Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Podwyższone CRP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Podwyższone CRP

    Witam. Pytanie dotyczy podwyższonego CRP. Po urodzeniu mój syn miał ten wskaźnik na poziomie aż 111! Lekarz nic mi nie wyjaśnił i do tej pory trapi mnie ten problem. Otóż nie mam pojęcia co to jest. Uzyskałam tylko informację, że dziecko będzie miało te same bakterie co ja, bo zaraził się w łożysku i żebym karmiła naturalnie. W karcie informacyjnej jest napisane, że te bakterie to: escherichia coli i enterococcus faecalis. Jakie są tego konsekwencje w przyszłości?Dodam jeszcze, że miał wrodzone zapalenie płuc i przez dwa tygodnie w szpitalu przyjmował antybiotyki. Będę wdzięczna za odpowiedź.

    #2
    Odp: Podwyższone CRP

    CRP jest to jedno z tzw. białek ostrej fazy, czyli takich, których stężenie rośnie, gdy jest duży odczyn zapalny spowodowany infekcją. Ponieważ Pani dziecko infekcje miało, to organizm wyprodukował dużo takiego białka. Po infekcji stężenie tego białka na pewno się zmniejszyło (wyniki są na karcie wypisowej dziecka), co świadczyło o opanowaniu infekcji. Stężenie CRP traktuje się jako jeden ze wskaźników infekcji, szczególnie infekcji wywołanej przez bakterie a nie przyczynę zmian. Jeśli zapalenie płuc udało się dobrze wyleczyć, to nie powinno być konsekwencji w przyszłości.

    Pozdrawiam
    prof. UWM dr hab. n. med, Piotr Jurkowski, specjalista pediatra

    Skomentuj

           
    Working...
    X