Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Naczyniak

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Naczyniak

    Mój synek urodził się z naczyniakiem na rączce. Niedługo skończy 3 latka i naczyniak jaki był, taki jest. Do którego roku życia powinien wchłonąć?

    #2
    Odp: Naczyniak

    Nie ma określonej granicy wiekowej. Niektóre naczyniaki zarastają po 10 latach a nawet później. Zarastanie zwykle przyspiesza drażnienie mechaniczne a więc w przypadku naczyniaka na pośladku klapsa by można uznać za lekarstwo.. Są różne metody przyspieszania obliteracji. Niekiedy kwalifikuje się dziecko do terapii farmakologicznej, która jest zwykle dobrą alternatywą dla metod inwazyjnych. Ważna jest obserwacja i kontrola lekarska.
    Pozdrawiam
    dr hab. n. med. Piotr Jurkowski specjalista pediatra

    Skomentuj


      #3
      Odp: Naczyniak

      Mój synek miał naczyniak nad oczkiem. Myślałam że było to spowodowane jakimś uciskiem przy porodzie ale nie. Na szczęście zeszło mu to po ok 4-5 miesiącach od urodzenia. Oprócz tego mamy czerwone znamię z tyłu główki które cały czas jest widoczne. lekarka mówiła, że mu to zejdzie do roku czasu, jednak synek koleżanki ma prawie 4 latka i nadal to ma. Myślę że u każdego dziecka inaczej to wygląda.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Naczyniak

        Moja córka również miała naczyniaki nad oczkami i na powiekach. Lekarze uspokajali nas że one samoistnie się wchłoną i że nie trzeba nic z nimi robić. Teraz gdy córka ma prawie rok naczyniaki znacznie zbladły, powiększają się i robią znacznie widoczniejsze tylko gdy córka płacze. Mam nadzieję, że z biegiem czasu jeszcze bardziej się wchłoną.

        Skomentuj

               
        Working...
        X