Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

czy to normalne?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    czy to normalne?

    mój synek Oskarek ma pięć miesięcy i jest niesamowicie radosnym dzieckiem. Jednak bardzo często popłakuje przez sen. Kiedy się przebudzi automatycznie zapomina o płaczu. Nie mam pojęcia co może być przyczyną takiego zachowania i czy mogę mu jakoś zapobiegać. Mój synek urodził się z obustronnym głębokim niedosłuchem (powyżej 100dB) i w przyszłości będziemy implantowani. Nie wiem czy to może mieć jakiś związek. Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam!
  •    
       

    #2
    Odp: czy to normalne?

    hm, w sumie chyba jak tylko od czasu do czasu popłakuje to może to nie jest nic groźnego

    Skomentuj


      #3
      Odp: czy to normalne?

      Może mu się śnić coś złego, ewentualnie może mu być niewygodnie, coś może mu przeszkadzać

      Skomentuj


        #4
        Odp: czy to normalne?

        Po prostu ma złe sny,lub w pomieszczeniu jest za ciepło i się męczy. Z tąd płacz.

        Skomentuj


          #5
          Odp: czy to normalne?

          Dziecko z niedosłuchem ma prawo do większego lęku, który może odbić się na jakości snu. Widzi otaczający świat ale gorzej go rozumie, niż słyszące dzieci. Zwykle sytuację poprawia spanie z dzieckiem, bo dotyk, oddech rodzica dają poczucie bezpieczeństwa. Jeśli w ciągu dnia synek jest pogodny, jest mało prawdopodobne, by przyczyną częstego płaczu były zaburzenia somatyczne. Oczywiście, tak, jak napisali inni członkowie Forum, należy zwrócić uwagę na warunki, w jakich dziecko śpi, posiłek przed snem, porę i okoliczności zasypiania.
          Pozdrawiam
          dr hab. n. med. Piotr Jurkowski specjalista pediatra

          Skomentuj

                 
          Working...
          X