Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

zmiana mleka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    zmiana mleka

    Witam. Jestem mama 5 miesiecznego Oskarka. Synek pije mleko nutramigen poniewaz podejrzewano u niego alergie na mleko i jajko. Ostatnio mial robione testy z ktorych wynikalo ze jednak nie jest uczulony. Pani doktor zalecila pomalu zmieniac mm na normalne. Zapomniala jednak powiedziec jak to zrobic zeby Oskarowi nic nie bylo i na jakie mm najlepiej przejsc. Dodam ze maly ma egzeme. Prosze o porade jak bezpiecznie przejsc na inne mleko i czy przejsc na normalne czy lepiej jakies ha?
  •    
       

    #2
    Odp: zmiana mleka

    Zapewne wypowie się również ekspert w tej sprawie, ale mogę powiedzieć jak to wyglądało u nas, mała miała niespełna roczek jak przeszliśmy na mleko mm każde przejście mleka powinno zrobić się stopniowo, czyli jeśli podajesz przykładowo 5 miarek mleka to pierwszego dnia powinnaś podać 4miarki mleka obecnie stosowanego a 1 miarkę nowego, z każdym dniem zwiększając liczbę miarek nowego mleka, podobnie robiłam przy przejściu na mleko kolejne czyli z 2 na 3 .
    Malutka była starsza niż twój maluszek wie przechodziliśmy już na mleko modyfikowane normalne, ale zaznaczam że wcześniej w 7-8 miesiącu robiliśmy próby na nabiał i nie reagowała alergią - to się przyczyniło do przejścia na mleko modyfikowane

    Skomentuj


      #3
      Odp: zmiana mleka

      Dzieki bardzo. Wlasnie dzisiaj zaczelam przechodzenie. Ale jesli Oskar pije 3 butelki mleka dziennie to czy do kazdej mam dodawac to normalne mm czy na poczatku tylko do jednej.

      Skomentuj


        #4
        Odp: zmiana mleka

        Ja robiłam to tak ze jednego dnia mała jadła w proporcjach 4mleka dotychczasowego a 1 miarka nowego mleka
        kolejny dzień 3miarki mleka modyfikowanego i 2 nowego itd..
        średnio zajmowało mi to ok 3 dni z tego co pamiętam, oczywiście obserwowałam reakcje malucha bóle brzuszka wysypki, jak jak przy wprowadzeniu nowych produktów do diety

        Skomentuj


          #5
          Odp: zmiana mleka

          Przy ewentualnej zmianie mleka (np. w proponowany powyżej przez uczestniczki forum sposób) należy wziąć pod uwagę jeszcze zmiany skórne, jakie ma dziecko. Jeśli jest to zapalenie skóry o prawdopodobnie atopowym podłożu, to należy rozważyć, czy w ogóle uzasadniona jest zmiana mleka z Nutramigenu na mleko krowie modyfikowane w obecnym okresie. Na pewno pediatra zalecając zmianę mleka uwzględnił ten aspekt, niemniej, jeśli zmiany skórne po zmianie mleka się nasilą, być może wskazany będzie powrót do Nutramigenu.
          Pozdrawiam
          dr hab. n. med. Piotr Jurkowski specjalista pediatra

          Skomentuj

                 
          Working...
          X