Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zgrzytanie na zębach

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Zgrzytanie na zębach

    Witam, od dłuższego czasu (nawet już nie pamiętam) córka zgrzyta w nocy na zębach. Raz bardziej, aż mnie budzi. A raz praktycznie wogóle. Oprócz tego nie ma żadnych objawów. Kał robiliśmy na pasożyty itp ale wszystko w porządku. Zastanawiam się czy to może przez ząbkowanie (wtedy raczej bardziej zgrzyta) czy może tak w nocy odreagowuje stres? Jak mogę jej pomóc i jakie mogą być tego przyczyny?

    Dziękuję za odpowiedź



  •    
       

    #2
    Odp: Zgrzytanie na zębach

    Dołączam się do pytania. Moja córka ma 6 lat i ten sam problem.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Zgrzytanie na zębach

      Zgrzytanie zębami może mieć różne przyczyny. Czasem jest to zmienność osobnicza, czasem wraz napięcia nerwowego, niespokojnego snu, również np. bólów brzuszka. Jeśli wykluczymy pasożyty przewodu pokarmowego warto porozmawiać z pediatrą na temat: kiedy najczęściej występuje zgrzytanie zębami, przypomnieć sobie co działo się w ciągu dnia z dzieckiem, czy nie było zdarzeń przykrych dla dziecka, może późna ciężko strawna kolacja??. Po dokładnym zbadaniu pediatra zdecyduje , czy należy dziecko skierować na konsultację do neurologa.
      dr n. med. Izabela Rogozińska, specjalista pediatrii. Współpracuje z marką JELP

      Skomentuj


        #4
        Odp: Zgrzytanie na zębach

        a czy z czasem ten nawyk ustanie?

        Skomentuj


          #5
          Odp: Zgrzytanie na zębach

          Moja córka zaczęła zgrzytać zębami w ciągu dnia. Mam jednak nadzieję, że jest po spowodowane jedynie tym, że zaczęły jej wychodzić kolejne ząbki i jest to dla niej swego rodzaju forma drapania dziąseł.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Zgrzytanie na zębach

            Synek przechodził to zgrzytanie zębami i przeszło Za to teraz przyszła kolej na córkę Teraz u nie słychać zgrzytanie ale mam nadzieją że to również bedzie przejściowe jak u u syna było

            Skomentuj


              #7
              Odp: Zgrzytanie na zębach

              Napisane przez necia_2812 Pokaż wiadomość
              Moja córka zaczęła zgrzytać zębami w ciągu dnia. Mam jednak nadzieję, że jest po spowodowane jedynie tym, że zaczęły jej wychodzić kolejne ząbki i jest to dla niej swego rodzaju forma drapania dziąseł.
              U mnie też córka zaczęła zgrzytać zębami jak pojawiły jej się na górze jedynki. Zgrzyta tylko w w ciągu dnia i zastanawia się co z tym zrobić.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Zgrzytanie na zębach

                Napisane przez kotek_85 Pokaż wiadomość
                U mnie też córka zaczęła zgrzytać zębami jak pojawiły jej się na górze jedynki. Zgrzyta tylko w w ciągu dnia i zastanawia się co z tym zrobić.
                Kotek_85, mój synuś też czasem zgrzytał zębami. Jak Mu zwracałam uwagę to robił to jeszcze częściej. Kiedy przestałam reagować to przestał to robić


                Skomentuj

                       
                Working...
                X