Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Waga i wzrost maluszka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Waga i wzrost maluszka

    Witam,
    Moja córeczka w wieku 4,5 miesiąca waży 8 kilogramów. Ma 68 cm wzrostu. Jej waga urodzeniowa to 4,080, 57 cm. Jest karmiona tylko piersią, na żądanie. Ale w nocy w ogóle się nie budzi - zwykle śpi od 21 do 6-7. W dzień je dosyć regularnie, co 3-4 godziny. Nie czuję żebym ją przekarmiała. Ale wszyscy znajomi mówią o niej jak o jakimś gigancie, a ja nie za bardzo mam ją do kogo porównać. Czy moja córcia naprawdę jest aż tak duża jak na swój wiek?

    #2
    Odp: Waga i wzrost maluszka

    Witam,

    Masa i długość ciała, które Pani podała wskazują, że córka urodziła się duża i zdrowa, co świadczy o dobrostanie już w czasie życia płodowego. Karmienie piersią to najlepszy wybór dla malucha a przesypiane noce są dowodem na zaspokojenie potrzeb żywieniowych i emocjonalnych córeczki.

    Do obiektywnej oceny rozwoju fizycznego w dzieciństwie stosujemy siatki centylowe - stanowią one standard rozwoju dziecka przy zapewnieniu mu optymalnych warunków. Dlatego najnowsze siatki centylowe opracowane są właśnie w oparciu o dane rozwojowe dzieci karmionych pokarmem matki.
    Wg. tych siatek masa ciała i długość córeczki znajdują się na 90 centylu, co wskazuje na harmonijny i prawidłowy rozwój dziecka. Dodatkowo wskaźnik BMI wynosi 17, co dla jej grupy wiekowej stanowi 50centyl - można śmiało powiedzieć, że "wymiary córeczki" to złoty standard! :-)
    Proszę absololutnie nie ulegać presji środowiska, że dziecko jest za duże, czy przekarmiane! Najnowsze mataanalizy naukowe wskazują, że karmienie piersią zmniejsza ryzyko otyłości w późniejszym wieku aż o 25!

    Pozdrawiam i serdecznie gratuluję sukcesów w karmieniu piersią oraz przespanych nocy!


    Wysłane z iPada

    Skomentuj


      #3
      Odp: Waga i wzrost maluszka

      Ślicznie dziękuję. Bardzo mnie Pani uspokoiła :-)

      Skomentuj

             
      Working...
      X