Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wzrost dziecka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Wzrost dziecka

    Witam, moja córka ma ponad 2 lata i ma tylko 80 cm wzrostu, zastanawia mnie czy to nie za mało. Zaznacze, że urodziła się mając 51 cm. W rodzinie również nie ma za wysokich osób, maks. 165 cm. Pediatra do którego chodzimy nigdy nie zwracała uwagi na jej wzrost, na bilansie 2latka też nic nie mówiła. A mnie bardzo martwi, że jest niska, bo mam koleżanki których dzieci mają rok a są większe od Victori. Może mam poprosić pediatre o skierowanie na jakieś badania? Czy taki jej poprostu urok i będzie niska, tak jak my wszyscy w rodzinie





    Victoria ur. 18.05.2011 2700g 51cm Nasze Szczęście

  •    
       

    #2
    Odp: Wzrost dziecka

    no rzeczywiscie jest niska, nie wiem czy to powod do zmartwien, ale warto zasiegnac porady lekarza. Chociaz ja tez nigdy wysoka nei bylam a w 8 klasie mnie wywalilo i ma mteraz 175

    Skomentuj


      #3
      Odp: Wzrost dziecka

      Jeżeli córeczka obecnie w wieku 2 lata i 3 miesiące ma rzeczywiście 80 cm wysokości- to warto przeprowadzić wstępna diagnostykę pediatryczną, ponieważ jest to pozycja poniżej 3 centyla. Pediatra powinien wykreślić krzywą wzrastania- w każdej książeczce zdrowia są siatki centylowe i ocenić dotychczasowy przebieg wzrostu.Do przeanalizowania wysokość obojga rodziców oraz ich rozwój fizyczny we wczesnym dzieciństwie.W związku z tym, że opóźnienie rozwoju fizycznego może być wynikiem alergii pokarmowych- należy je wykluczyć. Następnie warto zasięgnąć porady endokrynologa.
      dr n. med. Izabela Rogozińska, specjalista pediatrii. Współpracuje z marką JELP

      Skomentuj


        #4
        Odp: Wzrost dziecka

        Jeśli masa dziecka i obwód głowy są na podobnym centylu i w ogóle dziecko rośnie proporcjonalnie to pewnie taka jej uroda. Moja średnia córka też jest właśnie taka drobna, gdy jej dwie siostry są bardzo wysokie i mają normalną masę ciała (25-50 centyl). Robiłam jej na bilansie 2-latka morfologię, mocz i badania hormonów tarczycy. Wszystko wyszło ok, więc na razie nic z tym nie robię.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Wzrost dziecka

          Małe dzieci są Kochane

          Skomentuj


            #6
            Odp: Wzrost dziecka

            Każdy ma swój indywidualny tryb dorastania. Moja siostra była zawsze malutka,wszystkie lata najniższa z klasy. W momencie kiedy poszła do gimnazjum zrobiła się najwyższa wystarczyły 2 miesiące wakacji i była nie do poznania.

            Skomentuj

                   
            Working...
            X