Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

zaczynamy chodzic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    zaczynamy chodzic

    mały zaczyna chodzic gdy go prowadzę za reke wydaje mi się ze chodzi '' bokiem''tz. jak by uciekał na jedna stronę i nie wiem czy to normalne na starcie czy trzeba iść do od ortopedy
  •    
       

    #2
    Odp: zaczynamy chodzic

    Oczywiście, gdy ma Pani wątpliwości, to warto odwiedzić swojego pediatrę. Niestety, opis nie jest tak charakterystyczny, bym mógł jednoznacznie odpowiedzieć. Załączenie do postu lub przesłanie krótkiego filmu na adres piotr.jurkowski@uwm.edu.pl pomogłoby mi w ocenie chodu dziecka. Na razie proponuję, by nie prowadzić dziecka za rękę, tylko pozwolić mu przemieszczać się samodzielnie.
    Pozdrawiam
    prof. UWM dr hab. n. med. Piotr Jurkowski, specjalista pediatra

    Skomentuj


      #3
      Odp: zaczynamy chodzic

      Ha, a ja miałam podobnie. Mała zaczęła chodzić i jak chodziła to wydawało mi się po jakimś czasie, że chodzi bokiem, krzywo stawia stopy, jakoś tak. A jak przyjrzałam się lepiej, to stwierdziłam, ze buciki są za małe i dlatego po jakimś czasie chodziła pokracznie Póki siedzi, zrobi dwa kroki to wszystko było w porządku, ale po dłuższym chodzeniu to jednak nie da rady Zmieniłam kapcie i wszystko ok

      Skomentuj


        #4
        Odp: zaczynamy chodzic

        No, ale w takim wypadku jednak trzeba udać się do lekarza. Nigdy nie wiadomo co tam przeszkadza.

        Skomentuj


          #5
          Odp: zaczynamy chodzic

          To złe chodzenie może przejść z czasem. Ale jeśli to cię niepokoi, mozna też udac się do ortopedy, i sprawdzic czy wszystko jest ok.

          Skomentuj


            #6
            Odp: zaczynamy chodzic

            Myślę że możesz jeszcze go poobserwować. Jeśli chodzi o tego typu zaburzenia to raczej do neurologa niż ortopedy, ja dostałam takie wskazówki od naszego pediatry.

            Skomentuj

                   
            Working...
            X