Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

ksztalt głowki 1.5 rocznego dziecka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    ksztalt głowki 1.5 rocznego dziecka

    witam mój synek ma 1.5 i dziwny kształ głowki a dokladniej to ma podniesiony przod głowki nie duzo ale jednak widac ta roznice zwlaszcza jak ma krótkie wloski.Znajoma mowila ze wyglada jak by zaczeło mu sie robic wodoglowie.I nie wiem co robic czy isc do jakiegos specjalisty bo moj syn jak sie rodzil to byl owiniety pepowina 3 razy byl caly siny i nie wiem czy to jakies skutki uboczne.Od niedawna zaczelam mu dawac witamine D bo slyszalam ze moze miec jej nie dobór bo jak chodzi to stawia rowniez obie nóżki do srodka.

    #2
    Odp: ksztalt głowki 1.5 rocznego dziecka

    Zacznę od końca. Stawianie stóp do środka nie jest objawem niedoboru witaminy D. Podawanie jej latem należy uzgodnić z pediatrą, bo słońce powoduje bardzo efektywną produkcję tej witaminy w skórze.
    Kształt główki u dziecka często jest zbliżony do kształtu głów innych członków rodziny. Warto położyć przed sobą zdjęcia zrobione w różnym wieku i porównać. Warto też zmierzyć obwód główki dziecka, bo jest to obiektywny wskaźnik powiększania się czaszki. Prawdopodobnie nie dzieje się nic złego ale wizyta u pediatry ostatecznie wyjaśni problem. Może też Pani wysłać zdjęcie główki dziecka en face i z profilu lub półprofilu na adres katedra.pediatrii@uwm.edu.pl. Wówczas moja odpowiedź będzie mniej ogólna.
    Pozdrawiam gorąco
    dr hab. n. med. Piotr Jurkowski specjalista pediatra

    Skomentuj

           
    Working...
    X