podjąć decyzję np. o użyciu próżnociągu czy cesarskim cięciu.

    Pomaga rodzącej przetrwać ból i podpowiada metody jego łagodzenia. Obserwuje ciebie i np. w pierwszej fazie może zaproponować ćwiczenia na piłce porodowej i przy drabinkach, kąpiel lub prysznic. Poproś ją o zrobienia masażu rozluźniającego lub pokazanie twojemu partnerowi, jak się go wykonuje.

    Daje wsparcie psychiczne, zwłaszcza jeśli kobieta rodzi bez partnera. Trzyma za rękę, dodaje otuchy.

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

      loozak11, tak sobie czytałam Twój wpis i brzmiał mi bardzo znajomo, lubię też stronę mama zone, ale jeśli już aż tak kopiujesz cudze teksty jako własną odpowiedź na wątek to podawaj chociaż odnośnik do tekstu źródłowego ;/

      http://www.mamazone.pl/artykuly/ciaz...porodowce.aspx

      Skomentuj


        #48
        Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

        na pewno wsparcie i pomoc psychiczna i kierowanie rodzącą

        Skomentuj


          #49
          Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

          tez lubie tą stronę jest tam wiele ciekawych artykułów i informacji warto tam zajrzeć aby pogłębić wiedzę z tego zakresu Artykuły są przejrzyste.

          Skomentuj


            #50
            Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

            Pamiętam, że jak już byłam na sali porodowej to przeszkadzało mi że poożna przychodziła tak rzadko, byłam z mężem i rodziłam 11 h i wiem że położna widziałą co robi ale moja świadomość była wtedy inna

            Skomentuj


              #51
              Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

              Pomoc położnej jest nieoceniona. Bardzo mi pomogła, mówiła mi kiedy mam oddychać, doradzała różne pozycje, instruowała jak mam postępować podczas skurczy partych. Bardzo dobrze wspominam współpracę z położną, a zwłaszcza dlatego, że jest nią moja chrzestna


              Skomentuj


                #52
                Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

                Położna ma być wsparciem, mówić jak oddychać, pomagać i instruować, a przede wszystkim dopingować mamę! Dobra położna to skarb podczas porodu. Bo lekarz często wpada tylko na chwilę.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

                  ja miałam wspaniałą położną która bardzo pomagała przy porodzie. Pomagała zwrówno fizycznie jak i psychicznie. Szkoda że poród musiał zakończyć sie cc

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

                    Tak naprawdę to najwięcej pracy spoczywa na położnej. To Ona musi przygotować pacjentkę do porodu, instruować Ją, czuwać nad nią.


                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

                      U mnie podczas ostatniego porodu były dwie położne i to one uczestniczyły w każdej fazie porodu lekarza nie zobaczyłam na oczy może gdyby coś się działo to dopiero byłby wzywany...i z doświadczenia wiem ze położna odbiera poród nie lekarz

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

                        Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
                        Tak naprawdę to najwięcej pracy spoczywa na położnej. To Ona musi przygotować pacjentkę do porodu, instruować Ją, czuwać nad nią.
                        Masz rację, położna jest nawet ważniejsza niż lekarz. Dlatego tak bardzo współczuję kobietom, które źle trafiły i mają tylko przykre wspomnienia z tej "współpracy".

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

                          położna zawsze jest przy porodzie najważniejsza i dobrze umieć z nią współpracować, ja miałam wspaniałe położne podczas obu porodów a szpital nie ma najlepszej opinii.

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

                            Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
                            położna zawsze jest przy porodzie najważniejsza i dobrze umieć z nią współpracować, ja miałam wspaniałe położne podczas obu porodów a szpital nie ma najlepszej opinii.
                            To super, że tak trafiłaś. Ja za pierwszym razem bardzo dobrze, a za drugim no cóż dobrze,że już wiedziałam co i jak, bo od tej pani za wiele bym się nie dowiedziała, potrafiła tylko krzyczeć jak już.

                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

                              Podczas drugiego porodu to ja jakoś nie potrafiłam współpracować wręcz...całe szczęście, że był przy mnie mąż - jego słuchałam co i jak mam robić - położne przez męża dawały wskazówki ale mimo tego nawet razu nie krzyknęły.

                              Skomentuj


                                #60
                                Odp: Obowiązki położnej podczas porodu

                                Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
                                Podczas drugiego porodu to ja jakoś nie potrafiłam współpracować wręcz...całe szczęście, że był przy mnie mąż - jego słuchałam co i jak mam robić - położne przez męża dawały wskazówki ale mimo tego nawet razu nie krzyknęły.
                                Często tak własnie jest, że położne dają instrukcje przez męża, bo kobieta tylko jego słucha i na nim potrafi się skupić, dlatego jego obecność jest nieoceniona

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X