Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

"Cmokanie" przy piciu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    "Cmokanie" przy piciu

    Moja dziś 3-miesięczna córka praktycznie od urodzenia pijąc (z piersi i z butelki) cmoka. Czasami udaje jej się pić bez tego. Proszę o informację czy powinnam iść pokazac to lekarzowi? Czy może to być wynikiem złego chwytania smoczka/piersi ?
  •    
       

    #2
    Odp: "Cmokanie" przy piciu

    Możesz powiedzieć o tym pediatrze przy najbliższej wizycie ale wydaje mi się, że nic się nie dzieje. Może masz zbyt duży wypływ mleka z piersi i to jest powodem?

    Skomentuj


      #3
      Odp: "Cmokanie" przy piciu

      Napisane przez monisiar Pokaż wiadomość
      Moja dziś 3-miesięczna córka praktycznie od urodzenia pijąc (z piersi i z butelki) cmoka. Czasami udaje jej się pić bez tego. Proszę o informację czy powinnam iść pokazac to lekarzowi? Czy może to być wynikiem złego chwytania smoczka/piersi ?
      Cmokanie może świadczyć o złym przystawieniu do piersi, jeśli jest nią karmiona, maluszek powinien chwytać całą brodawkę wręcz z otoczką.
      Jesli masz problem z przystawieniem, moze pomóc laktator na wyciągnięcie brodawki, czasami z chwytaniem mają problemy niemowlaczki
      Jeśli maluszek pije tak np. tylko z butelki może to świadczyć o zbyt małym przepływie ze smoczka.

      Skomentuj


        #4
        Odp: "Cmokanie" przy piciu

        Z piersi dużego wypływu nie ma bo od początku mam bardzo mało pokarmu. Teraz wręcz się zastanawiam czy jeszcze cokolwiek z niej leci czy córka po prostu lubi sobie possać pierś bo smoczka nie toleruje

        Skomentuj


          #5
          Odp: "Cmokanie" przy piciu

          Jeśli chodzi o smoczek, to robiła tak przy jedynce a teraz ma dwójkę i też tak robi. Próbowałam smoczki z różnych firm i też nic się nie zmieniło.

          Skomentuj


            #6
            Odp: "Cmokanie" przy piciu

            A nie zapowietrzają się te smoczki, może warto spróbować kolejny rozmiar smoczka?
            Co do ilości mleka zawsze możesz to sprawdzić ściągajac je do butelki, jeśli masz laktator bądź ręcznie, wbrew pozorom nie jest to trudne

            Skomentuj


              #7
              Odp: "Cmokanie" przy piciu

              A może dziecko tak po prostu sobie cmoka i nie jest to niczym negatywnym. Mój synek jak był mały to mruczał jak kotek przy każdym karmieniu. Może twój skarbek sobie cmoka

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: "Cmokanie" przy piciu

                Hehe, myślisz?
                mała często tak cmokała smoka jak chciała mleka dlatego myślę ze moze to być wina przepływu smoczka, można spróbować z kolejnym rozmiarem, oczywiście obserwując maluszka aby się nie zakrztusił, druga opcja to kształt smoczka lub złe przystawienie

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: "Cmokanie" przy piciu

                  Mam nadzieję, że mała nadal jest karmiona piersią .
                  Jeśli jej języczek dokładnie otacza brodawkę, (wówczas, żeby "odessać" dziecko trzeba włożyć mały palec do buzi i słychać charakterystyczne syczenie) to bardzo prawdopodobne, że cmokanie jest elementem "zabawy"- atrakcją przy karmieniu. Może się tego nauczyła, gdy miała przytkany nosek. Niezależnie od dodatkowych dźwięków, jeśli karmienie jest skuteczne, dziecko się najada, to nie ma powodu do niepokoju.
                  Pozdrawiam
                  prof. UWM dr hab. n. med. Piotr Jurkowski, specjalista pediatra

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: "Cmokanie" przy piciu

                    Moja też często cmoka, wow nie wiedziałam, że to dla Niej zabawa :P A ja myślałam, że odrzuci cyca przez takie zachowania. To tylko zabawa. Dobrze, że tu trafiłam, jeden z kilku problemów się wyjaśnił

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: "Cmokanie" przy piciu

                      Myślę, że cmokanie samo w sobie nie jest złe i może być formą zabawy dla dziecka, jednak moim zdaniem powinno zwrócić się uwagę na to czy cmokanie to nie jest spowodowane łykaniem powietrza co może potem doprowadzić do kolki i bólu brzuszka.

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X