Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

buciki dla dziecka w dmu

Collapse
X
 
 • Filter
 • Czas
 • Pokaż
Clear All
new posts

  buciki dla dziecka w dmu

  Czy dziecko, które już umie dobrze chodzić (16 miesięcy) powinno chodzić w domu w bucikach czy nie ma przeszkód żeby chodziło w skarpetkach? Co jest lepsze dla kształtowania się postawy? Wszyscy dookoła sugerują mi że córka powinna mieć w domu buciki, ale ja myślę że wygodniej jej jest w skarpetkach, nie wyobrażam sobie chodzić cały dzień w butach, jest to raczej męczące dla nóżek. Chętnie poznam co na ten temat myślą inne mamy. Chetnie też poznam zdanie eksperta.
 •    
     

  #2
  Odp: buciki dla dziecka w dmu

  Nasza chodziła w skarpetkach, czasem boso (mamy ciepłą wykładzinę), a czasem w kapciach Befado. Nie jestem specjalistą, ale stopki ma na razie dobrze rozwinięte.

  Skomentuj


   #3
   Odp: buciki dla dziecka w dmu

   moja córa starsza nigdy nie miała bucikow, kapci po domku i tak jest do tej pory - rajtuzki, grubsza skarpeta jak już jest zimniej z abs i tak sobie chodzi, wygodnie jej i ładnie stawia stópki, więc jeśli dziecku wygodnie bez paputkow to uwazam iz szkoda męczyć stópkę, ja osobiscie ani mąż też nie chodzimy w domku w klapkach więc u nas wybór był w kwestii corki obowia domowego taki

   Skomentuj


    #4
    Odp: buciki dla dziecka w dmu

    Obuwie z zapiętkiem jest wskazane, gdy obawiamy się urazu stawu skokowego (np na nierównym terenie, słaby układ mięśniowy i więzadłowy u dziecka). W innych przypadkach zabezpieczenie takie nie jest konieczne, można więc puścić dziecko w skarpetkach, które się nie ślizgają na równa podłogę. Jeśli na podłodze często rezydują kredki itp., spotkanie z nimi może być przykre (wiem z własnego doświadczenia) i wtedy lepiej zakładać obuwie.
    Pozdrawiam
    prof. UWM dr hab. n. med. Piotr Jurkowski, specjalista pediatra

    Skomentuj


     #5
     Odp: buciki dla dziecka w dmu

     Ja również uważam, że jeśli mówimy o chodzeniu w domu to wystarczą skarpetki. Moja córka ma zakładane skarpetki antypoślizgowe natomiast buty ma zakładane jeśli wychodzi na dwór

     Skomentuj

            
     Working...
     X