Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przesuwanie szczepień

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Przesuwanie szczepień

    Witam, mam pytanie odnośnie przesuwania szczepień. Moja córka ma 2,5 miesiąca, pierwsze szczepienia odbyły się w terminie czyli jak mała miała 6 tygodni. Teraz szczepienia wypadają nam w wigilę, pielęgniarka postanowiła ją zaszczepić 30 grudnia wtedy odstęp czasu między jednyn a drugim szvcepieniem wynosiłby 7 tygodni. Jednak dzisiaj pielęgniarka postanowiła przesunąć te szczepienia aż na 13 stycznia. Wtedy odstęp czasu będzie wynosił 9 tygoni mięczy szczepieniami. Dodam że szczepię córkę tymi obowiązkowymi i dodatowymi szczepionkami. Mam pyatnie czy 9 tygodni to nie za długi odstęp czasu między tymi szczepieniami?
  •    
       

    #2
    Odp: Przesuwanie szczepień

    lilka8585 zanim dr Jurkowski odpowie Ci szczegółowo na Twoje pytanie, zapraszam do wątku link poniżej tam była poruszana kwestia przesuwania szczepień, w której również wypowiadał się dr Jurkowski http://forum.babyonline.pl/forum/sho...ht=ospa&page=2

    Skomentuj


      #3
      Odp: Przesuwanie szczepień

      Dziękuje bardzo. Wygląda na to że można przsuwać te szczepienia, martwiłam się że może to mieć jakieś znaczenie a tu wychodzi na to że nie ma to znaczenia. Dziękuje za przekierowanie do tego wątku.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Przesuwanie szczepień

        bardzo proszę zapewne dr Jurkowski wypowie się jeszcze w tym temacie więc zaglądaj tutaj

        Skomentuj


          #5
          Odp: Przesuwanie szczepień

          moje dziecko miało pół roku przesunięte szczepienie więc można przesuwać, u nas były to różne wypadki losowe typu wyjazdy, ale także choroby dziecka i mamy oraz taty i wtedy bezwzględnie przesuwałam szczepienie

          Skomentuj


            #6
            Odp: Przesuwanie szczepień

            O widzisz. Ja myślałam że jak te odstępy czasu są ustalone to najlepiej wtedy szczepić czyli 6-8 tygodni. To troszkę mniej się martwie. A też szczepiliscie tymi dodatkowymi szczepionkami?

            Skomentuj


              #7
              Odp: Przesuwanie szczepień

              Napisane przez lilka8585 Pokaż wiadomość
              O widzisz. Ja myślałam że jak te odstępy czasu są ustalone to najlepiej wtedy szczepić czyli 6-8 tygodni. To troszkę mniej się martwie. A też szczepiliscie tymi dodatkowymi szczepionkami?
              Pierwszego synka zaszczepiłam przeciwko pneumokokom Prevenarem13, gdy skończył rok. Młodszego chyba też zaszczepię. A Ty szczepisz?


              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Przesuwanie szczepień

                Ja zaszczepiłam córkę Prevenarem 13 ale dopiero jak skończyła roczek, więc mieliśmy dwie dawki. Dobrze zniosła szczepienie, a uważam że jest potrzebne zwłaszcza jeśli posyłamy dziecko do żłobka czy przedszkola. Niby te pneumokoki są powszechne ale nie wiadomo czy nie zmutują i wywołają jakieś zapalenie płuc albo sepsę. Polecam odwiedzić stronę http://szczepimy.com.pl/pneumokoki/c...-i-ich-objawy/

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Przesuwanie szczepień

                  Napisane przez karomama-25 Pokaż wiadomość
                  Ja zaszczepiłam córkę Prevenarem 13 ale dopiero jak skończyła roczek, więc mieliśmy dwie dawki. Dobrze zniosła szczepienie, a uważam że jest potrzebne zwłaszcza jeśli posyłamy dziecko do żłobka czy przedszkola. Niby te pneumokoki są powszechne ale nie wiadomo czy nie zmutują i wywołają jakieś zapalenie płuc albo sepsę. Polecam odwiedzić stronę http://szczepimy.com.pl/pneumokoki/c...-i-ich-objawy/
                  Karomama, ja też uważam, że lepiej zaszczepić i spać spokojnie. Pamiętam, że do szczepienia przeciwko pneumokokom przekonałam się dopiero gdy znajoma powiedziała mi coś strasznego. W przedszkolu Jej córeczki na powikłania z powodu sepsy zmarło dwoje dzieci. Bardzo się wtedy przestraszyłam i postanowiłam, że zaszczepię. Po dziś mamy tych dzieci nie potrafią sobie wybaczyć, że ich nie zaszczepiły


                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Przesuwanie szczepień

                    u nas syn był regularnie szczepiony a córka ze względu na choroby niestety nie i wszystko przesunelo się w czasie

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Przesuwanie szczepień

                      Znalazłam ostatnio świetna stonę, gdzie jest na prawdę wszystko o wszystkich szczepieniach. Polecam poszukanie tam odpowiedzi na interesujące nas pytania. http://szczepienia.pzh.gov.pl/pl_,oportalu.html

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Przesuwanie szczepień

                        dziękujemy ja chętnie zajrzę i poczytam , bardzo fajnie tak poszerzyć wiedzę gdyz czasem z zasięgnięciem informacji bywa problem

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Przesuwanie szczepień

                          Napisane przez bobusie2 Pokaż wiadomość
                          Znalazłam ostatnio świetna stonę, gdzie jest na prawdę wszystko o wszystkich szczepieniach. Polecam poszukanie tam odpowiedzi na interesujące nas pytania. http://szczepienia.pzh.gov.pl/pl_,oportalu.html
                          Bardzo przydatna i fajna strona. Czerpałam z niej wiele informacji, gdy byliśmy na etapie wyboru szczepień.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Przesuwanie szczepień

                            Spotkalam sie z ta strona przez przypafek calkiem niedawno. Rzeczywisie mozna z niej wiele sie dowiedziec

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Przesuwanie szczepień

                              ja zawsze specjalnie wydłużam odstępy pomiędzy szczepieniami wolę zaszczepić jak dziecko choć trochę będzie większe. W tym wszystkim chodzi o to żeby przyjąć tę szczepionkę a scisle określonych terminów nie ma...gdy dziecko choc troche jest osłabione np. katar to automatycznie szczepię nawet trzy tygodnie później.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X