Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rozwój małego dziecka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Rozwój małego dziecka

    Witam moja córka ma obecnie 20 miesięcy od jakiegoś czasu wieczorami (nie codziennie) córka podkłada sobie pod brzuszek poduszkę następnie podkurcza nóżki i prostuje i tak cały czas ;/ bywały chwile,że mówiłam do niej a ona nie reagowała i musiałam ją wziąć na ręce by ją wybudzić z tego "transu" chciałabym zaznaczyć,że córka jest pod opieką endokrynologa z powodu powiększonych gruczołów piersiowych. Co to może być? pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedź.
    Last edited by karla170; 16-04-2014, 12:29.

    #2
    Odp: Rozwój małego dziecka

    By odpowiedz byla bardziej precyzyjna prosze nagrac taki epizod i przyslac na prywatne konto. Bardzo prawdopodobne, ze jest to onanizm dziecięcy.
    Proszę się nie przerażać. Gdy Państwo widzicie "przygotowania" córki, zainteresujcie ją czymś innym. Niektóre dzieci, gdy się im przeszkadza bardzo się irytują. Należy zadbać o higienę sromu ("mokrych" chusteczek używamy tylko w podróży i na pustyni, w innych przypadkach do mycia dzieci i dorosłych służy WODA) zlikwidować podrażnienia sromu, uczulenia, ew. pozbyć się owsików i pampersów, zapewnić przed snem atmosferę spokoju. Onanizm starszych dzieci jest często ucieczką przed dyskomfortem i lękiem.
    Niestety nie jest to jedyna mozliwa przyczyna i dlatego sytuacje nalezy wyjasnic
    Pozdrawiam
    dr hab. n. med. Piotr Jurkowski specjalista pediatra.
    Last edited by dr_Jurkowski; 16-04-2014, 19:04.

    Skomentuj

           
    Working...
    X