Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przejść na butelkę....?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: Przejść na butelkę....?

    Ja też podobno nie tolerowałam smoka i mama musiała mnie karmić łyżeczką. Chyba młodszy synuś ma to po mamusi


    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: Przejść na butelkę....?

      moje dzieci szybko się oswoiły z butlą nie miałam żadnego kłopotu z tym. Dużo zależy od kształtu smoka, bo niektóre może rzeczywiście dzieci nie akceptuja

      Skomentuj


        #48
        Odp: Przejść na butelkę....?

        Próbowałam nauczyć młodszego synka pić z butelki, ale żaden smok Mu nie odpowiada. Od początku, kiedy tylko zaczęłam Mu wprowadzać stałe posiłki jadł tylko z łyżeczki. Starszy pił z butelki ok. 1,5 roku. Każde dziecko jest inne


        Skomentuj


          #49
          Odp: Przejść na butelkę....?

          Ja nie miałam problemu z przejściem na butelkę, tak naprawdę to pierwsza lepsza było ok. Wszystko zależy od dziecka.

          Skomentuj


            #50
            Odp: Przejść na butelkę....?

            Synek nie chciał początkowo butelki wolał jeść łyżeczką i pić też z łyżeczki, ale stopniowo sie nauczył i przez kilka tygodni pił

            Skomentuj


              #51
              Odp: Przejść na butelkę....?

              Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
              Synek nie chciał początkowo butelki wolał jeść łyżeczką i pić też z łyżeczki, ale stopniowo sie nauczył i przez kilka tygodni pił
              Jeżeli się tylko chce to można nauczyć dziecka wszystkiego. Ja jednak darowałam sobie naukę picia z butelki. Stwierdziłam, że dla dziecka będzie zdrowiej, jeśli będzie jadło za pomocą łyżeczki


              Skomentuj


                #52
                Odp: Przejść na butelkę....?

                U nas synek od razu podłapał picie z butelki. Ja zawsze dziwie się, że mamy muszą kupować kilka różnych butelek, aby dopasować dziecku. U nas pierwsza zakupiona butelka bardzo się sprawdziła.
                Dzieci bardzo różne są i nie wszystkie dadzą się wszystkiego nauczyć. Jak im coś nie podpasuje to nie i koniec.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: Przejść na butelkę....?

                  Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
                  Jeżeli się tylko chce to można nauczyć dziecka wszystkiego. Ja jednak darowałam sobie naukę picia z butelki. Stwierdziłam, że dla dziecka będzie zdrowiej, jeśli będzie jadło za pomocą łyżeczki
                  Masz rację, wystarczy trochę cierpliwości i wytrwałości. Małe gąbeczki chłoną. Jeśli dziecko nie chciało butli, a jadło z łyżeczki to jak najbardziej też bym sobie odpuściła butlę. Bo potem jest znowu problem i nauka oduczania od butelki

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: Przejść na butelkę....?

                    Cierpliwość przy dzieciach to podstawa, dalej zajdziemy nie denerwując się. Przejść na butelkę jest zawsze łatwiej niż np. z butelki na pierś. U mnie córka od razu polubiła butle, nie trzeba bylo jej zbytnio namawiać.

                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: Przejść na butelkę....?

                      Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
                      Cierpliwość przy dzieciach to podstawa, dalej zajdziemy nie denerwując się. Przejść na butelkę jest zawsze łatwiej niż np. z butelki na pierś. U mnie córka od razu polubiła butle, nie trzeba bylo jej zbytnio namawiać.
                      Niekoniecznie, moje pierwsze dziecko za nich nie chciało pić z butelki. Tylko pierś i już. Nie akceptowało żadnej butelki, żadnej firmy. Więc nie do końca jest tak łatwo.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: Przejść na butelkę....?

                        Napisane przez wyakin Pokaż wiadomość
                        Niekoniecznie, moje pierwsze dziecko za nich nie chciało pić z butelki. Tylko pierś i już. Nie akceptowało żadnej butelki, żadnej firmy. Więc nie do końca jest tak łatwo.
                        No i mamy przykład na to, ze od kazdej reguły jest odstępstwo Gdy dziecko nie akcetuje butelki mozna spróbowac podać mu np. kubeczek do picia, są już z przeznaczeniem dla dzieci od 6 miesiaca życia.

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: Przejść na butelkę....?

                          Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
                          No i mamy przykład na to, ze od kazdej reguły jest odstępstwo Gdy dziecko nie akcetuje butelki mozna spróbowac podać mu np. kubeczek do picia, są już z przeznaczeniem dla dzieci od 6 miesiaca życia.
                          Ale to własnie od 6 miesiąca, a wcześniej niestety nie ma innego wyjścia, więc jeśli nie chce butelki, no to mama ma zakaz wyjść i tyle. Ale nie jest to też niewolnictwo

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: Przejść na butelkę....?

                            Napisane przez wyakin Pokaż wiadomość
                            Ale to własnie od 6 miesiąca, a wcześniej niestety nie ma innego wyjścia, więc jeśli nie chce butelki, no to mama ma zakaz wyjść i tyle. Ale nie jest to też niewolnictwo
                            No wcześniej niestety jeżeli dziecko nie akceptuje butelki to nic nie poradzimy. Musimy uzbroić sie w cierpliwość i na pewno ten okres kiedyś minie, dzieci im starsze tym bardziej lubia nowości.

                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: Przejść na butelkę....?

                              Ja od początku karmiłam butelką - nie miałam wystarczająco dużo pokarmu - więc nie miałam problemów z innymi płynami w butelce. Zgodnie z zaleceniem położnej do jednego z karmień dodawałam probiotyk ffbaby - w celu wzbogacenia mleka w dobre bakterie dla lepszego rozwoju brzuszka. Mojej znajomej dziecko nie chciało żadnej butelki, kupka nie kapka itp, piło tylko z łyżeczki aż do czasu jak podała mu picie ze słomki, załapał i tak pije do dziś.

                              Skomentuj


                                #60
                                Odp: Przejść na butelkę....?

                                Ja bałam się podawać córce pić ze słomki, zawsze miałam wrażenie, ze za dużo wciągnie i się zakrztusi...ale już jak jest starsza to obawy minęły i już pije ze słomki

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X